Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

С шкодата на къмпинг?


Recommended Posts

Йетито е разработено, времето се оправя и искаме да прекараме няколко дни на къмпинг с приятели. Ако знаете някое хубаво местенце за къмпинг сред природата, както и от къде може да си купя хубава палатка моля споделете.

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да ни блазни повече идеята за палатки на брега на някой язовир сме отворени към всякакви предложение. Днес ми подсказаха за ето това къмпингче на язовир Батак http://www.campingbatak.com/. ако някой е ходил да каже как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не изглежда никак зле. Чак и аз се навивам, хем и колелото мога да си карам там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този къмпинг на Батак съм го виждал, не съм къмпингувал там.

Не ми харесва, че си на открито ( на слънце), и близо до хотелите и заведенията на Цигов Чарк. Просто си като атракция за околните.

От другата страна на язовира, по пътя за язовирната стена също съм виждал каравани, но незнам дали е обособено като къмпинг. Там е много по - добре.

Дървета, спокойствие и природа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-хубаво на къмпинг се изкарва в Гърция smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-хубаво на къмпинг се изкарва в Гърция smile001

 

Ако търсиш море, определено Гърция е много добър вариант. Но си е доста път, ако не живееш в Сандански :) Обаче си заслужава, аз поне веднъж година гледам да го правя.

 

Цигов чарк е малко цигания за мен. То там е малко Слънчев бряг на палатки :)

 

От другата страна на Батак по става, ако имаш късмет и сянка можеш да намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цигов чарк е малко цигания за мен. То там е малко Слънчев бряг на палатки :)

Напълно съгласен, Цигов чарк за мен е не малко, а много цигания. Последния път като бях, беше лудница - панаир направо - разни лунапаркове, въртележки, стрелбища, захарен памук, плюшени играчки и каквото се сетиш още. Жалко, защото иначе местността е много хубава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за язовир в планината - Широка поляна. Обиколката му е 45 км - за колело е идеално. Има уникални заливчета за къмпингуване, но си трябва пълно оборудване, че е далече от цивилизация. Спокойствие, хладина и забавления.

 

Или Голям Беглик. Но на него обиколката му е много по-малка - 2 часа с колелото без напъване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Широка поляна и Голям Беглик ще ти измръзнат топките в това време. На Батак добрите места се знаят от рибари и попаднеш ли на такова- няма да минеш без шумни съседи. Освен това в 10 ч. духва един вятър и спира в 6 вечерта. На яз. Копринка е по-хубаво от Батак. И там е оживено но не е такава лудница пък и хубави места с намират по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре групата ни се отказа от Цигов Чарк и другите планински язовири (поне за сега предвид времето :) ). Решено е - ще се ходи на море в Гърция. Едни приятели ни препоръчаха къмпинг на Ситония и днес вече си запазихме места. http://www.aktioneirou.gr/bg/

 

Сега остава да си избера хубава палатка и два чувала. Разгледах няколко сайта и си набелязах няколко модела, но все пак ако имате представа коя марка си заслужа най-вече инвестицията може да ме посъветвате.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Vango Sigma 200 - стабилна и непромокаема, ама не знам какво точно търсиш като ценови клас и удобство. Дай повече критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чували определено няма да ви трябват. Трябва да хване ебати студа за чували.... Гледай палатката да е малко по-просторна, а не да е точно за двама, защото ако (не дай си боже) пръднеш в тесничка палатка, ще имаш проблеми с половинката и ще ти се вгорчи почивката. Моята палатка е марка VANGO и вече 3 години си я ползвам без проблеми. Издържала е на много як дъжд, а е само 2000 мм воден стълб. Иначе колкото по-хубава и скъпа палатка си вземеш, толкова повече ще си заслужава инвестицията. smile049

За къмпинга е добре да си вземете една тента, под която да седите вечер с компанията, за да може да си накачите осветление и торби с храна, маси, столове, задължително барбекю. За всяко място за палатка би трябвало да има предвиден контакт за ток. Баните и тоалетните би трябвало да са ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Както казаха и по-горе, ако ще спите 2-ма, взимай палатка за 3-ма за да ви е комфортно. В стандартна тройка се събират 2 дюшека и остава място за багаж. В двойката сте мнооооого интимни и ако не го преследваш като цел, направо си е тегаво :)

 

2. Вътре ако ще спите на надуваеми дюшеци - взимай 2 отделни, не 1 двоен! Особенно тия двойните интекси са кошмар за споделено спане, единия ако го натисне по-рязко, втория прави лупинг на сън. Има специални двойни дюшеци, които нямат тоя дефект, ама те са в друга ценова категория.

 

Като цяло за Гърция не трябва много специална палатка, там рядко вали (или поне така си мислех аз), вечер не е и много студено. Спални чували... и аз си мислех, че не ми трябват, докато преди 1 седмица не видях що е то студ на Пелопонес (има няма 800км на юг от тука, през нощта приближи 10-те градуса). То си е въпрос и на каръщина де. :) Та спалния ми чувал е някакво практикерско менте, ама е достатъчно топъл за Гърция в лошо време и достатъчно менте за да не ми пука особенно като го скъсам или измърлям.

 

Аз лично имам палатка 3ка от тия практикерските и 3ка Quechua (от бързите). И с двете не съм имал проблем, включително и на дъжд, макар, че практикерската беше на косъм... да рукне вътре. И в двете влизат 2 единични интекса и остава място за саковете.

 

Иначе като цяло, браво за избора, гръцките къмпинги са страхотни... повечето де, конкретния не го знам.

 

Да знаете, че в Гърция по принцип е забранено паленето на открити огньове и барбекюта и в къмпингите включително. И доста строго следят за това (много пожари). Та ако ще си правите скара - електричка. В къмпингите си има фризери и хладилници, има си и кухня, така, че готвенето е ОК.

 

Незнам как е по Халкидики, ама аз дето ходя да къмпингувам, в магазина свинското е осезаемо по-евтино от хляба! Та се яде предимно свинска скара и салата. По принцип гледайте да пазарувате от големите магазини - по-оправно е, по-евтино и по-голям избор. Кръчмите са точно два пъти по-скъпи от нашите, ама порциите са барем 2 пъти по-големи, та реално погледнато сме ОК и с това.

 

Въобще от 2007 нямаме пропуск за къмпинг в Гърция и мноооого се кефим и аз и жената и братото и цялата компания. И на пари излиза прилично и на условия е на 6, нищо общо с нашенските реалности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре групата ни се отказа от Цигов Чарк и другите планински язовири (поне за сега предвид времето :) ). Решено е - ще се ходи на море в Гърция. Едни приятели ни препоръчаха къмпинг на Ситония и днес вече си запазихме места. http://www.aktioneirou.gr/bg/

 

Мястото е приказно и доста евтино.Много ми се приходи ,но с тези 700 км доста далечко ми идва от Бургас.

В момента на к-г градина искат 3 лева за кола на ден и 10 лева на палатка,като нямаш тоалетна, баня, ток ,вода ,а е мръсотия и какво ли още не.

Някой колега ако ходи на къмпинг в Турция Гърция по близичко ,да сподели местата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидете до Сарти. Водата е прекрасна, местата са като в приказка ;)

Пеинципно в Гърция не е както тук с канализацията. Там са на септични ями. В морето нищо не се излива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите :) Колкото повече чета и разглеждам, толкова повече ми се ходи. Дано само времето в Гърция да е по-добро от тука.

Относно палатката съм се ориентирал към по-висока и широка, макар че сме само двама и съм готов да инвестирам малко повече. За чували може и да ни ми трябват в Гърция, но все пак сме решили да ходим на палатки не само на море, затова ще си вземем, но за сега от по-евтините. Един приятел си е купил ето тази палатка http://www.campingrocks.bg/palatka-outw ... p-221.html и ми я препоръчва много и днес ще звънкам да видим дали е налична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите :) Колкото повече чета и разглеждам, толкова повече ми се ходи. Дано само времето в Гърция да е по-добро от тука.

Относно палатката съм се ориентирал към по-висока и широка, макар че сме само двама и съм готов да инвестирам малко повече. За чували може и да ни ми трябват в Гърция, но все пак сме решили да ходим на палатки не само на море, затова ще си вземем, но за сега от по-евтините. Един приятел си е купил ето тази палатка http://www.campingrocks.bg/palatka-outw ... p-221.html и ми я препоръчва много и днес ще звънкам да видим дали е налична.

 

Само внимавай с пътните им ченгета! Обожават да се заяждат с българите - ако има и най-малък повод за това! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палатката и чувалчетата са поръчани! Чакам утре да ми ги доставят :) Вече сме готови и чакаме с нетърпение да идва другата седмица и да палим колата към морето. Ще споделя и снимки като се върна :)

 

Да за гръцките катаджии съм вече информиран, ама йетито е в пълна изправност така, че да няма за какво да се заяждат s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.