Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли някакъв закон?


Recommended Posts

Здравейте,понеже пътувам много служебно и ми се налага някой път да карам по 10-12-15ч.,има ли някакъв закон по смисъла на КТ който да определя колко часа можеш да управляваш автомобил(както е при камионите) без прекъсване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да има закон няма как да се докаже. За собственото ти здраве е добре на всеки 2h да почиваш 15мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се притеснявай! Нямаш тахошайба на колата, но като усетиш, че не внимаваш, слизай и пий вода, скачай, разтягай се.... ей такива работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 152 от КТ. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят има право на непрекъсната междудневна почивка, която не може да бъде по-малко от 12 часа.

 

...Има и регламент за седмична почивка 48 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се притеснявай! Нямаш тахошайба на колата, но като усетиш, че не внимаваш, слизай и пий вода, скачай, разтягай се.... ей такива работи.

 

 

Е,това не ме притеснява,въпроса е че ме гърбят да пътувам без прекъсване,(не им се плаща преспиване),а така парите по командировъчните са по малко.

 

П.С.Става въпрос за пътуване извън БГ. най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.