Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на лампи в таблото с приборите на Фабия 1.9тди АТД


cns

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От една седмица съм собственик на Фабия 1.9 тди 2002 г. ATD мотор, комфорт изпълнение. Прерових темите във форума, но не намерих отговор. Проблемът е следният според мен би трябвало като се даде на контакт и лампата за диагностика да светва и след малко да угасва, но тя въобще не светва. Може би лампата е изгоряла, въпросът ми е лампите обикновени ли са или е диодно осветлението? Трябва ли за смяната да се разглобява самото табло? Благодаря предварително за съветите и отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Може би лампата е изгоряла, въпросът ми е лампите обикновени ли са или е диодно осветлението? Трябва ли за смяната да се разглобява самото табло? Благодаря предварително за съветите и отговорите.

Диод е и горят. Аз сменях на резервата за бензина. Разглобява се таблото до гола платка. Голяма играчка беше да сложа стрелките, така, че като дам контакт да залепват на "0"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро правих на Ок1 тази манипулация, както ти е обяснил колегата, се разглобява таблото до платка, след което разпояваш изгорелия диод и запояваш новия. Ако диодите са като на Ок1 се водят 3528, но имай предвид че фабричните светят по-слабо от афтърмаркетите smile049 Един съвет за стрелките, хубаво си забележи как са преди да ги свалиш, даже си ги снимай, както на загасен автомобил, така и като е загрял.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите и компетентни отговори. Сега обмислям дали сам да се захващам или да търся сервиз, в който се занимават с ремонт на автоелектроника. Наистина най-много ме притеснява момента със слагането на стрелките.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо страшно при стрелките, самото запояване е по-пипкаво, понеже са много ситни диодите. Иначе стрелките нагласяш, пробваш и ако има раминаване, коригираш и пак пробваш и така докато си ги напаснеш. Важното е въртенето да е обратно на часвниковата стрелка и да не си включил буксите на таблото, докато ги връткаш стрелките. В най-лошия случай, ще ти отнеме 15тина мин :smt017

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.