Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Национален Шкода Събор 2013- Мнения и коментари


Recommended Posts

Юли дай сметка и кажи по-колко пари да преведем. Не е нито морално, нито честно, няколко човека да отнасят финансовите негативи, а останалите да си правим кефа. Още повече, че върху един човек парите си тежат, докато разхвърляни няма да ги усетим.

 

Само незнам как ще се определи по-колко пари да се събират, защото не е ясен броя на включванията. Предлагам да сложим някаква твърда ставка с презапас, а ако се съберат повече - използвайте ги за някаква клубна кауза. Или ще ги дарим на някой в нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    12

  • maxrpm

    8

  • lubomirov1985

    6

  • bega4kata

    6

Най-много писали в темата

Предвид изложеното от Юли, а и казаното от мен вчера: Че колите може да са намалели (44), но не и посещаемостта, за догодина предлагам следното:

 

Освен такса за автомобил, да има и символична такса (2 лева примерно) за човек. По този начин ще се компенсира (минимално), това, че 2ма колеги идват с 1 кола, а не всеки с неговата си!

 

Навсякъде освен такса за автомобил има и такса за човек!

 

А всички тези пари си отиват по предназначение, а не за лични облаги!

 

И в тази връзка според мен "гавазин" си трябва. Кой каквото иска да ми говори.

+1 :smt017

 

Напълно съгласен. Редно е да има гавазин не само заради събирането на таксата, но и според мен за да подрежда колите - ето, няколко поста по-нагоре колега се беше оплакал, че по-постна супа не бил ял - ами така е, минали години колите бяха подреждани, сега нищо. А по мое лично мнение е добре да има такова подреждане - така се вижда лесно колко коли има, а и стават по-хубави снимки. А относно таксата - защо не се направи като на Междене - такса се плаща за човек, а не за автомобил. И примерно да е 10 лв на човек. Така например ако 3ма души дойдат с 1 кола, вместо да плащат по 8.33 лв/човек (25 лв./3), ще платят по 10, което не оскъпява много нещата на калпак, но пък може да минимизира още загубите. Струва ми се разумно да се измисли нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли ми хрумна:

 

Догодина ще говоря с Николай и ще му предложа да окоси поляната 2-3 дни преди събора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко думи и от мен за събор 2013

Тази година разполагах само с 1 ден за събора /събота/, но за сметка на това успях да посетя пистата, видях се с много колеги, разходих се и до поляната, покарах тестовата октавия и беше станало време вече да се прибирам. Толкова ми се оставаше да направим главите, но нямаше как.

Поздравления на Юли за организацията. Всичко беше много хубаво

Поздрави на всички. Живи и здрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли ми хрумна:

 

Догодина ще говоря с Николай и ще му предложа да окоси поляната 2-3 дни преди събора.

 

Взимам Gardena-та и няма ядове.

post-1403-13845347576_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още след първия събор,на който присъствах,коментирах,че трябва да има и такса на човек,както на всяко подобно събитие,но тогава всички скочиха срещу мен,все едно съм им ял от попарата!

 

P.S.Аз лично се "изкефих" на тези дето се намърдаха в края на поляната,палиха огън и надуваха бесни чалги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, какви бяха тия екземпляри? И дали имаха общо със среднощните неприятни емоции на Макса? smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи всички сме щастливи и доволни от събора и организацията.Това е като обобщение!Естествено винаги може да е и по-добре,за това много хора се стараем да е така.Аз съм намерил чрез този форум ,много добри приятели и съм извлякъл много изгоди от различно естество.За това се чувствам длъжник на този форум и ще се старая за неговото проспериране.За това кой бил щастлив,кой за кого бил на пистата-не разбрахте ли ,че всичко се прави за форума,хората дават доста пари за гонките и са щастливи,въпреки ,че някой бил по бърз.Ами все едно аз да съм тъжен и да не дойда на събора защото Маджо и Искрен са много по-бързи вече от мене.Стига бе хора,не трябва да има сърдити.Да живее Шкода клуб България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те добре, че са се махнали, щях да купя една дъска за рязане от оная мацката с бретона на черта, щях да ги изведа от манастира, че не е прилично пред господ и щях да им насиня задниците с дъската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли ми хрумна:

 

Догодина ще говоря с Николай и ще му предложа да окоси поляната 2-3 дни преди събора.

 

Направо няма да си говоря вече с тебе smile001 В интерес на истината обсъждахме с Юли дали да донеса косачка и в последствие стигнахме до извода без.

 

И ми трябват два три часа да се окоси цялата поляна.

 

Любомиров smile096

YM 5521 SPB HW

post-1221-138453475765_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, Ивчо - дай да въртим бизнес :) с тези машинки кинти ще печелим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Относно компенсирането на финансовите минуси на някои колеги - Юли само кажи кога и колко пари трябва да дам.

2. Относно предодвратяване на бъдещи минуси - гавазин трябва да има, а таксата от 10лв. на човек ми се вижда съвсем нормална и понеже аз НЕ загърбвам семейството искам да си плащам вход и за детето(или децата, ако синковеца намаже догодина), като за пълноразмерен човек.

3. Също така миналата година имаше проблем с наливните бири и по-точно със заплащането им - и барман трябва да има.

4. Преди година (на събор 2012) попитах защо няма членски внос - отговориха ми "Защото ще го платят само 10-15 души, а всички други ще мрънкат "Ама аз какво ще получа....". Отново поставям същия въпрос - аз съм съгласен да плащам 50лв. (например) на година, за да не се стига до подобни мизерии като миналогодишната. И преди тоя и оня да почнат да ми обясняват колко много пари са това - аз си изкарвам парите с ръцете си и знам стойността им, но приятелите, съвместните изживявания, новите запознанства и т.н. НЯМАТ ЦЕНА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям идеята за вход 10 лв. на човек а не да се таксува автомобил. Никой решил да дойде на събора и да си изкара 2-3 дни в приятна обстановка сред хубави хора не би имал против да заплати тази такса. Варианта членски внос също не е лош но си мисля че на този етап не е много удачен защото сме все още малък клуб,може би ако живот и здраве се разрастнем не е лошо да се помисли и върху това. s_flag smile027

П.С. Нека помислим и върху варианта тази такса от 10 лв. да се събира още при резервациите на стаите,така ще отпадне нуждата да има пазвантин който да седи на входа и да таксува smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че успях да дойда за много малко (само пистата) впечатлението му е, че хората бяха усмихнати и с много добри впечатления. Мнение което аз, макар и присъствал за много малко, напълно споделям. За съжаление не обърнах внимание на почти никого (за което се извинявам), но пък и непрекъснато имаше нещо да се случва и човек не можеше да се задържи на едно място. Накратко мога да кажа само едно smile126 към Юли и останалите помогнали този събор да се случи!

 

Относно таксите - не смятам, че парите са определящи, но все пак аз не бих сложил вход за човек в размер по-голям от 2-3лв. Отделно за кола бих предложил входа да е 20. Но това ми се струва, че е за друга тема smile049

 

Още веднъж - благодаря ти Юли за отделените време, нерви и средства да за могат останалите да се веселят тези 3 дни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше първи събор и съм изключително доволен smile035 Макар да присъствах за няколко часа, успях да усетя емоцията и духа на Шкода Клуб България s_flag Адмирации за всеки включил се в организацията, наясно съм, че това е един огромен трън в задника, който сам трябва да си сложиш smile126 Искаше ми се да остана повечко, за да се запозная с още фенове, ноо.....ще чакам догодина smile049

 

Благодаря за емоцията на всички! А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004

Ти имаш награда, баце,медал и грамотичка за 2ро място на драг клас Турбинирани. Жалко, че те нямаше да си я вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004

Ти имаш награда, баце,медал и грамотичка за 2ро място на драг клас Турбинирани. Жалко, че те нямаше да си я вземеш.

 

Получих ги вече :smt017 ...с любезното съдействие на mRt smile027 Жалко наистина, че не успях лично да ги получа, ще си запазя правото за догодина smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004 ...

Айдееееее и този момък се разболя от същото като Маджо и Исята smile091

Приятелю внимавай това не се лекува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004 ...

Айдееееее и този момък се разболя от същото като Маджо и Исята smile091

Приятелю внимавай това не се лекува

 

 

Няма такова нещо smile004 Просто си качих драг рейсинг на телефона и сега цяла година сухи тренировки smile091

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай, не го предизвиквай, че някой тук продаваше турбо кит за 1.8Т за 250-280 коня :lol:

По темата - макар и аз да бях съвсем за малко на събора успях да видя много усмихнати лица и сякаш някак всичко беше по-спонтанно и непринудено като в добрите стари времена... Поздравления и благодарности за организаторите и съжалявам, че тази година почти не успях да се включа с помощ в подготовката и провеждането не само поради многото работа, но и сполетелите ме лични проблеми... догодина живот и здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май всичко се каза за събора, но и аз ще драсна няколко реда.

 

Според доста коментари посещаемостта беше малка. Според мен качеството е по-важно от количеството и затова не мисля, че не много голямата бройка хора е проблем ;)

По-разочароващо е, че нямаше много нови впечатляващи коли (нови за клуба или такива, които са претърпяли голяма промяна). Наред с това ги нямаше и доста от най-яките екземпляри, като това важи в най-голяма степен за задномоторните. Все пак О1 РС-ката, синята 120-ка и най-вече жълтата 100 С-ка на Анастас ги видях за първи път и яко ме изкефиха.

 

Вярно е, че в предишни събори е имало повече състезания и забавления, гласувания за избор на кола и т.н. Далече съм от мисълта да отправям критики, пък били те и конструктивни. На всички е ясно, че с организацията на цялото мероприятие основно се занимава 1 човек, който си жертва лично време, усилия и влага пари за да организира събора. Като резултат често трябва да понася критики и мрънкания за едно или друго нещо, и даже финансово да е на загуба. Затова искам да напомня на всички - това е събор от нас за нас! Ако на някой нещо не му харесва, нека другия път да прояви инициатива, да се включи в организацията и да помогне за да стане по-добре. Който ходи на събора като на гости - не би трябвало да има големи претенции.

 

Гледам, че има различни мнения за събирането на такса за следващия събор. Аз имам една смела идея. Да обмислим дали другия път да е без фиксирана такса - всеки да дава колкото смята за достатъчно и колкото му позволяват възможностите. Ако няма много тарикати, може да се окаже, че така се събират повече пари от обикновенно :)

 

Много добра идея на този събор беше, че колите на драг бяха разделени в отделни класове. Това засилва интрингата, защото преди състезанието беше с 3 коня, а останалите магарета нямаха никакъв шанс :)

 

Но най-важното според мен е, че през цялото време на събора имаше много готина и приятелска атмосфера и много хора с усмивки и добро настроение. Благодарности към Юли и всички други замесени в организацията, както и към всички участвали на събора!

 

А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004

Догодина може да съм в клас задномоторни, за да ти дам шанс smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А колегата с бързата октавия (orange - ако не бъркам) да се готви догодина smile004

Догодина може да съм в клас задномоторни, за да ти дам шанс smile001

 

Не разваляй интригата! Вие за сега оставате опонентите в клас турбинирани, така че поддържайте интригата s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, написал съм го съвсем ясно в поста си - моя минус е пренебрежим, затова и не го обявявам. Отправих молба да се организираме и да възстановим 150 лева на Марто (skodaman), принудително изхарчени заради МИШОЦИ. Като отварям една скоба. На събора имаше коментари как "софиянци" посърнали след загубата на Маджо, редовно за щяло и нещяло все се сочат "софиянци", подигравателно и с насмешка. Държа да подчертая, че:

- единствено "софиянци" преди 2 години направиха всичко възможно за да възстановят мой минус от събора;

- преди няколко години Миро (Хашек) беше на голям минус и уж имаше форумна (национална) организация, а парите се оказа, че се събраха основно от "софиянци" и бяха преведени по сметка.

 

И в двата случая, в последствие, никой не се обади да посочи "софиянци". Угодно, нали?

 

По никакъв начин не бих искал да разпалвам каквито и да е страсти. Но ми е писнало в удобен момент да се сочи с пръст и да се казва иронично "софиянци", а в следващия, когато нещата опират до един вид форумна сплотеност, всеки да вади л.к. и да показва, че името му е Трайчо Трайчов...

 

Нужни са 15 човека с по 10 лева, 20 човека с по 7.50 или 10 души с по 15 лева. Който има желание, нека ми пише на ЛС. В зависимост от бройката ви, ще се превежда съответната сума. Как и къде ще обявя след като стане ясно колко хора имат желание да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.