Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление на багажник


MaTzY

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм във форума и от 3 дни съм собственик на Шкода Октавия комби L&K 1999г. Снощи докато разглеждах по обстойно колата и видях, че едното плафонче в багажника не работи. Понеже ме дразнят такива дреболии и реших да сменя крушката и от започна проблема :smt0344 . Сляд смяната и светна за малко и след това изгаснаха и двете, като бонус на всичко това спря да работи централното от копчетата на ключа. Намерих смеха на бушоните и видях, че двете неща са свързани на бушон 38. Проблема е, че бушона е здрав опитах и с нов, но без резултат. Моля ако някой е имал подобен проблем или знае нещо по въпроса да сподели smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проверили останалите бушони? Според мен веригата минава от друго място. Няма начин да няма предпазител който да е изгорял.Прегледай ги всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се и оказа ... бушона за осветлението на купето е номер 14 (15А) а не 38 въпреки, че в схемата от един руски сайт беше показан 38. Както и да е проблема е решен благодаря на всички отзовали се smile027 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

За да не отварям друга тема ще ползвам темата на колегата, за което предварително се извинявам. Вчера тръгнах да си сменя крушката на заден десен стоп, че нещо не светеше (благодарение на "кадърната" работа на един уважаван от мен сервиз, който ме изгуби като клиент....... за това има черен списък не е мястото тук). Без да искам обаче счупих единия плафон - малко окъсиха жиците и изгоря бушона (№14). Смених го и плафоните в купето са наред, но в багажника другия плафон не свети (гледах крушката - здрава) и като бонус индикацията на таблото за отворена врата светна. Интересното е, че комфорт модула като вдигна 20км/ч заключва колата - както обикновено и всички врати са заключени, дори и багажника. Възможно ли е от това, че е свален единия плафон нещо борд компютъра да се "бъзика" или да търся някъде другаде проблема, защото много ме дразни да ми свети таблото. Благодаря предварително за отделеното време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.