Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изключило ТУРБО на Octavia 1


Krum Anastasov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Octavia 1 Tour, diesel, 1.9, 2007г. и напослък почна да губи мощност, когато я карам с по-висока скорост и на по-високи обороти. В един момент просто губи мощност и не можа да ускорява, едвам върви. Като спра и я изключа за 10-тина минути и тръгна пак проблема го няма. Закарах я на диагностика в Еуратеки и тяхното официално становище е, че или трябва да се смени турбото~2000лв. или да се рециклира~1200лв. В последствие след разговор техника ми обясни, че клапата на включвателя на турбото е заседнала в отворено положение и може да се размине само с ремонт на тази клапа. Техник от VW ми каза, че в тази ситуация просто трябва да се "изчисти геометрията на турбото". Не съм много наясно с устроиството на колите и затова ми трябва съвет към кое от 2-те да се насоча за ремонт. И разбира се ако някои знае къде се извършват такива ремонти на по-прилични цени ще съм безкрайно благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И разбира се ако някои знае къде се извършват такива ремонти на по-прилични цени ще съм безкрайно благодарен

добре дошъл! на много места се извършват такива ремонти, въпросът е къде на теб ще ти е най удобно!

п.п. изклЮчвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София.

Мерси за бързия отговор :)

 

viewtopic.php?f=2&t=29822&start=0

 

Търсиш Евгени и казваш, че си от Шкода клуб, той ще ти помогне s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изгнил (ръждясал до разрушаване) актуатор - цена 120-150 лв.

Геометрията и колекторите от 2007 до сега не са много замърсени, но не е да няма нагар. Не е и катализатор.

Все пак да се проверят маркучите на вакуума и за пропуски по турбопътищата.

След монтиране на новия актуатор - задължително логове в движение и настройка на актуатора.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.