Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вече и аз съм в клуба със skoda octavia I, 1.9 tdi, 110кс


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Взех си Шкода Октавия I, 1.9 тди, 110 кс, произведена през юли 2000г, версия SLX (елеганс) след фейслифта на модела. Колата е комби и е нов внос от Австрия :-). Много добър семеен автомобил!

 

Много приятен мотор, истинско удоволствие е да се шофира!

 

Но сега следва да се направи първоначално обслужване и се чудя дали някой от колегите от Варна може да ме насочи към добър майстор/сервиз за смяна на:

 

1. Ангренажен ремък, ролки, водна помпа и обтегач + ако се сменя и още нещо

2. Смяна на спомагетелния ремък и ролките по него

3. Смяна на маслото на скоростната кутия и двигателя, масления филтър

4. Смяна на горивния филтър, филтъра на купето и спирачната течност

5. Основен преглед на цялата ходова част + реглаж за сходимост на гумите

7. Замерване температура на замръзване на антифриза

 

 

Отделно на това, ако можете да ми кажете от кои марки ремъци, ролки, водна помпа, масла сте доволни ще съм благодарен. Предишната ми кола беше с верига и сменях само пистов ремък - Бош и Гейтс.

 

Тъй като колата дойде само с един ключ, може ли някой да ми каже къде мога да си направя дупликат? Ключът има вградено дистанционно за фабричната аларма и не се сгъва. Продават ли се заготовки, които само трябва да се нарежат и след това дистанционното да се обучи? Някой правил ли е обучаване и как става?

 

И още нещо, което не видях при огледа - ключът влиза около 1/3 в ключалката на вратата и спира, а в ключалката на багажника изобщо не може да се вкара. Дали е възможно ключалките да не са били използвани никога до сега и да са клеясали отвътре? Днес напръсках с WD-40 но ефект сякаш нямаше.

 

След като се изключи колата, ако остане забравен отворен прозорец и има отворена вече врата, има ли начин с дистанционното да се вдигнат при заключването на колата и прозорците?

 

Поздрави и благодаря предварително,

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!! Много взаимна радост с каляската! Както колегата те е упътил в правилната тема, отиваш там и Сами ще ти каже какво и с какво /според дълбочината на джоба/ трябва да се смени. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито, със здраве да си я караш. За майстор от Варна виж линка, който е дал колегата stefan l. А за вдигането на прозорците - трябва да я закачиш колата на VAG-COM и оттам да активираш екстрата (щом е Елеганс, трябва да има комфорт модул, който отговаря за това)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, много приятни емоции да имаш с каляската! Най- после още една чиста 110-ка да се появи! smile035

За патроните на вратите - спасението е втора употреба, стават от други модели на Ваг, но това ключарите го знаят. Пренарежда се патрона и забравяш. При мен беше така. За другите болежки има Гюнтер сервиз \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много добър избор!

И щом живееш във Варна - колегите вече са ти казали кой е препоръчвания сервиз! :smt017

И със здраве да си я караш! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка :smt017 Много безаварийни км и да те радва , пък може и някоя друга снимка да пуснеш да я видим smile021

пп За обслужването , колегите те насочиха вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, и много безаварийни километри.

 

 

Най- после още една чиста 110-ка да се появи!

 

Колко време му даваш след като се запознае със Сами :lol:

 

 

За другите болежки има Гюнтер сервиз \:D/

 

Най-добрият сервиз :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Благодаря много за поздравите! Надявам се колата да не ме разочарова... Благодаря и за насоката към Гюнтер сервиз, вече говорих с момчето, ще се чуем отново след малко, за да уточним точен ден и час и ще карам колата направо там. След като прегледах темата с отзивите от него, вече не мисля за друго място за обслужване за тази кола ;-) Дано и аз да остана доволен като всички останали.

 

За чип тунинг още не съм мислил, просто защото нямам много впечатления над колата. И в момента не е на дневен ред ;-) В бъдеще - може би. Ще видим.

 

А за ключалките - ще търся направо ключар да видим какво ще предложи. Няма ли начин механизма да се разглоби и да се почисти и да се сглоби, без да се сменя целият патрон?

 

Снимки още не съм правил, но пък обявата на момчето в сайта за продажба не е премахната към момента и може да я видите там, докато не я е изтрил:

http://www.mobile.bg/11372355254739303

 

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Само приятни емоции ти желая с това прекрасно возило s_flag. Сигурен съм, че ще останеш доволен от марката и конкретно от модела, защото има своите достойнсва smile027

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка . Милиони безаварийни километри и поздравления за избора > изглежда много лачена . s_flag s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега - желая Ви безаварийно съжителстване

Ако и на живо е такава кукла, като на снимките smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Още веднъж благодаря на всички за топлото посрещане във форума и за безценната информация за Гюнтер сервиз - Варна. Колата е вече обслужена и стегната и вече имам изминати над 1200км с нея. Прекрасен автомобил. Просто е точно това, което исках да си взема.

 

Много икономичен, прекрасна динамика (когато ти трябва мощност винаги откликва страхотно), огромен багажник, където може да събереш и малко и много. Климатроникът работи и се пътува доста комфортно в големите жеги. Теглич :-)

 

Тегличът влезе в действие точно на втория ден след регистрацията на колата в КАТ Пловдив:

 

https://picasaweb.google.com/1045147253 ... TDITouring

 

Прекарахме 600кг. зърно с ремърке. Снимките са правени на пътя с. Бяла Река - гр. Първомай специално за колегите, които искаха да видят колата :-).

 

Поздрави,

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Още веднъж благодаря на всички за топлото посрещане във форума и за безценната информация за Гюнтер сервиз - Варна. Колата е вече обслужена и стегната и вече имам изминати над 1200км с нея. Прекрасен автомобил. Просто е точно това, което исках да си взема.

 

Много икономичен, прекрасна динамика (когато ти трябва мощност винаги откликва страхотно), огромен багажник, където може да събереш и малко и много. Климатроникът работи и се пътува доста комфортно в големите жеги. Теглич :-)

 

Тегличът влезе в действие точно на втория ден след регистрацията на колата в КАТ Пловдив:

 

https://picasaweb.google.com/1045147253 ... TDITouring

 

Прекарахме 600кг. зърно с ремърке. Снимките са правени на пътя с. Бяла Река - гр. Първомай специално за колегите, които искаха да видят колата :-).

 

Поздрави,

-Николай

 

Това да се чува - да те радва!

Шкода ли е - е далавера! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.