Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно гаснене на двигателя при Октавия 1


minimalizum

Recommended Posts

Здравейте

 

Искам да споделя с Вас нещо странно което става с колата на един познат. Октавия 1 1.9 TDi ,AHF 1999g. комби.

От седмица някъде ми се оплаква, че вечер като се прибира и основно като е напекана колата в момента който се опитва да включи

на задна предавка и гасне колата. В началото си помислих че може да е от реле 109. Смених му го с това от моята кола и аз карам с неговото. Странното гаснене пак си остана. След което друг негов познат му изключил логично датчика за задна предавка и засега

дали случайно не му гасне колата вече няколко дни.Търсих схема но не намирам в момента някаква връзка с този датчик с гасненето.

Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно или има мнение моля да го сподели. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Проблема продължава.

 

Кабелите са прегледани---- няма скъсано поне във видимата част. Светлините за задна си светят . Просто от време на време в момента, който поставиш лоста на R и колата гасне.

Като грешка изписва само :

18025 - Glow Plug Pre-Heat Indicator (K29): Open or Short to Ground

 

P1617 - 35-10 - - - Intermittent

 

В началото се чистеше, сега вече си седи постоянно . ако не се лъжа става нещо въпрос за лампата за подгряване .....ама тя си работи.

 

Някой да има някаква схема тия кабели за задната накъде отиват и дали имат връзка към ЕКУ то ?

Не знам с кой модел Еку е този модел Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.