Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Seat Altea 2.0tdi 140 код на мотора bkd,Проблем с дсг


krasi_soft

Recommended Posts

След седем месечно ходене по мъките,най-накрая моя проблем беше решен днес.Човека който реши моя голям проблем се казва Мишо(от ГОРУБЛЯНЕ ),както го знаят хората от Ауди форума.Ходих тези месеци къде ли не,от Сеат аутотехника,през хора от Реебърково, който оправят мултитроници и др автоматични кутий,до Порше запад които ми смениха маслото и филтъра ,срещу скромната сума от 350 лв но преблема не се реши.След уговорка с Мишо преди 2 месеца дойде и моя ред днес.Направихме пълна диагностика на dsg но както и досега навсякъде не намерихме записани грешки.Мишо предложи преди да отваряме кутията да свалим и отворим мехатроника и да видим там наред ли е всичко.Речено-сторено.След като беше свалена мехатрониката и разглобена на всички съставни части(а те бяха МНОГО,МНОГО)клапани,буталца семеринги пулчета болчета и всякъква друга малка гад,която Ханс е измислил.Всичко бе щателно почистено в ултразвукова вана и не искам да ви казвам каво остана във ваната след изваждането на клапаните от нея.След като всичко бе почистено и зглобено, го върнахме на мястото му.Дойде време да сменим отново маслото което беше сменяно от порше запад преди 8000км и Ооо чудо филтъра който извадихме НЕ Е ОРИГИНАЛЕН липсваха всякъкви щампи и надписи които да покажат оригиналния продукт на ауди и фолксваген.Какви ли части и от къде ги взимат щом не са оригиналните?Источихме маслото и го събрахме в прозрачна туба и ОООО пак чудо маслото с цвят на кока кола или на хубав бърбън.Отварям новото масло и какво да видя цвета му като лимонада и мирише на нещо като сладникава но не неприятна миризма а източеното смърди на загорял тиган.Констатация маслото не е сменено?Какво ли са си казали тоя пък иска маслото да му сменяме на толкова малко километри ,я да слогим еди евтин филтър и да приберем 350 лева щом сам се натиска?След като беше сменено и маслото истичихме точно 6 литра,дойде ред на адаптация на кутията и тест по Цариградско шосе и ооо чудо за пореден път,няма и помен от моя проблем.От всичките притеснения през които минах за смяна на мехатроник за 3600лв-добре че не можех да си го позволя(АУТОТЕХНИКА) смяна на масло за 350лв(ПОРШЕ ЗАПАД)най-накрая притесненията ми престанаха срещу една скромна сума която можеш да изхарчиш за 2 стека цигари и еди 12 часов ден проблема изчезна :biggrin ,благодарение на един наистина рабиращ и грамотен интелигентен човек а именно МИШО.Шапка ти свалям и искрено ти благодаря.И накрая малко снимки от операцията.Приближете снимките на ултразвуковата ваничка и ще видите какво падна от клапаните.Успех на всички които имате някъкви проблеми с автоматиците.За мен човека вече е само един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи, ако бяхте проверили първо маслото дали наистина е сменено, 99% проблема ти щеше да бъде решен и без да разглобявате. smile092

Аз пък имам малко по-особенно мнение за Мишо- да, добър е, но има тенденциозно отношение на клиентите в зависимост от това каква кола кара, което мен силно ме отблъсна и едва ли някога ще му закарам повече кола. Колкото и да има талант, много решаващ при него е и фактора за преценка колко ще изкара от даден ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не останах с такова впечатление за МИШО.И я вно не четеш внимателно.Мехатрониката се беше затлачила много и нямаше да мина без разглабяне. smile027

post-8861-13845347444_thumb.jpg

post-8861-138453474447_thumb.jpg

post-8861-138453474455_thumb.jpg

post-8861-138453474458_thumb.jpg

post-8861-138453474702_thumb.jpg

post-8861-138453474705_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че е навредило почистването, напротив. Човека е перфекционист и изпипва ремонтите си. Но пробвай да му се обадиш за диагностика на 20 годишно ауди с V- образен мотор, при който има паразитни вибрации, появили се изведнъж, а мотора е ремонтиран наскоро до последното винтче и видимо няма причина. Ще ти каже просто, че толкова стари коли не ремонтира и ще ти тресне телефона (а и проблема се оказа елементарен- сцепено вакумно маркуче под здрава оплетка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес при него отива и един стар пасат 1.9тди афн 1998г,с проблем с по двигателя и не отказа за толкова стара кола.Явно при теб нещата седят по друг начин :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, вкарай ги тия от Порше запад във черния списък - трябва си! smile150

Какво са ти предлагали - цял мехатроник ли? И да им оставиш стария, нали?

Това е стандартния номер - и после го взимат твоя мехатроник, промиват го старателно - и го предлагат като нов!

А Мишо - него можеш да го вкараш в белия. :smt017

Човекът се е постарал, и имаш основания да си доволен от него! А и бая пари ти е спестил!

И за снимковия материал - мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, след като споменах за сериозната сума, налята в колата, за да я реставрирам от-до и че мотора е напълно ремонтиран, ясно е, че проблема е елементарен и ремонта няма да е скъп, просто се иска усет да го намериш. AFN- а има доста неща да му се пипнат- турбина, актуатор, софт, докато на моя античен асматик с несговорчиво ЕКУ Хелла най- много да го види за грешки и да провери дали показанията на всички елементи, участващи в образуването на горивната смес са в норма, което аз вече го бях направил...

Живи и здрави, имам алтернативи, ще минавам на доста по- нов автомобил, така че за в бъдеще няма да имам подобни проблеми, но при Мишо бих отишъл само ако дилемата е дали колата да замине за части заради неоткриваем проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволни, недоволни... всичко е нормално. Хора сме.

 

Мен ме шашардисаха снимките. Баси чудото е това. Брррр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо това което снимах не е и половината от това което видях докато беше разглобен,просто ми беше неудобно да го притеснявам по време на тази деликатна работа.Щом има програмите от официялния дилър и последни софтуерни ъпдеити за скорости,двигатели идр модули смятаи на какво ниво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволни, недоволни... всичко е нормално. Хора сме.

 

Мен ме шашардисаха снимките. Баси чудото е това. Брррр

Честно си признавам - много ми е кофти, че гледам и не знам какво виждам. Ако някой ми изсипе тези чаркове даже няма да се сетя, че са от кола :oops:

М/у другото преди време видях Ауди-то на Иво - smile126 Голяма част от новите (3-5 годишни) коли могат само да си мечтаят да изглеждат така и да нямат капчица масълце по мотора (не беше измит).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен,не смятам това за маловажно хубаво е че колегата много изчерпателно е описал начина по който е стигнал до решението.Такаче това е много добро за самия форум,защото всеки чете и си взима сам решение как да отстранява проблемите по колата си.Колегата Ivo_Dinkov е дал мнение което според мен е необмислено много,защото под никнейма пише master of skoda,и ако е така нямали случай който да му е скъсвал нервите.Защо не изразява мнение за оторизираните сервизи,нима там услугите са коректи,да не говориме че там несе отремонтирва,а се сменя само с ново и колко е ново само те си знаят.Такаче ако един майстор не е успял да ти реши проблема,възможно е на други да е помогнал.И ако сме сигорни че той нестава мойже да се дават категорични мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още снимки-маслото ново е жълтото,по-тъмното е от друго дсг сменено при Мишо и познайте тъмното на 8000км на кой е?,при това сменено в порше запад.За мен офицялен сервиз вече няма,всички са един дол дренки.За мене сервизите в момента са два макар че в единия още не съм ходил Гюнтер сервиз-Самуил,и сервиз без име в София -Мишо.Давам координати на Мишо 0884723037 звънете му след 18часа.

post-8861-138453474809_thumb.jpg

post-8861-138453474811_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Вижте цялата процедура. smile159

 

И много мерси за снимковия и за видео материала!

Леле, яка гняс е обаче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега радвам се, че ти е решен проблема и споделяш с нас къде и как си го решил, както и телефон за връзка. може и аз да изпускам нещо, но би ли споделил тука и в какво точно се изразяваше проблема. аз също си мисля, че имам проблем с ДСГ кутията, но може и от друго да е (примерно ми гасне мотора, пуснал съм тема), та за това те моля за повече инфо относно твоя проблем. ако прецениш може и на лично или на джи ес ем, но по-добре за всички ще е да е тук. благодаря ти предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега радвам се, че ти е решен проблема и споделяш с нас къде и как си го решил, както и телефон за връзка. може и аз да изпускам нещо, но би ли споделил тука и в какво точно се изразяваше проблема. аз също си мисля, че имам проблем с ДСГ кутията, но може и от друго да е (примерно ми гасне мотора, пуснал съм тема), та за това те моля за повече инфо относно твоя проблем. ако прецениш може и на лично или на джи ес ем, но по-добре за всички ще е да е тук. благодаря ти предварително.

Ето тук:

viewtopic.php?f=46&t=29744&p=330291#p330291

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега, разбрах. малко по-късно ще пиша и за моя проблем, може и в мойта тема за да я "избутам" напред 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях ходил при същия Мишо,когато DSG-то придърпваше.После писах във форума за проблема и,че той ми го реши без да се налага да купувам нов мехатроник,но модераторите изненадващо изтриха цялата тема.Така и не разбрах защо го направиха,но не мисля,че са направили услуга на някого с това.

Радвам се,че е помогнал и на колегата със сеата. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях ходил при същия Мишо,когато DSG-то придърпваше.После писах във форума за проблема и,че той ми го реши без да се налага да купувам нов мехатроник,но модераторите изненадващо изтриха цялата тема.Така и не разбрах защо го направиха,но не мисля,че са направили услуга на някого с това.

Радвам се,че е помогнал и на колегата със сеата. smile027

Колега опиши твоя проблем и решението му в моята тема. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях ходил при същия Мишо,когато DSG-то придърпваше.После писах във форума за проблема и,че той ми го реши без да се налага да купувам нов мехатроник,но модераторите изненадващо изтриха цялата тема.Така и не разбрах защо го направиха,но не мисля,че са направили услуга на някого с това.

Радвам се,че е помогнал и на колегата със сеата. smile027

Колега опиши твоя проблем и решението му в моята тема. smile027

 

Проблема започна с мигане на PRNDS,особено при студен старт.После забелязах усилие при превключване на R.Ходих в сервиз и ми казаха,че най-вероятно причината е в електрониката на мехатроник юнита,който в ЕТ струвал около 4000 лв...всъщност така и не разбрах колко е точната му цена,защото не се наложи да го купувам.

Тогава отидох при Мишо,който свали мехатроника,поправи го,поръча ми масло и филтър и като дойдоха ги смени.След това наново адаптира кутията.Спомням си,че ми каза,че не се налага да се прави ъпдейт,защото кутията е с нов софтуер.

От тогава насам не съм имал никакви грижи с DSG-то и за следващото обслужване ще ходя пак при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че мой приятел е ходил при Мишо ат Горубляне - и е останал изключително доволен от него!

С Ауди А3 е, с двулитровия дизел - и е имал сериозен проблем.

Гореспоменатия Мишо именно с това се занимава най-вече - с Аудита.

Но когато дойдат и хора с други автомобили на ВАГ Гроуп, но със завързани проблеми - също не ги връща.

Та, на човека са му казвали в други сервизи сума от порядъка на 1300-1400 лв за ремонта.

Пък Мишо, след 7-8 часа усилен труд - му е взел 180 лева, и то заедно с маслото. Което, както знаете - си е цифра! За 5 литра масло..... Че и свое е добавил.

Тоест, всичкото за труда - е взел някъде 30-40 лева!

И като се има предвид, че после е настроил кутията, проверил я е и със тестер - има такъв - и като резултат в момента колата на приятеля ми работи като часовник, вече над 20000 км е минал с нея, и няма никакви проблеми.

За вас не знам, но лично мен - тия цифри ме впечатлиха! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.