Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за окачване - Октавия 1.9 TDI комби 4 х 4 , 105 коня


ianko1983

Recommended Posts

Здравейте,

 

От днес се присъединявам към клуба на Шкода. Закупих колата преди няколко дена. 2008 година модел .

 

Имам следният въпрос :

 

Предните две колела непрекъснато издават едно " състене " като се минава през дупка или неравност.

От сервиза ми казаха, че всичко по ходовата част е ново.

 

Това "състене " нормално ли е !? Да не би амортисиорите или тампоните да са газови и да издават този звук.

Звука е нещо като " Цсцсцсцсцсцсцсцс" докато се минава през неравноста имам предвид. Само от предните две колела.

 

Иначе окачването не " бие и не чука " .

 

Може да не съм се изказал компетентно , за което се извинявам .

 

В очакване на отговор,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои модели амортисьори съскат като минаваш да речем през легнал полицай. Нормално е. Това , че съскат не значи, че са дефектни. Други съскат слабо или не съскат.

Навярно не знаеш устройството на амортисьора и затова се притесняваш.

Представи си, че трябва да прекараш 300 мл течност през малка дупка за част от секундата! Ами получава се дроселиране, съпроводено с голяма скорост на течността и оттам идва и съскането.

Също така някои чешми свирят като ги пуснеш слабо, а други не. И двете вършат една и съща работа по различен начин.

Дано си ме разбрал . smile091 Не се вкарвай във филм ! Застани до някой легнал полицай, наостри уши и слушай минаващите коли- на 95% от тях ще чуеш въпросното съскане...

Айде със здраве !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо е прав. Такова съскане няма как да е от другаде, освен от амортесьорите. И ако нямаш други оплаквания от тях, просто карай. На Аудито ми съскаха така, ама там заради добрата изолация се чуваше само на отворени прозорци. В Шкодата предполагам, че ще се чува повече, но освен шума друго нищо негативно не съм усетил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо е прав. Такова съскане няма как да е от другаде, освен от амортесьорите. И ако нямаш други оплаквания от тях, просто карай. На Аудито ми съскаха така, ама там заради добрата изолация се чуваше само на отворени прозорци. В Шкодата предполагам, че ще се чува повече, но освен шума друго нищо негативно не съм усетил.

 

 

 

 

 

Благодаря за мненията! Чувам съскането само при отворени прозорци !

Друго за сега не съм осетил по окачването като изключим че кората под двигатела е била счупена и вчера при 100-120 км се усеща адски неприятен шум . Но в понеделник съм в ЕТ бургас да ми я сменят с нова - около 136 лв с ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционна ли е да я караш в ЕТ?От Бургас ли си?

 

 

Не е гаранционна ! Освен че трябва да се смени кората на двигателя , трябва да и се проверят светлините в купето !

Нещо не работят . Имам предвид двата лампиона на тавана. Отпред и от зад. Да не би да има някаква комбинация от копчетата при който да светнат .

Освен това и предна лява врата не се отваря- дръжка за дърпането нещо не работи. Прожинката ми се вижда изпаднала.Мисля че не от жилото.

 

Дам от Бургас съм .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампионите.... микроключета.... добре дошъл в клуба.

 

Ако съм прав в ЕТ ще ти кажат едни цифри, от които ще те заболи главата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните две колела непрекъснато издават едно " състене " като се минава през дупка или неравност

И при мен го има.

През зимата се чува по-силно, а през лятото при мен не се чува.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.