Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фелиция Турбо


AlexandarNachev

Recommended Posts

Здравейте ! Искам да се консултирам с хората,които са по-наясно с нещата от мен. Шкодичката си е супер, няма никакви проблеми,но е доста мудна при изпреварване,което е нормално за мотора й (1.9д). Всички ми казват другата кола да е с турбо, но аз не искам да си продавам шкодата, а да я направя малко по-пъргава. Въпросът ми е, може ли на Шкода Фелиция 1.9Д да се сложи турбина? Било то от Голф 3 1.9 тди или от друга кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква помпа си Бош или Лукас? Щото турбодизелите дето са ТД имат отгоре на помпата един клапан мембрана дето пуска повече гориво кто турбото почне да надува. Мисля че Лукас го няма това, а и не знам дори да си Бош помпа пак май го нямаш и няма как да сложиш турбо от ТД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че е бош,но не съм сигурен... а не може ли от ТД да се вземе и помпата.. поразпитах наляво надясно за това турбо и ми казаха, че имало опасност да блокира двигателя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за двигателя че ще блокира са глупости, иначе ако вземеш и помпа от ТД може би ще стане, ама няма да си пак много бърз. Мойта кола е такава и не е бегачка, за градско е перфектна ама на магистралата е зле.

Карай си колата така пък като събереш пари си купи по мощтна, аз така правя, вместо да влагам пари и пак нищо няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,аз не искам да я правя бегачка...идеята ми е да се изтегля по-бързо,но наистина трябва да се хвърлят доста пари за това..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно колега почти всичко е възможно, стига да имаш нужните пари. със слагането на турбо, ще е нужно да се понаправят още неща - разреждане на двг, помпа, дюзи, колектори, турбо пътища, кулер и т.н. най-лесния вариант е да сложиш готов ТД двигател от голф, но там пък ще трябва да го отвориш и да му направиш ревизия. в зависимост от желаните резултати, може да се стигне до по-големи дискове + дискове отзад, по-голямо серво на спирачките. гаранция изпускам нещо, но това са нещата от живота. в никакъв случай не те отказвам, дори напротив, много ми е интересно какви ще са евентуалните резултати, но ти си знаеш s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Колега, сложи пропан-бутанова газова система. Повишава мощността с около 20%, съответно става доста по-пъргава. Ивестицията е около 450 лв. за нова в сервиз. Аз карам вече над 30 000 км. и съм изключително доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колега, сложи пропан-бутанова газова система. Повишава мощността с около 20%, съответно става доста по-пъргава. Ивестицията е около 450 лв. за нова в сервиз. Аз карам вече над 30 000 км. и съм изключително доволен.

Колега, не става ли въпрос за генератор на Газ на Браун?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.