Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Километраж за Felicia 1.6 MPI 1999 Година


Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време на сам километража ми спря да отчита изминалите километри, а показва само скороста. Порових се из сайта и ми се видя доста сложно за ремонтиране. Та мисълта ми е има ли проблем ако сложа друг километраж т.е от друга година или друг двигател дали ще съвпаднат ?

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коректното отчитане на километража е свързано с главното предаване на скоростната кутия , но доколкото съм запознат се използуват едни и същи кутии на бензиновите Фели 1, 3/ 1,6 , само куплирането на АЕЕ мотора 1, 6 е със заводски фланец.

 

Така че принципно стават , провери си все пак и главното на кутията/колата , от която ще вземеш километража.Иначе

дефекта е доста неприятен - превърта зъбно колело от ЦАМ сплав във стоманена ос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да докото прочетох е много сложно и пипкаво за ремонтиране, за това ми е чудно дали ще има проблем ако сложа от друга година модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти отчита меродавно скоростомера ти е необходим да бъде само от модификацията с 1.6 двигател.Циферблата е малко по-различен в сравнение с тези на 1.3 и 1.9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Да ви кажа какво се случва с моят километраж. Малко пояснение: Фелиция 1.6-98г При изминати 15 км отчита 10. Ама вече свикнах. Не ми се занимава с ремонти. Иначе скоростомера предполагам, че отчита правилно. А бе движа се с другите и не са ме спирали за превишена скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Да ви кажа какво се случва с моят километраж. Малко пояснение: Фелиция 1.6-98г При изминати 15 км отчита 10. Ама вече свикнах. Не ми се занимава с ремонти. Иначе скоростомера предполагам, че отчита правилно. А бе движа се с другите и не са ме спирали за превишена скорост.

 

Не колега аз нямам проблем с отчитането на скоростта просто брояча на километража не работи нито големия нито малкия smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, никой ли не е разглобявал километраж на Фелиция, за да му каже на колегата как е, а му говорите за някакви предавателни числа.

На 120ката има две пластмасови колелца, които сдават багажа. Сменят се и километража тръгва. По левче са.

На Фелиция не е ли същото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро , на фелициевия километраж пише VDO следователно няма нищо общо нито с Фаворит , нито със 120 -ка ... аз лично стоя далеко като видя токова чудо разглобено smile049
Ей това успях да изровя по темата ЦЪК предпоследното мнение се говори за някакви изместени зъбни колелца !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро , на фелициевия километраж пише VDO следователно няма нищо общо нито с Фаворит , нито със 120 -ка ... аз лично стоя далеко като видя токова чудо разглобено smile049

Точно , устройството е много сходно , да не кажа същото със километражите на VW , които са също на VDO.

Спомням си го и до ден днешен , ако трябва - пускам рисунка /сканиране на дефектния възел ос - колело.

 

Внимание - колегата , на

която Фела помогнах за ремонта му беше направил абсолютно нежелателна и недопустима манипулация за тази беля

-беше натиснал бутона за нулиране на брояча в движение. smile048 .

 

С каноконлитово лепило или фиксатори за резба не става , не държи. Необходимо е с малка фина пиличка да се изпили

плитък напречен 0,5мм канал на отвора на колелото и да се направи нова сглобка с помоща на парче медна тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.