Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с дюзи 2.0 тди BKD


marmo

Recommended Posts

Здравейте колеги,може ли някои да ми помогне че се видях в приключение с дюзите на моита Окти2,има ли някъде вБГ където да ги рециклират,че нови струват колкото колата.Благодаря ви предварително за помоща ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят ги в Бош сервиза в София, но цифрата е много неприятна. Една приятелка си прави ремонт на дюзите на 1,9 и излезе 1500 с разглобяване на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях февруари. Намерих от автоморга. Сами ми ги смени и сега съм с тях. Не съм имал проблеми, дори разхода ми падна. В края на март ходих до Александруполис със среден разход 5 на 100км. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм,и вече 2 пъти ходя в нн сервиз бош,първия път имах проблем с 1 дюза и те ми я смениха като я взеха от морга втора ръка,но сега се появи пак същия проблем,извън параметрите са като я закачат на компа,и от време на време от зад пуши бял пушек,та се питах дали мога да си реша проблема кардинално защото в Германия и Англия ги рециклират а тук не или поне аз не знам къде. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само bega4kata може да ти помогне!

 

 

После карайте печки,оп...дизели! smile049

 

Да им таковам на икономията, като после им излиза през.... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После карайте печки,оп...дизели! smile049

 

Абе може да са печки - ама вървят!

Пък за дюзите - хайде, да не би при бензинките да не се случва? :mrgreen:

От скапано гориво - никой не е застрахован!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото са ми споделяли приятели с бензинки - 180-300 лева.

Докато за дизелите са 700-1200.

В зависимост от моделите автомобили.

Така е - дизеловите са по-скъпи.

Но все пак, ако ти откаже насред път - какво те ползва цената?

А и при проблем с една от дюзите - дизелакът все пак ще върви, докато бензинката е доста вероятно да спре.

Но не искам да споря - всеки си преценява каква кола да кара.

Само че аверите ми почти всичките минаха на печки..... Както преди бяха върли фенове на 96 те октана.

И не заради разхода - защото някои имат достатъчни доходи.

А заради надеждността - която при дизелака е една идея по-висока.

Но пак казвам - не искам да споря.

А в конкретния пост просто казах, че човек може да има проблеми с дюзите - без значение какво е горивото.

Дизел, бензин - все тая.

Но ако е скапано.... Ясно какво следва.

И в тоя ред на мисли - смяташ ли, че при съвременния FSI или TFSI мотор само дюзите ще му дадат фира - при скапано гориво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте темата за дюзите на тси която бях пуснал май smile091

да ви кажа чесно,на колкото тдита съм сменял повредени дюзи,почти на толкова тси-та съм сменял......като се има в предвид съотношението между тди итси като бройки,смятам че тси са с по-проблемни дюзи от дизела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте темата за дюзите на тси която бях пуснал май smile091

да ви кажа чесно,на колкото тдита съм сменял повредени дюзи,почти на толкова тси-та съм сменял......като се има в предвид съотношението между тди итси като бройки,смятам че тси са с по-проблемни дюзи от дизела

 

:smt017

За това става въпрос, и какво да говорим оттук нататък?

А темата - прав си, забравихме я. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте темата за дюзите на тси която бях пуснал май smile091

да ви кажа чесно,на колкото тдита съм сменял повредени дюзи,почти на толкова тси-та съм сменял......като се има в предвид съотношението между тди итси като бройки,смятам че тси са с по-проблемни дюзи от дизела

Ай ся все едно нищо не каза! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако бъркам. Не говорите за пиезодюзи на Сименс, а за електромеханични дюзи Бош, тези които са с бобинка нали?

Ако е така тези дюзи се правят на доста места в Бг. София, Варна, Пловдив, Благоевград, и другаде. Мисля, че и в Стара Загора, един помпаджия си купи стенд за тези дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте темата за дюзите на тси която бях пуснал май smile091

да ви кажа чесно,на колкото тдита съм сменял повредени дюзи,почти на толкова тси-та съм сменял......като се има в предвид съотношението между тди итси като бройки,смятам че тси са с по-проблемни дюзи от дизела

 

Абе аз от както съм в този форум не видях една тема за проблем с дюзи на TSI smile049 но дори и така да е, само ще ви кажа, че моите чисто нови дюзи Бош високо омни 440 куб. ми струваха 400 лева ВСИЧКИ!!! Стоковите 195 куб., сигурно са без пари :lol:

 

Еуратек за фабията 1.4 ТДИ ми искаха 2800 лева за нова дюза или 1600 лева за рециклирана, еми мерси....... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се е видяло на събора кое е печка и кое не smile091.Също се вижда и тук колко дизели има и колко бензин.Не мисля че има нужда от спорове-всеки да си кара каквото му е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте темата за дюзите на тси която бях пуснал май smile091

да ви кажа чесно,на колкото тдита съм сменял повредени дюзи,почти на толкова тси-та съм сменял......като се има в предвид съотношението между тди итси като бройки,смятам че тси са с по-проблемни дюзи от дизела

 

Абе аз от както съм в този форум не видях една тема за проблем с дюзи на TSI smile049 но дори и така да е, само ще ви кажа, че моите чисто нови дюзи Бош високо омни 440 куб. ми струваха 400 лева ВСИЧКИ!!! Стоковите 195 куб., сигурно са без пари :lol:

 

Еуратек за фабията 1.4 ТДИ ми искаха 2800 лева за нова дюза или 1600 лева за рециклирана, еми мерси....... smile091

 

Не е речено, че ще ги купуваш от Еуратек, нали?

Иначе и твоите цени за TSI дюзи, като ги гледам - едва ли си ги купувал от Еуратек! :mrgreen:

Признай си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видя се да,едно 1.4TSI 140PS дето МНОГО върви!

То остана 140 коня с турбо да на върви.Друго намеквах,но както и да е.В крайна сметка не може да се спори с радио точката smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е речено, че ще ги купуваш от Еуратек, нали?

Иначе и твоите цени за TSI дюзи, като ги гледам - едва ли си ги купувал от Еуратек! :mrgreen:

Признай си!

 

Моите дюзи ги купих от Маднес мотор спорт, в Еуратек нямат такива. Повярвай ми, не съм си купил някакви евтини дюзи, просто толкова струват нови smile049

 

Тук въпроса не е кои дюзи са по-проблемни, а кои са по-евтини за ремонт или смяна smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мадже,не четеш редовно форума значи.

Дюзите на тси -то се задръстват много често и нямат почистване дори и на ултразвука,защото са в горивната камера и налягането така наблъсква нагара навътре ,че им разказва играта невъзвратимо.

Не ги сравнявай с твоите ретро дюзи и горивна система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.