Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз за лаптоп?


Recommended Posts

Кой се занимаваше с лаптопи? Не мога да намеря сервиз, в който да видят какъв му е проблема на лаптопа. Преди време почна да се появава проблем че лаптопа не тръгва, а също и изключва отвреме на време. След като отказа да тръгне един ден въобще, го занесохме в сервиз. Стоя 2-3 дена без да го погледнат. Занесохме го в друг сервиз, но там обаче тръгна от раз. Да не повярва човек, как да му обясниме на техника че има проблем и не тръгва. Там установиха проблем с вентилатора на охлаждането - сменихме го. Нормално от дам да е било прегряването и гасенето. Оказа се също и че е адски много мръсен. Сега е почистен. Но пак правеше проблеми и не тръгваше чат-пат. В следващия сервиз установиха проблем с пантата на екрана - наистина имаше и проблем и монитора гаснеше. Някакъв датчик смениха. Лаптопа вчера работеше и днес пак същия проблем - от сутринта просто отказва да тръгне. Пробваме го и с батерия и без батерия - не тръгва въобще. И с натискане на копчето продължително - не и не. Като сложиме батерията и светва лампата за зареждане, но лаптопа отказва да тръгне. Човек ще каже че има проблем с копчето за пускане. Замислям се и да не би да дава някъде на късо и да сработва защитата и затова да не тръгва въобще. Като казвам не тръгва - значи нищо, все едно не си натиснал копчето. Общо взето търся къде и на кой да го погледне да види какъв му е проблема и да го оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен такива проблеми имаше от отлепен видеочип. Аз директно смених лаптопа.

Иначе никъде не им се занимаваше по сервизите с толкова стар лаптоп, ремонтира ми го един пич в Надежда- като просто смени видеокартата и така и го продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че е от друг форум,но са супер добри =D>

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=47&t=337714 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай с рама да го размениш или само с единия содимм.

Просто вече ги правят една седмица след гаранцията да го хвърляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и в Ресет компютърс да пробваш - магазина им е в центъра, на Раковска, а сервиза - в Дианабад.

Но със по-стари ноутбуци - наистина малко фирми се занимават, за съжаление. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички изброени фирми,ще го оскубят сериозно само за диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За старичък ноутбук - няма как да не го оскубят.

От какво мислите че печелят подобни сервизи? smile049

Но наистина, нека той да си прецени.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е малко старичък - fujitsu siemens v3505. Ще пробваме хората от другия форум, мерси Мите

 

Offtopic: С конкретния модел нямам опит, но с няколко други от серията Amilio имам. Греят ужасно и най-често драмата е отлепени чипове от прегряване. Успех и дано го оправят за разумна сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е малко старичък - fujitsu siemens v3505. Ще пробваме хората от другия форум, мерси Мите

 

Offtopic: С конкретния модел нямам опит, но с няколко други от серията Amilio имам. Греят ужасно и най-често драмата е отлепени чипове от прегряване. Успех и дано го оправят за разумна сума.

 

Греят,защото охлаждането на видеото и процесора е общ радиатор. Това естествено не е проблем,но като се насъбере боклук и понатовариш видеото с неко игричка или програмка,изискваща повечко ресурс ...става чудо smile049

Обикновено видеото се отлепва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разводнихме темата на колегата smile150 На жената Amilioto грее като печка откакто е купено. Няма Windows, няма Linux. Грее та чак не се пипа корпуса. Ама засега държи де. А е чистен, не е затлачен. Просто са си такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разводнихме темата на колегата smile150 На жената Amilioto грее като печка откакто е купено. Няма Windows, няма Linux. Грее та чак не се пипа корпуса. Ама засега държи де. А е чистен, не е затлачен. Просто са си такива.

 

И новите ноутбуци на Фуджицу Сименс са същите....

А и настолните им машини - и те греят, и правят проблеми. [-X

В службата имаме доста такива - та са ми добре познати.

И сме похарчили куп пари, та горе-долу да ги постегнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопите на Fujitsu-Siemens грееха само ако имаха проблем, което се случваше често. Да не говорим, че сервиза им за тогава ViewPoint беше и все още е гола вода. Освен, че ги сервизирах и аз съм имал такъв, серия Amilo. Ако всичко им е на 6, работят при съвсем нормални температури. Има колега от форума с такъв, който няма оплаквания (това е за пример). Пиша всичко това в минало време - не знам stivi797 защо пише, че и новите греят, при положение, че те не съществуват вече като фирма и производство... От къде ги купува нямам идея, ама и в ebay трудно се намират, а нови хич. Откакто Siemens се оттеглиха от този сегмент, лаптопите се правят само от Fujitsu и проблема със загряване и прегряване вече го няма. Машините са добри, а по брой сервизни посещения се конкурират с топ марките на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за София в Студентски град в една от сградите на Технически университет има един много точен човек, който ремонтира дъна, лаптопи, периферия, монитори и т.н. на много прилични цени. Преди няколко години намерих координатите му във форума на hardware.bg. Ремонтирал ми е едно дъно и един лаптоп за момента и съм доволен. Човекът си издава и фактура за ремонта ако ти трябва.

 

Ето и координати:

 

ЕТ "Н.В.Т. - Нако Танев"

Нако Танев

тел: 9652878

гр. София, Студентски град, Технически Университет, блок 4

зала 4033

http://ics.bg/index.php/2008-12-03-11-13-45.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя човек в Техническия е направо институция. Много отдавна беше единствения дето успя да ни оправи едни принтери. Не знаех че още е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя човек в Техническия е направо институция. Много отдавна беше единствения дето успя да ни оправи едни принтери. Не знаех че още е там.

Обаче е ужасно бавен и пипкав в работата си, поне по мои наблюдения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Fujitsu сервиза е ВюПойнт - найстина са много добри, но за съжеление скъпи.

В офиса имаме 2 такива v3505, работещи от 2007ма. Единия си работи перфектно и безпроблемно. На другия му сменяха панти и преден панел преди около 2 години.

Но общо взето и той работи безпроблемно, освен затегналите панти.

До сега не е имало проблем със загряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.