Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за свещи Бош


dimonio

Recommended Posts

Здравейте ,Колеги искам да Ви питам за мнението Ви за свещи Бош,купени от Киров,някой от Вас ползвал ли ги е и какво е мнението му за тях.....С какви свещи карате Вие ,на колко километра ги сменяте,пишете ми Моля ви за съвет.....Благодаря ви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми бензинова кола ползвах само японски - NGK.

Мисля, че няма сгрешиш с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,как да се разбере свещите на колата добри ли са,аз смених моите оригинални свещи на 62хил.километра бяха NGK,нямах проблеми с тях,колата си палеше и вървеше нормално,ама нали като е казано да се сменят на 60х.и го направих,сложих Бош купени от Киров по каталог за колата,за сега нямам проблем върви и работи нормално,но ме притесни нещо при монтажа,първо майстора демонтира и монтира тези при топъл двигател(не знам дали е нормално)после ми затегна тези без динамометричен ключ(да поясня не знам има ли значение но този монтаж става не в България )което още повече ме учуди,искам да ви питам дали е било добре да сменя старите оригинални заводски свещи,тези които сложих как да разбера добри ли са ,има ли нещо по което да позная добре ли си е свършил майстора работата или.........Ще ви Благодарен за всякакви мнения от Колегите в сайта........Успех и късмет,и много безаварийни километри..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се притесняваш. Никой няма да чака да ти изстине двигателя да ти смени свещите, не знам дали има такова изискване изобщо. Щом са избрани по каталог трябва да са верните. Затягат се на усет много често. Дали трябва да се сменят свещите зависи доста от средния електрод, дали е почнал вече да се изяжда много, примерно на три-електродни , от кръгъл започва да става триъгълен. Едно време се мереше разстоянието между страничния и средния електрод и ако беше по-голямо с почукване се докарваше на нужния размер. Вземи си NGK следващия път щом и оригиналните са били такива, защо си минал на Бош?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа честно не знаех че оригиналните свещи са NGK,сменям ги за първи път,предположих че са Bosch и затова взех тях.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами караш си сега с Боша докато се наложи смяна и тогава може да ги смениш с друга марка ако искаш. Аз казах за NGK защото са доста добри на двигатели от VAG групата, и аз съм доволен от тях. Бош имат сякаш повече ментета и затова хората малко бягат от тях. Ама твоите са уж от сериозно място ,така че не би трябвало да има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.