Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква е разликата между Фабия 1.2 и 1.4 и двете са 51 kw.


Anisf

Recommended Posts

Интересува ме разликата между Фабията 1.2 и 1.4 като и двете са 51кв. означава ,че са с еднаква мощност ли и коя е по добре,бяхме се ориентирали към 1.4,но като е същите киловати.....вече не знам дизайна на 1.2 поне е много по хубав отвътре :) Ще се радвам да обясните , като на жена ,която вече всеки ден се рови и чете само за шкоди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 e по стария модел.Това че се различават вътре е защото си попадала на по-слабо оборудване на купето.Има 1.4 елеганс с никелирани дръжки,ел стъкла и огледала,други тапицерии и т.н.

Щом си жена,аз като форумния майстор силно ти препоръчвам 1.4 шкодовия стар двигател.Той е почти вечен в сравнение с 1.2.Само верига ще сменяш пред 150 000км и толкова.Може и някой бубинен блок да изгори но това е всичко което евентуално може да ти се случи.

А за 1.2 ако трябва да изброявям какви ремонти те очакват неизбежно в бъдеще...няма да ми стигне вечерта да пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизайна Сами е прав, има различно оборудване според това кой пакет си вземеш. Аз лично имам точно 1.4 двигателя купих колата на 4700 километра ( била тестов автомобил) и единственото което съм сменил са предни тампони , поради простата причина, че миналото лято по морето и разказах играта.

 

Ако се кара спокойно разхода е доста приемлив и смея да кажа, че за 86 коня е доста пъргъва

 

Поздрави и браво за избора на марка :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile049 Опасявам се че колежката сравнява 1,2/70 к.с трицилиндровия бензинов с 1,4/70 к.с трицилиндровия дизел с помпа-дюза,и двата са 51 киловата,поне така е писала докато 1,4 бензиновия при Фабия 2 е 86 к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравнява бензиновия и дизеловия да взима дизеловия, отвратително шумен е, но поне може да се разчита на него за разлика от 1.2 бензин. 1.2 бензин е срам за марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има в предвид 1.4 68коня шкодовия мотор. и 1.2 65,при 2 ката 70коня.Аз това помислих.

Да беше уточнила по-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile049 Опасявам се че колежката сравнява 1,2/70 к.с трицилиндровия бензинов с 1,4/70 к.с трицилиндровия дизел с помпа-дюза,и двата са 51 киловата,поне така е писала докато 1,4 бензиновия при Фабия 2 е 86 к.с

Прав си.

Личи си от другата й тема: viewtopic.php?f=8&t=31858&p=356972#p356972

От форумна гледна точка беше по-добре да продължи да пише в старата тема.

Сега излиза, че въпросът в тази тема е каква е разликата между бензинов и дизелов ДВГ ....?!?

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами никак не си прав за 1.2 Какви ремонти и защо са правени на 1.2? Досега нищо не съм пипнал.Мотора проблем няма, а зад кормилното устройство е проблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид само за дизелови двигатели принципно,ще търся 1.4-то и това е :) 1.2 много ме грабна само заради дизайна ,както всяка жена естествено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами никак не си прав за 1.2 Какви ремонти и защо са правени на 1.2? Досега нищо не съм пипнал.Мотора проблем няма, а зад кормилното устройство е проблемно.

Прав си,важно е задкормилното устройство и подръжката :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами никак не си прав за 1.2 Какви ремонти и защо са правени на 1.2? Досега нищо не съм пипнал.Мотора проблем няма, а зад кормилното устройство е проблемно.

Прав си,важно е задкормилното устройство и подръжката :smt017

 

И въпреки това 1.4 стария бензинов е наистина вечен сравненее с 1.2, тия 3 цилиндровите са като играчки нежни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.