Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибрации при ускорение!


dedeff

Recommended Posts

Здарвейте колеги,сблъсках се със следния проблем та автомобила е Октавиа 4x4 и при ускорение се получава едно биене в краката ми,днес вадих всички карета за оглед и ми направи впечатление,че има едно гумено каре на кардана преди скоростната кутия и е малко нацепено,дали там ще е проблема?Ще се радвам на съвети от ваша страна.Благодаря предварително,поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ако помня правилни ти си човека, който си вкарва колата в язовира директно и от там предполагам, че може да е от натрупана кал по джантите.

 

От гумения томбурлук няма как да е. Само гледай да не го оставиш да се скъса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и по шасито да е събрала кал - и тогава също ще вибрира.

И тогава помага само стабилно измиване на шасито - като колата трябва да е вдигната високо!

И може би ще измиеш една кофа кал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я разясни как кал по шасито (BTW всички съвременни автомобили са със самоносеща конструкция и нямат шаси) ще предизвика въбрации :-k Или пак се изходихме за бройка [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПАМ :

....стабилно измиване на шасито - като колата трябва да е вдигната високо!....

Може и с една кофа с вода и Веро да се легне под колата и да се измие , ако е затруднено , може и едни шейнички да се сложат ... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди близо година и аз така я вкарах в една рекичка - почти до главините. Като мислех, че ще мина - обаче нещата се развиха иначе.

Кал, вода, мръсотия, и така нататък. И трябваше да ме дърпат с трактор - защото явно я бях надценил колата, или по-скоро себе си.

И на обратния път - вибрации!

И даже ме беше страх да вдигна повече от 90 км/ч - защото си помислих, че съм счупил нещо.

Но след седмица, когато я вдигнаха и я измиха отдолу - и оооо, чудо! Пак си стана предишната тиха, кротка и бърза кола!

От която хората изкараха 2 кофи кал - от шасито!

Което нито е монолитно - нито е изцяло изолирано. [-X

Но вече не я използвам като вездеход - защото не е такъв. :mrgreen:

Отговорих ли изчерпващо на въпроса ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и само с вода - но да е под налягане, а не с кофа!

Да пробва - пък да види какво ще стане!

И ако не стане - ще мислим и други идеи.

И съм сигурен, че един ден някой от вас ще го повтори това с Верото - вместо да тръгне да си чупи ноктите, че да троши и сърфове. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарвейте колеги,сблъсках се със следния проблем та автомобила е Октавиа 4x4 и при ускорение се получава едно биене в краката ми,днес вадих всички карета за оглед и ми направи впечатление,че има едно гумено каре на кардана преди скоростната кутия и е малко нацепено,дали там ще е проблема?Ще се радвам на съвети от ваша страна.Благодаря предварително,поздрави.

Най-вероятно е свързано с висящия лагер на кардана.

Намерих една схема, за да се убедя че Октавия има такъв лагер.

Поне при коли със задно при разбит лагер симптомите са същите, даже и потропва по пода. Но Халдекса като е изключен, кардана не е напънат. Все пак го проверете в какво състояние е.

post-4842-13845348244_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако помня правилни ти си човека, който си вкарва колата в язовира директно и от там предполагам, че може да е от натрупана кал по джантите.

 

От гумения томбурлук няма как да е. Само гледай да не го оставиш да се скъса!

 

 

Колега,това беше преди две години,вибрациите започнаха преди месец ;)

Като заначало почнах да вадя полулоските.На късата рейка са добре,остава да видя и на дългата и почвам назад по-кардана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги!Тази тема и мен ме вълнува горещо защото имам същият проблем.Купих колата с този дефект като се усещаше леко и си мислех че ще е нещо елементарно от сорта на гумено каре на кардана или опорен лагер.Но уви вибрацийте се засилиха и започнах да ровя.А самите вибраций се появяват при ускорение там където въртящият момент е най висок от към 1600-1700 до 2000-2100 оборота.След преглед отдолу без никакво разглобяване нарочихме предното гумено каре между кардана и раздатката на скоростната кутия понеже видимо бе закъсано.Излиза само оригинално и скъпо и най тъпото е че го намерих на цени с голяма разлика най-накрая го звех за 130лв на LEMFÖRDER.Подготвих се за обслужване на скоростите халдекса и диференциала.купих трансмисионно масло vlavoline взех от еуратек маслото за халдекса и филтара и една добавка на bardahl за скоростната кутия.Сменихме маслото на скоростите сложихме добавката обслужихме халдекса и свалихме кардана като решихме да пробваме колата без кардан.и точно тук дойде ужаса вибрацийте ги имаше пак макари в по лека степен но си бяха категорично от същия източник просто не се разпространяваха по цялото купе заради липсата на кардан.тук вече незнам какво да правя оказа се че не е от кардана и незнам какво да правя ако някой има сериозна идея нека сподели.

 

п.п. за основателя на темата: съветвам те да си свалиш кардана както аз направих и виж пак за вибраций

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
  • 5 години по-късно...

И аз съм във филма.

Дайте предложения, за марка.

Октавия две е колата но, мисля е подобно с едно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен, ново каре и пак на пътя.

Съчетах го и с други ремонтчета та работата поне не излезе толкова много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.