Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Skoda Superb 2.8 V6 Elegance


dudomir

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От днес съм потребител на Skoda форум-а.

Но за да бъда по-активен смятам да си закупя и кола!

 

Спрял съм се на Skoda Superb с двигател 2.8 V6 с ниво на оборудване Elegance.

Смятам да си докарам кола от Германия (по възможност да 10-ина дни). Вече съм се спрял на някои оферти.

Мисля да търся кола около 2004 год и не повече от 150 000 - 170 000 км. (такива са възможностите).

 

Дилемата ми е - с ръчна скоростна кутия или автоматик (типтроник) ???

 

Моля за мнения - както за колата като цяло, така и конкретно за двигателя (чел съм само хубави неща), скоросна кутия, окачване, поддръжка и т.н.

 

Базата ми за сравнение е Renault Safrane 2.5 20V с почти всички екстри (без кожен салон) - това е предишната ми кола, така че летвата е сравнително "висока".

 

Ще съм благодарен за всички мнения !!!

 

 

Приятен weekend

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво очакваш от мотора- монтира се на Ауди А6, ФауВе Пасат. Гори много за конете си и върви по- малко от очакваното.

Приятен за каране извънградско, градско е малко тромав и похапва 16- 18, с автомат още повече му идва апетита.

За моите нужди с минимално градско и доста извънградско това е оптималния мотор за Супърб s_flag

Обслужва се на нормални цени, кофти се сменя термостат и водна пома, дебитомера и дросела може да искат малко профилактика. Ако са се разтекли главите и си перфекционист, съчетай обслужването с профилактика на гарнитури и семеринги, защото иначе ще доливаш масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нащо СубРъбче е на почти 6 г., обаче километрите му са само 23к....Кара се малко и на къси разстояния. На градско - около 15, на извънградско - и до 7,5 стига при по-пенсионерско каране :D

Кутията е автомат, но от личен опит мога да кажа, че и най здравия автоматик трудно изкарва повече от 250к без да създаде някакъв проблем....така че, по-добре търси ръчка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.