Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предното ляво стъкло не се отваря - О1, 99г.


Minkov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Моята Октавия 1, 1999г. е с централно заключване.

Та с тази екстра си направих следната беля: бързайки за незнам къде, излязох, натиснах дистанционното за заключване и тогава !?! изсилих вратата да се затвори. Глупаво, ама човек като бърза, не мисли ...

В крайна сметка вратата се блъсна в затворената ключалка, а вдигащият се в този момент прозорец замръзна на мястото, до което бе стигнал. Отключих и заключих наново, прозорецът се затвори (като че ли с някакво усилие), но вече не се отваря.

Като натисна ключето за отваряне, чувам, че за около 1/2 сек. щраква реле и ... до там.

Явно е нещо в ел. двигателчето.

 

Свалил съм кората, но проблемът сега е как да стигна до ел. двигателчето, защото не мога да сваля стъклото, а това ми пречи да освободя водачите и да ги извадя?

Изчетох доста във форума, но случай като моя не открих.

Най-евтиния вариант, който ми хрумва в момента, е да срежа водачите и да купя нови. Ако има по-евтин, моля споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен преди да режеш виж дали буксичката не се е измъкнала и да прави въртели.може при удара да се е счупило контрата на жакчето и да дава-недава контакт.не режи нищо защото може пак от бързане да смениш цялата врата.Ние така от бързане да отворим врата,помляхме здрави и работещи елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не виждам отделна буксичка/жакче.

При мен тялото на ел. двигателя, редуктора и една кутия с някаква електроника са обединени в един модул, към който се включва купунг с най-малко 15 жички. И да има отделно жакче за ел.мотора, не мога нито да го видя, нито да го напипам.

Все още не съм започнал да режа, изчаквам някой препатил да сподели опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=46&t=27118

 

тази тема чете ли я ? Поне може да видиш как да свалиш мотора и водачите без да режеш :)

 

Според мен или си скъсал жило или нещо по електрониката. На мен вече на 2те задни врати ми изгоряха блоковете за управление и се наложи да ги побългарявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох я тази тема, но разглобяването в случая на колегата е лесно, защото неговото стъкло може да се вдига/спуска и така да се стигне до винтовете на държачите на това стъкло и те да се развият.

Въпросът при мен е как да развия винтовете, тъй като стъклото е вдигнато до горе и не мога да го спусна малко надолу (на 10-15 см) за да го откача от държачите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали кората, виж дали нещо не пречи на водачите и натисни надолу стълото силно с ръце като го хванеш с длани от двете страни. Ако не ти са прецакани въжетата ще можеш да го спуснеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.