Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Турбо или климатроник? - Свирине


JIJOMAMA

Recommended Posts

Здравейте, вчера си карах шкодичката и отивам да чакам мойте хора и решавам да пусна климатроика, нещо не духаше много студено ама бях на място и не бях го пускал дълго време. Както си седя на място - гледам нещо като пушек пред колата ама духаше вятър и не ми направи впечатление но загасих колата за всеки случай. На загасена кола се чуваше едно силно свирене, като нискочестотен звук но там съседите разбиваха с хилти и тн. Взех мойте хора и след 200м на тихо спирам защото вече убедено свири от моята кола. На загасен двигател туй отново свири но от към дигателя и предните радиатори. Изчаках малко и запалих без климатик и звука изчезна. Забелязах, като капчици от мазно между двигателя и радиатора. Климатика със сигурност вече не работи но и няма свирене минах 30-40км.

Въпрос - климатик или турбо заминало? И ако климатик - насоки за лекуване :)

Благодая предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение е, че ти е заминал фреона през някоя отворила се пробойна. На старата кола имах такъв проблем, с тази разлика че свистенето беше около 30 секунди, но пък дупката отворила се в маркуча, беше стабилна smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатичето се лекува - не е нужно дори да е в ЕТ, за да намериш пробива. Накарай някой, който се занимава с това да ти го надуе с азот и търсете откъде свисти. По това, което си написал очаквам да ти е пробил радиатора или да е дупка в маркуч около него.

Дано лесно я оправиш.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за климатика и за турбото, е крайно непрепоръчително да посещаваш ЕТ (освен ако не си в гаранция). Справка - темите във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в Еуротек - гръмнал датчик на климатика - намира се точно до радиаторите долу в ляво. Датчика е изплюл кабела и през него е излязал фреона. Съскането и свиренето бая ме изплашиха да не е заминало нещо друго особено, че тоя датчик е заврян на майната си и изобщо не го видях онзи ден. Според думите на хората често се е случвало това. Да се надявам, че е само това утре като я взема ще знам повече.

И между тоя ремонт вкарах колата и за нормалните неща за 90хил км.... Така, че подарих на шкодилака/сервиза една плазма. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а когато спираше на място чуваше ли звук като балбукаш флуид?

Днес установих, че моята издава подобни звуци и съм малко озадачен :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа нищо не чувах и нищо не ме е карало да мисля, че има проблем. Просто го включих и изкачих един баир, спрях и туй се разпуши отпред и чак извън колата чух тоя звук.

Климатика не е баран от както е купена т.е. 5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а когато спираше на място чуваше ли звук като балбукаш флуид?

Днес установих, че моята издава подобни звуци и съм малко озадачен :-k

Милене,моята като я взимах го издаваше този звук,климатика работеше ама не особено добре.Аз обаче упорито я карах така миналото лято smile091.През тазгодишните жеги установих че изобщо не включва климатика.Закарах я на майстор,заредиха ми го догоре,сложиха ми и контрастна течност.Оттогава климатика не се трае-правя го на 23,24 градуса и пак е кокал,бълбукащия звук също не се е чувал.Аз си го обяснявам с намаляне нивото на фреона и в един момент като падне под минимума smile045.Като ходиш в ЕТ им сподели и затова на ония бастуни :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а когато спираше на място чуваше ли звук като балбукаш флуид?

Днес установих, че моята издава подобни звуци и съм малко озадачен :-k

Милене,моята като я взимах го издаваше този звук,климатика работеше ама не особено добре.Аз обаче упорито я карах така миналото лято smile091.През тазгодишните жеги установих че изобщо не включва климатика.Закарах я на майстор,заредиха ми го догоре,сложиха ми и контрастна течност.Оттогава климатика не се трае-правя го на 23,24 градуса и пак е кокал,бълбукащия звук също не се е чувал.Аз си го обяснявам с намаляне нивото на фреона и в един момент като падне под минимума smile045.Като ходиш в ЕТ им сподели и затова на ония бастуни :lol:

 

То малко оспамих темата на човека, за което му се извинявам smile159

 

Моята, тези звуци ги издава само когато седи на място известно време с включен климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това е джаджата:

http://www.ebay.com/itm/Audi-Volkswagen ... 1041710811

http://secarpart.com/products.php?produ ... 1K0959126D

 

A/C Pressure Switch - 1K0959126D

 

Сега се чудя какво върши тая глупост и дали не е просто "програмирана" да гърми на период. Туй нещо беше гръмнало през БУКСАТА за кабели и беше изхвърлило кабела.

 

В интерес на истината климатика днес цепеше. Отдавна такъв студ не е правил. Но сменях и всички филтри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се чуди, че е пробило точно покрай кабелите - реално погледнато там е най-слабата точка. Буксата за кабелите е пластмасова и под нея има "сонда", която е в потопена във флуида - иначе казано в/у металната част (която е разпробита изцяло) имаш гумено уплътнение, притиснато от пластмасата на буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно е пресостат за високо налягане. Не е много често срещана повреда но се случва :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.