Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно тропане на фелиция


petkov23

Recommended Posts

Колеги смених всичко което беше разбито по кормилната рейка(механична) и предните амортисьори минах стенд, всичко точно навъртях към 150км и започна едно тропане като има неравности по пътя, на ляв завой и направо като карам го има, на десен изчезва, смятах утре да лягам отдолу, но прогнозата за времето ме отказа и чакам съвети от вас, предполагам амортисьорите нямат дефекти и всичко ме води към рейката, понеже не смених левия вътрешен накрайник, но състоянието му не беше трагично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменя амортисьорите , обърна ли внимание на чашките над лагерите на макферсоните ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв е модела, моята тропа от под 10000 и по същия начин. Още то тогава казват, че всичко е здраво и то няма как да не е. Интересното е, че тропа периодично тоест когато си иска, преди около 4 месеца тропаше отчайващо на десен завой особено на павета с ниска скорост по преките, даже ми ставаше неудобно като возя непознати. Сега не се чува нищо където и да минавам, тя си има собствени настроения.

 

Абсолютно всичко е здраво, проверявано е неколкократно от различни хора защото като се разтропа и почвам да се чудя да не се разпадне нещо, но не. Сменил съм само тампоните на макферсоните и лагерите им. Всичко останало си е оригиналното, лагерите си бяха абсолютно здрави, но и без това ги бях купил затова ги смених и тях. Тампоните бяха сплескани и единствения ефект от смяната им е, че малко се повдигна предницата. Тропането се появява и изчезва пак когато си иска.

 

Нямам обяснение по въпроса, модела няма и биалетки. Още преди години моя доверен монтьор след като провери за пореден път всичко обстойно, изрази мнение, че единственото възможно нещо е самия амортисьор да тропа въпреки, че е здрав и работи. Но защо тропа когато си иска не се знае.

 

Мисълта ми е, че като покараш така нищо чудно да изчезне тропането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на кое казваш чашки, самите тампони или метала най-горе върху който е гайката.

Тампоните ги смених, не съм споменал понеже всеки който е сменял, знае че тампона свършва преди амортисьора или поне при мен така се получава.

А колкото до това че е такъв модела, според мен не е така колега, до преди седмица освен гърнето нищо не ми е тропало, въпреки изпусналите амортисьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подредбата на тампона е следната (от долу на горе) - първо е чашката на пружината , после е втулката , след нея лагера , върху лагера се поставя една конична чашка , върху която се слага тампона и на края се слага опората с шпилките и още една чашка.

Много често да не кажа почти винаги майсторите пропускат да погледнат , че отвора на таз коничната чашка над лагера е станал елипсовиден и колкото и често да сменяш тампони и лагери на паваж или паркингови тела при бавно движение си тропка по малко от там ... аз лично докато не разбрах , че най-досадното тропане идва от там не ги сменях , но след като смених два комплекта тампони на Фаворита и видях случайно , че има разлика в диаметрите , вече си вземам плюс останалите консумативи втулката на лагера и въпросната чашка.

030877956.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете, дали има радиален луфт (т.е. нагоре-надолу) на дясната кормилна щанга. В кормилната кутия има една пластмасова втулка. Може би е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете, дали има радиален луфт (т.е. нагоре-надолу) на дясната кормилна щанга. В кормилната кутия има една пластмасова втулка. Може би е за смяна.

Втулката е сменена, по кормилната кутия само лявата щанга не е сменена и самия кожух.

Колега The Best Forman погледни снимката която направих преди малко, на десния си стои като в легло тази чашка, и преди малко хванах лявата гума отгоре и я разклатих към мен при навит десен не мърда и е доста стабилна, при изправен и ляв се чува същото тропане.

post-10057-138453476768_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

№8 от схемата колега ... нея не можеш да я видиш в сглобено състояние ... таз , която си я снимал си седи нормално като за сменен тампон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е открит, след разглобяване на всичко се оказа че самия пълнител, играе в тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е открит, след разглобяване на всичко се оказа че самия пълнител, играе в тялото.

Да и на мен ми казаха, че може да е само от амортисьор както писах и по-горе. Но пак не ми е ясно защо не тропа винаги а изчезва за няколко месеца и пак се появява. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно колегата The Best Forman е прав за конусните чашки, че се кривят и може да тропа от там, но моите днес като ги свалих специално се загледах в тях и са си идеално кръгли и в момента в които поизпилихме малко тялото за пълнителя и го затворихме плътно, пробвах направо през дупките, чак не мога да си позная колата само звука от двигателя да се чува, без други странни дрънченета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, че сте го открили, на мен не ми се разглобява в никакъв случай отново. Ще покарам така още, и без това сега не чука. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега petkov 23, имам подобен на Вашия проблем, а още не съм ходил на майстор. Моля Ви,

кажете по схемата на The Best Forman, кое наричате "пълнител" и кое е "тяло за пълнителя". Вашият отговор ще ми бъде много полезен .

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега petkov 23, имам подобен на Вашия проблем, а още не съм ходил на майстор. Моля Ви,

кажете по схемата на The Best Forman, кое наричате "пълнител" и кое е "тяло за пълнителя". Вашият отговор ще ми бъде много полезен .

Благодаря предварително.

По схемата на колегата The Best Forman Тяло наричам "1" него съм го отворил отгоре, където заводски е затворено с преса извадих металния прът и другите неща които го уплътняват излях маслото и съм сложил вътре пълнител a4.jpg и разбира се го затворих след това, но явно при единия съм оставил луфт и от там се получи цялото тропане при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.