Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полезна информация за климатроник на фабия 2009 комби.


julianv

Recommended Posts

Здравейте,

Моя проблем беше ,че като включа климатроника се чуваше едно виене. Когато отидох на майстор се оказа че почти съм останал без масло и затова е виел,слава богу спасихме го.

Какво сподели майстора с мен. На тези коли компресора е зацепен и на колкото километри е колата на толкова е и компресора. Един вид постоянно работи ,дори и да го изключите той си работи. По принцип каза че профилактика на нов климатик се прави след 5тата година,но специално за тези модели е хубаво да се прави на 2-3 години защото са доста капризни,та който е с такава и не е правил го съветвам да отиде да си направи профилактика.

Другото важно което ми каза е,че не трябва да си играете с климатика да го включвате и изклчвате ако карате с над 120км в час или 3500-3800 оборота защото има голяма вероятност да го скапете. Аз лично съм го правил като тръгна да изпреварвам ,но вече няма да го правя ;)

 

Надявам се информацията да е полезна за Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото важно което ми каза е,че не трябва да си играете с климатика да го включвате и изклчвате ако карате с над 120км в час или 3500-3800 оборота защото има голяма вероятност да го скапете. Аз лично съм го правил като тръгна да изпреварвам ,но вече няма да го правя ;)

 

:-k Фабия 1 при рязка нужда от мощност сама си изключва компресора, няма причина твоята да не го прави. Просто сваляш една предавка и газ...

http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... _032_4.pdf

За да не го търсиш - стр.51:

specific engine data (e.g. high coolant

temperature, acceleration, idling)

Дано аз да съм ти бил полезен smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а това сами за климатроник ли се отнася или и за обикновен климатик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а това сами за климатроник ли се отнася или и за обикновен климатик?

Fabia I има само "обикновен", но достатъчно автоматизиран климатик. Климатроника се появява при Fabia II.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия 1 е от последните - води се 2008 и се оказа , че е с климатроник ... така излиза според VAG - COM :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия 1 е от последните - води се 2008 и се оказа , че е с климатроник ... така излиза според VAG - COM :-k

Какъв климатроник? С дисплей? Или си е с три врътки за температурата, сила на вентилатора и посока на духане, както всяка друга Фабия 1. На Фабия1 се води полуавтоматичен климатик/климатроник. Защото не е само студено и топло , а си има температури по които се включва и изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам - не ме е викал да чета дисплея на лаптопа .... каза само че било климатроник - да полуавтоматичен .... каквото и да означава ..... компресора включва и изключва за да поддържа температурата , която си му задал .... а при климатика май бичи нон стоп компресора .... не ги разбирам много smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Не знам - не ме е викал да чета дисплея на лаптопа .... каза само че било климатроник - да полуавтоматичен .... каквото и да означава ..... компресора включва и изключва за да поддържа температурата , която си му задал .... а при климатика май бичи нон стоп компресора .... не ги разбирам много smile159

 

Климатроника на фабията е постоянно зацепен,което означава че дори и да натиснеш копчето ECON,то той си върти. Вярно с минимални обороти но си върти постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не обороти,а натоварването на компресора-на климатроника

стига,че мн.глупости изписахте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.