Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цифрова телевизия на LCD монитор?


Recommended Posts

Здравейте, интересува ме възможна ли е тази комбинация, понеже имам два излишни монитора(lcd), а така или иначе ми се налага закупуване на цифрови приемници за вилата, та ако може така ще е супер :)

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два са вариантите.

1.Ако имаш вграден цифров DVB-T тунер на монитора ти трябва само антена и кабел от нея до монитора;

2.Ако нямаш вграден цифров DVB-T тунер на монитора ти трябва антена,цифров DVB-T декодер и кабел между тях.А от изхода на декодера в зависимост с какъв интерфейс разполага монитора свързваш кабел.Декодера трябва да е за стандарт MPEG4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, порових се даже си намерих и преходник(предполагам че ще свърши работа). Интересно, дали монитора ще минава автоматично в стенд бай като се изключи приемника :-k ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е опция на монитора - ако не детектира(открива) включен източник на сигнал,да се изключва след зададен период.но не всички монитори я имат тази опция.И другото - зависи и към кой вход на монитора се подава сигнала.Сега видях и преходника - ще стане,даже мисля че и монитора ще минава в стендбай.Но като избираш декодера той трябва да има задължително HDMI изход.Това в случай,че искаш да гледаш реално цифрова телевизия.Има и вариант ако монитора ти разполага с евробукса тип SCART и декодера ако разполага със SCART или чинч-ове да се направи връзка с подходящ кабел,но вече ще гледаш аналогов сигнал.

Относно антената за цифрова ефирна телевизия - по препоръки трябва да е вертикална,а кабела - RG6,импеданс 75 ома.В зависимост от типа на накрайника за вход на декодера ще трябва TV букса(мъжка) или F конектор за кабел RG6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря колега, няма да се джаскат мониторите, явно ще свършат добра работа. Като идваш към Бургас обади се бирата (ракията) от мен smile027

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А звука де го дянахте бре? smile091

Аз до сега не съм срещал вградено крайно стъпало за звук в монитор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А звука де го дянахте бре? smile091

Аз до сега не съм срещал вградено крайно стъпало за звук в монитор.

 

LG 566lm :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни съвсем простички тонколонки за 10-20лв.

Като за телевизия стават :D

 

:smt017

Изход ниска честота на звука е поз.7 ,но може да се вземе и от SKART

Мисълта ми е,че необходимоста от НЧУ за звук е неизбежна. В колонките за компютър има вградено такова.

 

6225086Y.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.