Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Термостат на Фелиция ?


frezman

Recommended Posts

Здравейте колеги . Искам да попитам дали е нормално това ,което ми прави моят термостат( според мен това не може да е нормално,но аз все пак да попитам ).Колата е Фелиция 1,3 карбуратор 1998 година . Значи ситуацията е следната ,нормално ли е колата да загравя на място , няма значение дали е в града на голям пек на някой светофар или съм я оставил под дебела сянка .Колата загрява до ~ 95 градуса включва се перката на радиатора бръмчи 2-3 минути температура пада на 90 градуса и след минута пак е загрявала и пак се включва вентилатора.Това може да го прави и цял ден, пробвал съм до около един час .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че като не се движи и е на място не се охлажда достатъчно, защото единственият поток на въздух е от перката, която се включва, за да охлади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата , защото имам приятел който има Форд Проб и ми е споделял ,че колата никога не му загрява , независимо от условията . Та затова се замислих дали само моята шкода ги прави тези историй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замисли се ти кога ще се потиш повече - когато караш колело на шосето с 40 км/ч или когато въртиш педали на велотренажора ?

На твоя приятел на Форда перката е двускоростна и това , че не чува първата скорост не означава , че не се включва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а може и да е зацепена на ремъка и да е с термопластина, не знам как е разположен двигателя на тоз Форд.

 

На Жигули и Москвич перката върти постоянно и те не прегряват никога.

 

Има разлика от автомобил до автомобил, питаш за Фелиция и отговора е, че това което описваш за нея е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите . Това с термостата малко ме човъркаше от известно време и затова реших да попитам и при другите как е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.