Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЕУРА ТЕК - София - BUY BACK Заблуда!!! Не се връзвайте!!!


Robert

Recommended Posts

Реших да публикувам този пост за да предпазя други наивници като мен - поне да не си губят времето, нервите и да си фантазират напразно!

Та ето моята илюзия, наречена с купешкото име BUY BACK:

Имам Фабия 1,4 MPI, 50 kW, 2003 г. Посетих тазгодишния автосалон и разбира се - щанда на Шкода. Привлече ми вниманието новия Рапид. Заинтересувах се от момчето на щанда за цени, характеристики и т.н. Той любезно ми обясни, че има възможност за обратно изкупуване на автомобили и сключване на лизингов договор за нов автомобил. Това ме заинтригува, но момчето ми даде визитка на негов колега - ръководител на отдел продажби, който ще ми даде разяснения и подробности, тъй като момчето е нов служител и не знае детайли. Дотук добре. Обадих се на въпросния шеф, който ми начерта една направо розова картинка, колко лесно става всичко и едва ли не е възможно след 4-5 работни дни, както той се изрази, да карам вече нов автомобил. Ех, защо ли не си свалих розовите очила още тогава. Отидох след 2 дни в центъра на Шкода в Надежда, София. Там отново любезности, момчето специалист продажби много любезно ми отговори на всички въпроси, направи ми примерна лизингова схема, дори карах и харесания от мен Рапид още същия ден. Отново дотук - ОК. Сега идва "врътката" напечена BUY BACK. Извикаха един господин, който се представи като търговец употребявани автомобили, т.е. специалистът BUY BACK. Та същият погледна моята Фабия отпред-отзад и отсече: Давам Ви 4500-5000 лв. Казвам - ОК, това ме устройва като за първоначална вноска, кажете какво правим по-натам. Той отговори - ами трябва да дойдете и да оставите автомобила да премине преглед в сервиза. Казвам, добре, да го направим още сега. Отговор - ами днес не може, имаме автомобили за ремонт, елате в понеделник сутрин. Въпрос от мен - прегледът в сервиза и оценката ви ще се доближат ли до цената, която ми обявявате в момента? Отговори ми - да, обикновено даваме оценка много близка до това, което казваме от пръв поглед на база външен вид и показания на километража. Казвам ОК, колко време ще отнеме това, отговор - в рамките на деня.Закарах автомобила в понеделник сутрин, оставих ключове и документи, задавам въпрос - това ли е, какво ще получа аз? Отговор - дайте си телефона, аз ще се обадя до 16 ч. Давам номер и си тръгвам, Фабията остава там. До 16 ч. разбира се никой не ми се обажда, чакам търпеливо и в 16.30 ч аз звъня на спеца BUY BACK. Питам - какво става, отговор - ами нищо, нямахме ток до обяд и колата не е преглеждана. Но вика, утре ще стане, до 16 ч ще се обадя. Идва утре, отново познатата история, до 16 ч. никой не се обажда, аз звъня този път в 16,10 ч и спецът отсича - ами току-що ми я дадоха от сервиза, има много неща за оправяне, трябва да говоря с шефовете, казва елате, докато пристигнете аз ще имам отговор какво да правим. И поемам аз отново към Надежда, ама вече без надежда. Пристигам и BUY BACK-ът ми връчва един чек-лист, на който имаше десетки цифри за неща, който трябвало да се оправят. Свят ми се зави направо. Просто тези са ненормални - например:Пера за чистачки за смяна - 80 лв;

ляв габарит не свети - 30 лв;предни спирачни маркучи за смяна - 200 лв;съединител отделя високо - 700 лв; вибрации при спиране - 400 лв. Бояджия някакъв направил оглед и описал цялата кола, част по част - всичко за боядисване. Цени - повече от корекомски. Тук е мястото да кажа, че автомобилът ми е обслужван редовно, купуван е от Еуратек, никакви забележки няма по него, стои в гаража ми. Но спецът си е спец и отсича - ами давам ви 3000 лв?! Изпаднах в шок и питам - вие шегувате ли се с мен? Той -това е положението, аз не мога да го продам иначе! Викам - къде са шефовете ви да ги чуя тях и да поговоря за напразните надежди? Отговор - ами аз продавам тези коли обратно изкупени и аз решавам на база това, което ми кажат от сервиза. Казвам - ясна ми е вашата политика, и очаквах наистина, че ще има такива изненади от ваша страна, ясно е че интересът ви е да ми дадете ниска цена, виждал съм в сайта обявите ви за продажби на изкупени коли. Но помислете казвам - вие ме заблудихте като ми обявихте първоначално добра за мен цена, а след това ми казвате с 1500 лв по-ниска и по този начин ще ме изгубите като клиент и фирмата ви ще загуби 25 000 лв, които бях готов да дам за новия Рапид? Това ли ви е политиката? Гледаше ме тъпо и безучастно, какво ли може и да се очаква друго, все пак сме в България?! Та съвет от мен - НИКОГА, ама НИКОГА не се връзвайте на добре звучащия BUY BACK, защото си е една огромна заблуда, нерви, загуба на време, празни надежди! Дори не получих и едно - "извинете заради забавянето от тези 2 дни"! Пълен абсурд, в нормална държава щяха да се скъсат да ме ухажват за да ме привлечат като клиент, но тук - лъжи, балканско поведение, а погледът на спецът BUY BACK - като на изпечен автоджамбазин! НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА ЛЪЖАТА BUY BACK!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо... тоя мързеливия "специалист" - няма такъв смотан човек като него втори на света :) И аз мислех да правя тази твоята схема, само, че Оctavia 2 FL Classic (1.9TDI 105к.с. 2010) за Superb 2 Бизнес Комби (2.0TDI 170к.с. 2012), който излиза много изгодно, обаче не се получи (ЗА ЩАСТИЕ)... Искам за колата ми 17-18 000лв, максимум - тоя ми ти "специалиста", всъщност гледаше като насрано теле в тръстика, не разбираше какво му говоря, питаше ме глупости, накрая ме пита само "колата тук ли е" - казах "не", защото не бях с нея и тоя ме отсвири най-грозно и безцеремонно... той щял да ми се обади на базата на това, което съм му казал, въпреки, че не съм докарал колата (демек ми прави огромна услуга, да съм му длъжен доживот) да ми определи цената по телефона - а-у, някакви такива глупости слушах... :) Уха, минаха няколко месеца, още нямам обаждане - и ПО-ДОБРЕ, че тоя си беше нещо като дрогиран и неадекватен... Та... самите хора там вътре казват за него, че е "педер" - демек лош човек/шофьор, нали... така че... Няма смисъл там :)

 

Съчувствам ти колега, знам как се чувстваш - тоя супърб го преживявах една седмица! :) Варианта ти е - продавай я сам и носи първоначалната вноска... никакви BUY BACK простотии, че с оня шнур няма разбиране :)

 

Иначе разбирам им схемата и аз - всичките простотии, които могат да изкарат, за да падне цената максимално... Реално това са глупости, което са ти казали. Който не вярва да отиде и да огледа тия в оказиона - повечето са си както са си оставени от хората - не е вкарана нито една стотинка в ремонт.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да отида с моята и да им предложа чист бартер за новата Октавиа РС :lol:

 

 

п.п. Само ме притеснява след огледа на колата ми, какво ще кажат :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да отида с моята и да им предложа чист бартер за новата Октавиа РС :lol:

 

 

п.п. Само ме притеснява след огледа на колата ми, какво ще кажат :-k

 

Бартер няма как да стане. Но със сигурност мога да ти кажа, че спецът "BUY BACK" първоначално ще ти каже една цена, а после ще се окаже, че колата ти си е направо за скраб. Така че, просто си спести загубата на време и нервите.

А пропуснах да отбележа в първия си пост, че ако след първоначалния оглед и последвалия преглед в сервиза се откажеш от по-нататъшна сделка по придобиване на нова кола с/у изкупуване на старата, сервизът ще ти иска около 70 лв за "услугата" по оценка на колата, заради отказ от твоя страна?! Което, за тяхна радост не стана в моя случай, защото познайте дали щях да им ги платя?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези специалисти какво гледат,годините или км на колата ?

Понеже моята е на почти 5 години и 30х км, ,плюс ли са километрите ? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези специалисти какво гледат,годините или км на колата ?

Понеже моята е на почти 5 години и 30х км, ,плюс ли са километрите ? smile021

Колега, за мен това не са специалисти, а пълни мошеници! Гледат ако може да ти изкупят колата за без пари, щото разбираш ли колко много трябвало да вложат в нея, а пък и да ги почерпиш и некой лев да им дадеш за услугата! По-далеч от тая сган, не се хващай на глупостите им, вече от опит знам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже моята е на почти 5 години и 30х км, ,плюс ли са километрите ? smile021

 

С тая стара барака, къде си тръгнал? Те бакшишите са с предимство пред теб ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младене, оня ден като мина покрай ЕТ и изрева там змея... дали не те изкоментираха smile091 Не помня к'во казаха, ама нещо от сорта на "уха, кой е тоя мотор" - казах им 1.8Т... и стоят и гледаат...

 

Сори за спама.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно моята ако им закарам,какъв ли кусур ще и намерят.....

 

Сигурно ще кажат,че е прекалено модната и от такива автомобили не се интересуват,защото не им разбират... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно моята ако им закарам,какъв ли кусур ще и намерят.....

Директно за музея ще я вземат! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно моята ако им закарам,какъв ли кусур ще и намерят.....

 

Че не и работи турбото smile091

 

PS: След ден-два ще почистя спама smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно моята ако им закарам,какъв ли кусур ще и намерят.....

 

Не че съм подстрекател, но дали можеш наистина да им я оставиш за оценка, просто за експеримента. Не искам да си мисля какъв смях ще е, ако ти изкарат един дълъг списък с "кусури" и една цена от 10тина хиляди smile091 Все пак по-гледана форумна кола няма и ще ми е любопитно, какво ще им родят главите smile091

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Не че съм подстрекател, но дали можеш наистина да им я оставиш за оценка, просто за експеримента. Не искам да си мисля какъв смях ще е, ако ти изкарат един дълъг списък с "кусури" и една цена от 10тина хиляди smile091 Все пак по-гледана форумна кола няма и ще ми е любопитно, какво ще им родят главите smile091

...

 

 

Да изспосменят каквото има, нали :) Може и колегата да го е ял тоя, някои от нещата да не са неговите вече... Както аз съм го ял с антената ми... не ми е оригиналната - на някой му трябвала :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всички по-горе които си продавате колите няма да имате никакви проблеми на свободния пазар.За ЕТ е ясно че искат да взимат много и да плащат мизерно...Кой ли пък ми беше казал за VW че му предлагали да му намалят 2000 лв от цената на новата кола,ако си остави Ладичката smile091.По същия начин се почуствах в магазина на Тойота в Пловдив,където вече едва ли не си набелязах кола,"optimal leasing" това онова и накрая като ми изцепи господина че след 5 години вноски има остатъчна стойност от 13000(карам по спомени) уби детските ми мечти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали си продавам колицата.... та миналата седмица ходихме с едно момче, дето иска да я купува във Фолксваген на Овча Купел - да я прегледат. Майкооооооооу... тия ми изкараха колата най-големия кошник... наслушах се на лафове, ама си мълчах, да не се разправям... "стабилизиращата щанга отзад щяла скоро да си отива"... "при палене и гасене маховикът тракал и щял скоро да си отива" (колата пали и гаси по един и същи начин от нова, а е вече на 135 000 км).

Значи не е само в ЕТ така. Имам подобни спомени и от Мото Пфое. Виждал съм същата кола, която са купили от нас за 22000 лв., после да я продават за 32 000 лв. без да е барвано абсолютно нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже моята е на почти 5 години и 30х км, ,плюс ли са километрите ? smile021

 

С тая стара барака, къде си тръгнал? Те бакшишите са с предимство пред теб ;)

Автобусите в Бургас са по - нови от колата ми smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали си продавам колицата.... та миналата седмица ходихме с едно момче, дето иска да я купува във Фолксваген на Овча Купел - да я прегледат. Майкооооооооу... тия ми изкараха колата най-големия кошник... наслушах се на лафове, ама си мълчах, да не се разправям... "стабилизиращата щанга отзад щяла скоро да си отива"... "при палене и гасене маховикът тракал и щял скоро да си отива" (колата пали и гаси по един и същи начин от нова, а е вече на 135 000 км).

Значи не е само в ЕТ така. Имам подобни спомени и от Мото Пфое. Виждал съм същата кола, която са купили от нас за 22000 лв., после да я продават за 32 000 лв. без да е барвано абсолютно нищо.

В случая каква им е ползата на сервиза?Така или иначе проверката на автомобила е заплатена.Не казвам че нещо и има на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползата им е да ми натискат цената, защото купувачът им е познат (колега в Порше БГ) или имат някоя служебна кола, която искат да му набутат - не ме засяга, но поне да не ми откриват работи по колата, които "щяло" да се случат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те хората ви го казват правилно, рано или късно ще трябва да смениш съединителя, тампони по окачването, турбото, ремъците, накладките..... :lol: мислете в преспектива....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да потвърдя думите на Вълко за Мото-Пфое - едно приятелче бачка там и им бяха докарали ето това чудо:

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3i54xx

 

и техните специалисти му го бяха оценили на 14 000 лева :) а той е искал да си купи чисто нов Jaguar за над 100 000 лева. Къде им е политиката, не знам. Та не са само ЕТ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, най-добре оценяват в Инфинити . Получаваш колкото искаш. Да речем за шкодата на dude_bg искаш 25 хил. Дават ти ги, само дето трябва да си купиш инфинититУ от тях... smile049

 

п.п. иначе е изгодно ... =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.