Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой сменял ли е 'старото' с 'новото' табло в Октавия 1?


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Търси се бюджетен непретенциозен автомобил и О1 преди фейса идеално се вписва (1.6 мотора например s_flag ), но това табло е просто кошмар.

Ясно е, че ако напазаруваме такава О1, таблото ще се смени заедно с корите на вратите и вероятно седалките, затова питанката е дали всичко пасва от фейслифта?

Виждал съм Класик модификация фейс, излязла със старото табло и затова предполагам, че може, но да питам все пак.

 

П.С. Шегата настрана, но О1 от '98- ма вървят по- скъпо от Е- класа от същата година и сходно състояние smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немалко хора с О1 са си сменяли целите табла.За таблото гарантирам че става.Обаче се поразглобява доволно.Помагал съм 3 пъти в това начинание.Първия път сменихме самото табло , втория - смяна на радиаторчето на отоплението и третия път - махахме и го слагахме защото ъпгрейднахме климатика към климатроник.Ако се интересуваш по-детайлно - питай колегата "skodera".

Относно корите на вратите - пак мисля са взаимозаменяеми,но да не те излъжа все пак.Там някой друг да се изкаже....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо е нужно цялото това нещо? Просто купете такава преди фейса с новото табло smile049

Само първите О1 са с 1.6 моно мотор, на какъвто най- много се държи (даже имаме един и в момента smile092 ).

Ако някой даде и малко снимков материал, ехее s_flag

П.С. Разглобяване не ме плаши :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо е нужно цялото това нещо? Просто купете такава преди фейса с новото табло smile049

Само първите О1 са с 1.6 моно мотор, на какъвто най- много се държи (даже имаме един и в момента smile092 ).

Ако някой даде и малко снимков материал, ехее s_flag

П.С. Разглобяване не ме плаши :smt017

 

Да те поправя,че 1.6 моно на Октавия не се е поставял.,дори и на Фелиция.Този,който имаш в предвид е 1.6 55 киловата(75 коня) с код AEE,пълен инжекцион.Този двигател е монтиран още и на Голф 3,Фелиция,Поло 6N1 мисля и на разни ибизи..

А иначе онзи другия 1.6 пак е пълен инжекцион,но с код AKL и е 74 киловата (100коня) и се среща при 4-то поколение на голф и т.н.

Като съответно си прав,че "малкия" 1.6 се монтира в първите години на производство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABU му е кода при ФауВе и Сеат. Прави си иначе, МПИ ми беше на ума, но как стана моно на клавиатурата- старост-нерадост :mrgreen:

Баща ми си 'удави' едната кола при ходене за риба и сега иска хубава, непретенциозна и евтина за продъжка бензинова кола, която да кара само на бензин smile092 Ще я ползва да ходи на работа и за традиционното скитосване по язовирите :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABU му е кода при ФауВе и Сеат. Прави си иначе, МПИ ми беше на ума, но как стана моно на клавиатурата- старост-нерадост :mrgreen:

Баща ми си 'удави' едната кола при ходене за риба и сега иска хубава, непретенциозна и евтина за продъжка бензинова кола, която да кара само на бензин smile092 Ще я ползва да ходи на работа и за традиционното скитосване по язовирите :mrgreen:

 

Съгласен,само че на Октавия АБУ не се е поставял.АБУ-то пак е 1.6 75 коня,само че моноинжекцион и се среща при VW и Seat при едно поколение по-стари автомобили.Октавия 1 излиза 1996г. накрая и тогава вече VW са на тема "пълен инжекцион" и праскат AEE.

 

Иначе дори и тоз мотор 1.6 75 к.с. се справя нелошо в купето на Октавия.Но във всички случаи си остава вариант за спокойно шофиране и за хора с дух без наличие на спортни амбиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.