Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полиуретанови тампони на пружините


krasi_soft

Recommended Posts

Здравейте колеги.Двама мой приятели са ходили на някакво изложение,и са си монтирали въпросните подложки.Моля кажете плюсове и минуси от това начинание.И двамата твърдят че колата е станала по-стабилна,и поема дупки и неравности отлично.А аз съм на мнение че така се нарушава работата на амортисиорите и се натоварват други части на окачването.Дали е така?Моля за компетентни мнения.

post-8861-138453477594_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

Аз съм с подобни, но гумени подложки на задните пружини. Във возията няма голяма разлика, но задницата се повдигна леко и има лека промяна на поведението в завой - ляга по-малко. Като цяло не е нещо впечатляващо, но целта ми беше само леко втвърдяване отзад и я постигнах.

Естествено това е с гумени тампони при Фелиция, но надали силиконовите на Октавията ще доведат до нещо по-различно.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект ще има - но зависи какво гониш.

Ако гониш по-висока стабилност - ще я постигнеш.

Все пак лекото втвърдяване - може да бъде нещо доста полезно.

Макар че съм срещал подобни подложки да ги продават и с цел повишаване на комфорта - странно, но точно такива бяха рекламите!

Но ще намеря и сайта - и ще ти го пратя.

Впрочем, и спортистите често слагат на колите си подобни полиуретанови или тефлонови подложки - под пружините, или директно и тампоните сменят, и слагат тампони от такива материали, или слагат разни тефлонови пръстени, или всякакви подобни неща - именно с тая цел.

Тоест, втвърдяване на окачването - та да е налице по-висока стабилност в завой.

Но режат и част от пружините - иначе ефектът няма да е точно тоя.

А че амортисьорите ще се товарят повече, а също и някои други части на окачването - ами има го и тоя момент.

Но всеки си преценява за себе си - какво иска да постигне, и какво всъщност гони.

А и с цената на какво - защото и това трябва да се вземе предвид.

Чипваш го, примерно, мотора - и колата почва повече да върви.

Обаче почва и повече да гълта.....

Повечето коне - искат повече зоб.

Познато ли ти е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,аз карах като моята кола с тия подложки и не ми допадна возията .Иначе колата създава усещане за стабилност но дали е така?За себе си реших че няма да слагам smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, създава такова усещане - но дали нещата наистина са такива, не е много ясно. smile049

Трябва да се направят тестове - и тогава може да се каже как са нещата.

Но научни, тоест с мерене - а не субективни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.