Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от задна странична врата


NIMROD

Recommended Posts

Здравейте,

отскоро карам О2. При над 70 км/ч се появява шум идващ някъде от задна дясна врата, нещо като свистене на въздух - все едно имам разкъсано уплътнение. Прегледах го основно няма нищо видимо - сравнявах с лявата врата откъдето няма шум - според мен е здраво, няма сплесквания, вратата ляга плътно при затваряне.

Някой от вас сблъсквал ли се е сподобен проблем? Някакви идеи от къде може да е?

Благодаря предварително за всички мнения.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта колега,

силиконизирах между уплътнението и купето на задно дясно малко стъкло на вратата и шумът изчезна. При огледа преди това се виждаше съвсем малко разстояние, може би 1/3 мм., между уплътнението и купето но явно това е било причината.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

Имам същия проблем като на колегата, само че задна лява врата на Октавия 2 - линка не се отваря, дали мога да погледна въпросната информация на друго място?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам същия проблем като на колегата, само че задна лява врата на Октавия 2 - линка не се отваря, дали мога да погледна въпросната информация на друго място?

 

Благодаря!

Привет,

и при мен го има този шум....ако може някой да пусне темата, която не се отваря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/36762-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-octavia2-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%B8-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81/

Опитайте без да разглабяте кората, много лесно се чупят щипките.

Редактирано от frass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря! Ще опитам без разглабяне и се надявам да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
  • 1 година по-късно...

Здравейте. Имам същият проблем със задна лява врата. Бихте ли изпратили актуален линк за справяне с проблема? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз имам същия проблем със задна лява врата.Ако може някой да помогне със съвет.

Редактирано от Nasko_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте колеги,тъй като неможах да се справя със шумът на задната ми врата, искам да попитам сменяемо ли е задното малко стъкло на вратата.Слагах силикон и пак същата история.

Редактирано от Nasko_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 8.08.2020 г. at 11:11, Nasko_79 написа:

Здравейте колеги,тъй като неможах да се справя със шумът на задната ми врата, искам да попитам сменяемо ли е задното малко стъкло на вратата.Слагах силикон и пак същата история.

По принцип се сменя. Пробвай с реглаж на вратата от насрещника.

Облепяш с изолирбанд или някаква по плътна лепенка стъклата едно по едно и ще разбереш дали е от стъклото. Същото можеш да направиш и с вратата- облепяш отвън или отвътре, после регулираш от насрещника.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го облепях малкото съкло на вратата и шумът изчезна.Силикон слагах вътре на уплътнението но явно не е влязло където трябва и не се оправи.Незнам какво да го правя, тъй като вече има силикон вътре и дали ще мога да вкарам още. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.