Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Снимка с превишена скорост


Баба Яга

Recommended Posts

И аз толкова години само се каня, но сега вече знам как става. Не че ще вкарам цялата държава в ред, но поне съм морално удовлетворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги какво наказание следва при превишаване на околовръстното след чипита посока София с 65-70 км,защото не знам как го водят там градско или извън?В сила ли е закона за затвор при над 60 км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе човек :) Това пак ти казвам, не ти е соц-а, не знам какво си се запритеснявал - какви затвори, какви пет лева... глупости!

 

Да те успокоя - преди месец и малко минах там, връщах се от Пловдив, минах с около 70-80км/ч, имаше патрулка с жълта лепенка за камера на нея, която седеше отдясно - тоест снимали са си на 100%. Около мене имаше поне 3 коли още - във всяка лента, и си карахме едновременно всички с 80м/ч, даже някои караха с повече... спокойно малко :) Честитки нямам.

 

Отделно има и толеранс - тоест, ако е 40, поне на 57км/ч е настроено да снима. Такива изводи си правя по тази новата камера на Цариградско шосе. Преди бяха 14-16км/ч отгоре за първа снимка, доколкото знам, сега като гледах репортажа по новините за тази лазерната камера, се прецакаха да покажат дисплейчето вътре за настройване (андроид ми се видя системата) - там човекът го сложи на 97км/ч лимита. Тоест, ограниченоето на Цариградско е 80км/ч, а то снима тези, които имат минимална 97км/ч - тоест, движещите се със 100+ км/ч по километраж. Имаш и 5-7км/ч разлика - показва ти повече километража - повечето, да не кажа всички коли са направени така. На четирите коли, които съм карал им показва с точно 7 км/ч отгоре. Тоест когато е със 100км/ч по километраж - по GPS е 93км/ч - с три GPS-а съм го замервал - еднакво показва.

 

Карай си колата и спри да чакаш каквото и да било - успокой се, какви затвори, какви филми си правиш... не е истина :) Карай си там и не го повтаряй това нещо, че като те гледам какви ги пишеш ще получиш някой инфаркт :D Релакс!

 

Поздрави

 

ПП: Ето ти ЗДвП да си го четеш:

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;
 2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;
 3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;
 4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 200 лв.;
 5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 40 km/h - с глоба 300 лв.;
 6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
 1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;
 2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;
 3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;
 4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;
 5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 200 лв.;
 6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 300 лв., като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.
 
 
И пак ти казвам - спокойно, няма да ти дойде честитката! Най-много, ако нещо дойде то ще е до 200лв, защото няма шанс там да са 40км/ч - никой не кара с толкова там никога! Ако беше 40км/ч там щяха да седят всеки ден и да печелят милиарди на ден и да нямаше шофьори на пътя вече!
Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега въпроса е че минах 160,защото изпреварих 3 коли това ми е 1 път в който вдигам тази скорост иначе 100 макс.Дано не дойде нищо.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Хубаво е да кажеш къде точно стояха полицаите - Чипита е точно на моста на Казичане  - принципно там се залагат и от двете страни.

Там е ниско ограничението.

Иначе ако е след моста ако не са сложили някой знак -хранилка е 90.

При най-добри показатели за тебе - километража ти да е +10%  = 144 - като сложиш компенсацията от уреда - би трябвало да се вместиш за 200.

Иначе 300-400.

Ако си на моста или преди него - е там вече участваш за голямата награда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Чипита е точно на моста на Казичане  - принципно там се залагат и от двете страни.

 

 

Горе-доле от година и повече - точно там не стоят. Минавам от там по 2 пъти дневно (7/7).

Хранилката е около Шела - и от двете страни на пътя. От страната на Шела е 60, а от другата - 50 (светофара).

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше патрулката след разклона за Враня между отбивката дето се качват тези от Цариградско и тази дето се слиза за магистралата в локалното.Вече когато наближих за Враня отбивката бях с нормална скорост, не вярвам на такова разстояние да са успяли да ме заснимат.Освен това при разминаване с патрулката бях успоредно с друга кола.след 2 месеца отивам за справка в кат и предполагам,че ще е достоверно това дето е в справката.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравей колега  ако си засечен с камера в автомобил и те викат за да ти съставят акт има дупка в закона но за период от 2014 до около март 2015  .Но ако се сниман със стационарна камера няма измъкване  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко на мен за честитка ми дойде вчера фишче от Октомври 2015 по изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;чера се изр

Еми така си беше минах със 83 км(при разрешени 60) видях си я камерката, ма си викам па точно мен ли? Пу най ме е яд че вчера се изръсих на данъчните и ако знаех и тоя фиш щях да платя. Сега си чакам още една при разрешени 120 - ми минах със 160 моя ако научи ще ме утрепе

Редактирано от diana_kraice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко на мен за честитка ми дойде вчера фишче от Октомври 2015 по изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;чера се изр

Еми така си беше минах със 83 км(при разрешени 60) видях си я камерката, ма си викам па точно мен ли? Пу най ме е яд че вчера се изръсих на данъчните и ако знаех и тоя фиш щях да платя. Сега си чакам още една при разрешени 120 - ми минах със 160 моя ако научи ще ме утрепе

Хахаха Диана ти си била голяма бандитка бе :doubleup:  Фен съм ти... ама източваш семейния бюджет...

П.П може ли да си платя мойта жена да се отърка у теб барем прихване нещо че на магистралата кара с 40 км?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава ли,че да речем на 5 март ще има камери на определени места които са опоменати на сайта на КАТ и те снимат само на тези места или снимат и на друго място,което не е опоменато на сайта за същата дата?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.