Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода в купето


Fisherman

Recommended Posts

Здравейте колеги!!!Имам проблем...от няколко дена съм собственик на Октавия1.9ТД 90 коня и освен ремонта на предницата и неработещото табло от вчера тече вода от някъде вътре на дясната задна седалка долу в краката.Отстрани е сухо навсякъде и все се пълни при покой когато не карам.Мислех че е отдолу където са тапите ,но ако беше оттам щеше да изтече водата а тя стои и не намалява.само пода е мокър и нищо друго.Отворих отстрани дето се закача колана ама и там е сухо.Ако някой може да ми помогне с идея ще съм мнооого благодарен. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням май имаше тапи под решетката, където са чистачките. На предишното оРки беше така и водата се стичаше точно около дръжката за отваряне нa предния капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем преди много време. Влизаше вода през филтъра и направо в краката се изливаше. Трябва да видиш дали кората от дясно в основата на предното стъкло, уплътнява добре или не липсва някоя тапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е отзад, огледайте отдолу пода да не липсва някоя тапа или някое уплътнение на вратата.

Уплътненията са си здрави но наистина отдолу липсват 2 тапи...но водата ако е влезнала оттам би трябвало да излезе,а и днес се напълни докато бях паркирал за около 3 часа.Заваля дъжд и като тръгваме и видяхме че пак има доста вода.А между другото и от другата страна ги няма тапите но от там вода не влиза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да имаш люк?

Ми нямам люк и нямам горен багажник от тези фабричните дето са надлъжно на тавана.

 

Питам, защото е възможно ако са запушени каналите за отводняване на люка, да влиза от там и да се стича по колонката. В твоя случай трябва да се огледа внимателно колата, но като за начало намери и сложи липсващите тапи на пода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През кората на вратата.

И аз мислех че може да е от там,но мокета между вратата и дъното на колата където е водата е сухо и по стените така да ги кажа също е сухо.Все едно някой е отворил вратата и е налял вода с шише без да намокри никъде другаде освен на дъното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да сложиш липсващите тапи отдолу и да видиш после дали се пълни отново. Малко не ми се вярва да е от там, аз 1 година изкарах с две липсващи тапи в гнездото за резервната гума и грам не влизаше вода....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли запотяване на стъклата от вентилацията? :idea:

 

Според мен водата влиза през кората под предното стъкло (пред пасажерското място). Вероятно са запушени отточните канали, които излизат зад предните гуми. Заради запушването водата прелива и влиза във филтъра на купето и оттам по вентилацията на купето стига до най-необичайни места в купето. :idea:

От опит - при мен беше в краката на шофьора, а на колегата шкодата - в краката на пасажера зад шофьора.

Пробвай - почисти каналите за оттичане на водата от предното стъкло и пространството под кората около филтъра на купето (климатика). Там се събира много кал, листа и др.под.

Има още поне 3-4 такива теми във форума.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам малко по-различно предположение. Ако уплътненията на вратите са ок, тогава провери уплътнението на самото стъкло. На мен ми се е случвало да имам вода в купето без да вали никакъв дъжд. Не беше много, леко влажно по пода, а като отворих вратата прокапа от нея /предна дясна/. След кратко "разследване" установих, че е от един климатик под който бях спрял и цял ден капеше конденза точно върху стъклото. Няколко пъти ми се е случвало. При дъжд и автомивка нямам проблем, ама ... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли запотяване на стъклата от вентилацията? :idea:

 

Според мен водата влиза през кората под предното стъкло (пред пасажерското място). Вероятно са запушени отточните канали, които излизат зад предните гуми. Заради запушването водата прелива и влиза във филтъра на купето и оттам по вентилацията на купето стига до най-необичайни места в купето. :idea:

От опит - при мен беше в краката на шофьора, а на колегата шкодата - в краката на пасажера зад шофьора.

Пробвай - почисти каналите за оттичане на водата от предното стъкло и пространството под кората около филтъра на купето (климатика). Там се събира много кал, листа и др.под.

Има още поне 3-4 такива теми във форума.

smile056

 

При мен след дъждовете се беше намокрил мокета на шофьорското място и доста подгизнал мокета на мястото зад шофьора. Не можах да си обясня как е стигнала водата до задното място. Вчера махнах въпросната кора под стъклото и намерих доста листа и прах. Отвора за оттичане се беше запушил (водата се оттича зад предния калник, между пластмасовия подкалник и купето). Освен това има един гумен маншон който уплътнява кабели, които влизат в купето, предишния собственик е прекарвал допълнителни кабели за музикалната уредба и ги е пуснал през този маншон, но за съжаление се е сцепил доста здраво. Почистих всичко, отпуших отвора, облепих добре маншона с изолирбанд. Явно като е бил запушен канала нивото на водата се е вдигало и е влизала през цепката в маншона. После махнах и пластмасовите подкалници над предните гуми (от там се изтича водата през цитирания по-горе отвор) и от там извадих прилично количество листа и прахоляк. Днес проверих след проливния дъжд и си беше сухо. По принцип гледам никога да не паркирам под дървета и чистя всички листенца или цветове паднали по кората под предното стъкло, но явно като духа по-силен вятър набива здраво през всички отвори за оттичане листа и прахоляк и става белята със запушването. Трябва периодично да се почистват тези места. Сигурно е по-различно ако човек има гараж, но аз за съжаление нямам. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че си се сетил за снопа с кабелите. =D>

Чел съм за това място - наистина се е случвало и на други хора.

Важното е отточните канали да са почистени.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.