Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Снимка с превишена скорост


Баба Яга

Recommended Posts

Здравеите, днес ми донесоха снимка от мобилна камера на мой автомобил, движеш се с превишена скорост. Искам да попитам дали може да се обжалва в съда, при положение, че на участъка, на който са ме заснели няма табели радар. Дали въобще тези табели са знаци, или са реклама на Осрам? Глобата е 35лв ,но ако може да се обжалва ще го направя независимо, че ще ми струва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глоба под 50 лв. е фиш и не се обжалва smile049

Колкото до това дали има или няма предупредителни табели за радар няма значение , ограниченито си е ограничение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-накратко:

 

РЕШИ:

 

Обявява за противоконституционен чл. 189, ал. 13 от Закона за движението по пътищата (обн., ДВ, бр.20 от 5 март 1999 г., посл. изм., ДВ, бр.19 от 8 юни 2011 г.).

Председател: Евгени Танчев

 

 

И сега целият бъркоч, разбираем само за тези, които са учили каквото и когато трябва:

 

http://www.constcourt.bg/Pages/Document ... px?ID=1600

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих и това:

 

Съдът констатира и друго процесуално нарушение - нарушена е разпоредбата и на чл.165 ал.2 т.7 от ЗДвП, а именно - при изпълнение на функциите си по ЗДвП, определените от министъра на вътрешните работи служби са длъжни да: т.7.„обозначават места за контрол по спазването на правилата за движение от всички участници в движението, КАТО ПОСТАВЯТ ПЪТНИ ЗНАЦИ И ТЕХНИКА ЗА ВИДЕО-НАБЛЮДЕНИЕ; контролът се осъществява само в обхвата на средствата за видео наблюдение.” В случая преди конкретното място, където е извършено заснемането на лекия автомобил не са били поставени пътни знаци или таабели, указващи че на пътя се осъществява видео-контрол.

 

Пълният текст:

 

http://rsvr.0fees.net/Acts/2011/NKD/081 ... 880311.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държавата Ъпсутрдистан не е измислена от приказките ... миналия месец ми сложиха скоба на колата в участък не обозначен , че е зона с платено паркиране както и на доста други коли и въпреки , че в наредбата им пише , че началото и края трябва да са обозначени с табели служителите си ми прибраха парите , а адвоката , с който се консултирах по тоз казус ми каза в прав текст да не си губя времето ... кой знае колко още малоумия има из законите ни .

Аз лично съм песимист при такива начинания .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и 10лв. се обжалват. Щом е мобилна камера значи има наличие на полицай и пада по закон,ако е стационарна не.

Признавам те ,добър си! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го направиш. Отделно, че всички камери ги публикуваха преди доста време и няма скрити камери- просто трябва да се заинтересуваш. Накрая- плати си глобата по раничко, че да платиш с отстъпката и ако имаш чичо съдия се надявай да си затвори очите.

 

Все пак са те снимали с клип... няма измъкване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз не оспорвам, че съм превишил скоростта, не съм съгласен че съм сниман без да съм уведомен за това. Знаете как милиционерите реагираха, когато онзи младеж ги снима как дремят, докато ние им плащаме заплатите. Защо те да могат да снимат където искат, а ние не? Колега с интернета, ако махнат всички пътни знаци и публикуват в интернет за всяко кръстовище, ограничение и др. как трябва да се минава това ще спести много пари за монтаж и поддръжка на знаците, не мислиш ли? Явно до сега не са се сетили :-k . Докато това стане обаче трябва да се съобразяваме с действащите правила. В темата питах дали някой е имал подобен случай и как го е решил, не съм искал да ме съдите дали съм прав или не. Утре ще се срещна с адвокат и ще пиша какво ще правя от тук на сетне. Истината е, че работодател на всички държавни служители сме ние, и ние трябва да контролираме техните действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши пиши че и аз съм на дереджето ти и много ми е интересно.Ако искаш ми пиши на л. с. защото при мен може и книжката на трупчета за три месеца и около 400 лв глоба за това че съм карал с 65км над разрешената.кучета те които трябва не снимат ама сиромаха е добре дошъл винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм тук при Вас, явно за това не разбирам горния пост с кучетата и един потенциален убиец...

" за това че съм карал с 65км над разрешената.кучета"

... ама те точно такива, като Вас господине трябва да снимат.

Другия колега- отиди си дай парите и като загубиш делото пиши колко ти е излязло.

 

Впрочем на това с написаното- написано е в книжка как се минава и какво се прави. Написано е и каква е скоростта- допустимата. Ние масово я нарушаваме, но това си е наш проблем нали!? Т.е. слагаш си главата в торбата и си летиш... Никой не ти е виновен- ни на теб, ни на мен.

 

Теб те разбирам до някъде- на широк булевард понякога се увличаш и 20км с мощен автомобил не се усещат, ОБАЧЕ колегата с 65те километра... това си е граничещо с пълна простотия... Моите уважения, сигурно сте много свестен човек, но... точно тия ви действия говорят против Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм тук при Вас, явно за това не разбирам горния пост с кучетата и един потенциален убиец...

" за това че съм карал с 65км над разрешената.кучета"

... ама те точно такива, като Вас господине трябва да снимат.

Другия колега- отиди си дай парите и като загубиш делото пиши колко ти е излязло.

 

Впрочем на това с написаното- написано е в книжка как се минава и какво се прави. Написано е и каква е скоростта- допустимата. Ние масово я нарушаваме, но това си е наш проблем нали!? Т.е. слагаш си главата в торбата и си летиш... Никой не ти е виновен- ни на теб, ни на мен.

 

Теб те разбирам до някъде- на широк булевард понякога се увличаш и 20км с мощен автомобил не се усещат, ОБАЧЕ колегата с 65те километра... това си е граничещо с пълна простотия... Моите уважения, сигурно сте много свестен човек, но... точно тия ви действия говорят против Вас.

 

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с 65 отгоре зависи къде е, човека не писа че е в града, нали? Например снимат на магистрала Хемус на Витиня където е ограничение 70 и като минеш със 140 и ето ти 65 км/ч отгоре. Също има правила за поставяне на табелите за намаляване на скоростта. Не може от 90 да има табела 40 км/ч. Беше с 20 или 30 - зависи да е първата табела, има си точно написано. И ако не са спазени табелите - акта пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако не са спазени табелите - акта пада.

 

Останал съм с впечатлението, че КАТ много бързо се усетиха и не правят вече подобни грешки. Да не говорим, че е абсолютно все едно къде е направено това нарушение с 65 над ограничението, ако ще да е и на знак за 20 км/ч.

Иначе peterco много хубаво го е написал. :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

деиствието се развива от моста на Асеновградско шосе посока асеновград.Зоната е абсолютно безлюдна и е с дължина от 5 км ивън града и не съм засташил живота на никого просто табелата е по далече и се води в града.Който е от Пловдив знае за отсечката,много прилича на магистрала защото е с подобни мантинели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте, оказа се, че процедурата по обжалване на електронен фиш е тромава, като всичко в БГ. Обаче аз като примерен и съвестен гражданин изтърпях всички простотии, но не се отказах. Краиният резултат е, че издадения електронен фиш е незаконен. Предполагам, че до 14 дни ще мога да кача решението, тогава ще го имам, както казах всичко става бавно :) . А на съвестните колеги пожелавам съвестно да си плащат глобите, били те и незаконосъобразни, на това се крепи цялата система за събиране на пари от нас. Лично аз имам преки наблюдения над много хора, с дисциплинарни увреждания от времето на другаря Тодор Живков. Такива хора се чувстват виновни до доказване на противното, аз за разлика от тях смятам, че съм невинен до доказване на противното. Оказа се, че освен не слагането на знак за извършван видео контрол има още куп нередности в тази дейност на милицията. Повечето работи са уредени с инструкции, вътрешни заповеди и др., които нямат тежеста на закон. Сега обмислям как да формулирам исканията си по делото за психически тормоз и други дрън дрън щуротии. :D/  :D/  :D/  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

http://prikachi.com/images/656/6845656k.jpg

http://prikachi.com/images/658/6845658S.jpg

 

 След обжалване от страна на милицията се получи и това:

 

http://prikachi.com/images/672/6845672G.jpg

http://prikachi.com/images/673/6845673y.jpg

http://prikachi.com/images/675/6845675Z.jpg

 

Оставил съм номера на делото не променен, ако не ти се вярва провери в сайта на съда.

Редактирано от Баба Яга
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да кажа,че една седмица след като приключи цирка с обжалването получих нова снимка. Разбира се веднага я пуснах по трасето на БГ правосъдието :D .

Редактирано от Баба Яга
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече оповестяват местоположението на мобилните камери /поне в Сф/, но дали е изменен закона в тази част .... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече оповестяват местоположението на мобилните камери /поне в Сф/, но дали е изменен закона в тази част .... :sorry:

И?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е регламентирано по този начин в закона, ще отпадне един от аргументите ти за обжалване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега с интернета, ако махнат всички пътни знаци и публикуват в интернет за всяко кръстовище, ограничение и др. как трябва да се минава това ще спести много пари за монтаж и поддръжка на знаците, не мислиш ли? Явно до сега не са се сетили :-k . Докато това стане обаче трябва да се съобразяваме с действащите правила. Истината е, че работодател на всички държавни служители сме ние, и ние трябва да контролираме техните действия.

 Колега не се заяждам. По този въпрос за сега положението е такова, каквото съм го описал в пост 10. Нали разбираш, че е безумие да караме по виртуални правила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.