Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фабия 1.2 - резервоар


cane_corso

Recommended Posts

Задравейте колеги имам шкода фабия 1.2 - 2004 г.и искам да попитам колко литра е вместимостта на горивото в резервоара(при пълен резервоар) когато достигне червената зона на таблото.По книжка пише че общо вместимостта е 45литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За резервата ако питаш(като ти светне лампата), би трябвало да е 7 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти заредили повече, има един трик с едно чопче отвътре на гърловината и се събират още около 7-8 литра над онези 45, но не се препоръчва, особено пък сега в жегите. Може да се повреди поплавъка и да почне да отчита погрешно, а и обема трябва за компесация на резширяването на обема на горивото в жегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слeд като светне резервата събира около 38-39 литра до горе и спира пистолета. Като се натисне копчето за обезвъздушаване (една черна стърчушка в самата гърловина) може да събере наистина още доста. Никога на съм пълнил до абсолютния максимум но спокойно събира поне още 4-5 литра. Не е препоръчително да го правиш ако няма да тръгваш веднага на дълъг път или има големи температурни разлики. Резервата е 6-7 литра и също не е препоръчително да караш до нулата заради отайките и факта, че като си на резерва помпата не се охлажда от самия бензин (тя е потопена в бензина).

 

На Seat-a ми и мисля че и на Fabia 1,4 16v резервата е 3,5-4 литра и светва, когато имаш бензин за около 30-40 км до нулата, което е доста неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм сипвал 53 литра. Светеше лампата за горивото и ми пишеше че остават 50 км.

След това минах около 900 и нещо км. преди да ми светне лампата отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.