Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ел.машинката, (от)(за)ключваща багажника Fabia2006


fabia_HTP

Recommended Posts

Привет на всички!

 

Един приятел има проблем с тази ел. машинка (на снимката), която отключва и заключва багажника. Фабията е 1.2 HTP 2006 г. с фабрично централно дистанционно заключване, и аларма. Когато я отключва, 4те врати се отключват, но багажникът си стои заключен. За да го отключи, сваля облегалките на задните седалки и с ръка бута щифта.

Не сме пробвали дали стига ток до буксата, която се включва в машинката, поради това, че нямаме инструмент. Той ми каза, че я е карал на диагностика. Пробвали са да отключат багажника софтуерно чрез диагностиката. Резултатът е бил успешен. Значи следва, че машинката е сработвала. Но с дистанционното не става.

Питането е, от какво може да бъде този проблем? Знам, че беше хубаво да премерехме, дали идва ток до машинката, но засега просто няма как. Ако евентуално се наложи да се купува нова машинка, колко струва тази машинка?

 

Благодаря ви предварително!

post-10333-138453475773_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо машинката не отключва или заключва багажника. Тя само го отваря при импулс от централ конвиниенса и буталцето (вижда се и на твоята снимка) избутва капака. Щом с импулс се отваря през диагностиката, всичко с нея е ОК. Вижте на диагностика дали стига сигнал от бутона за отваряне на багажника до централ конвиниенса или дали микроключето в бравата не дава сигнал "отворен" за багажника. И при двата случая машинката няма да сработи.

 

Има толкова много теми за тава отваряне. Пробвай първо с търсачката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия и точен отговор!

 

Действително има доста теми по въпроса, но не бях наясно с какви ключови думи да търся, както се вижда съм сгрешил и за това, че машинката отключва и заключва багажника, всичко е от незнание.

Сега, след като прочетох някоя и друга тема, нещата малко ми се просветлиха.

Прочетох за микроключе, което се намира в бравата на капака на багажника, а именно, че проблема може да се получи и от лош контакт на това микроключе. Веднага се сетих, че човекът беше намазал самата брава с грес, за да я смаже. Дали е възможно да е влошил контакта на микроключето?

Сега, след като ми е малко по-ясно, забелязах, че и при вече отворен багажник, при натискане на копчето за отваряне на багажника от дистанционното, машинката не работеше. В случай, че проблемът е в микроключето, а не в машинката, при това положение (отворен багажник), тя трябва ли да работи?

Извинявам се, ако въпросите ми са глупави и неразбираеми :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа. Аз моята я смазвам с WD40 и досега проблеми не съм имал. Или диагностика или сваляне на кората и замерване с мултицет. Ако не идва сигнал от бутона, няма как да се появи импулса към машинката, ако микроключето индикира отворен багажник, дори и при затворен, електрониката пак не подава импулс към машинката. Микроключето може да се хавне и дали се пали плафона в багажника при отваряне на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

 

Проблемът е решен. Момчето ми каза, че някакъв кабел в областта на капака е бил прекъснат.

Благодарен е на Форума, най-вече на колегата ID A, защото за малко да се набута да купува нова ел. машинка, мислейки, че старата не работи.

 

Безаварийно на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.