Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спекани сегменти


Don4o_62

Recommended Posts

Мой познат има Форман 1,3 бензин - газ но колата няма мощност и му казали сегменти компр. била около 4,5 до 6 атм. на цилиндър

понеже няма кинти за ремонт нещо подръчно за отпускане бихте ли казали,с накисване с газ ставало, та налял буталата една вечер и малко се пооправила, но малко

нещо друго,добавка и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено малко е за да са само сегменти ... разтурете го , вижте клапаните що за стока са , ризи да не са износени , ама като е с ограничени средства по-добре да си купи мотор с компресия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е Гена,но в момента иска да закърпи положението временно докато събере кинти за ремонт или друг мотор

все ще има нещо побългарено за отпускане на сегменти,може да са спекани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,давайте смело някакви идей :D

ето аз например си мислех за един обезмаслител дето за нула време разгражда мазнини,нагари и т.н. но пича малко го е страх да сложи от него а си мисля че няма страшно,нали се източва маслото и газта или квото се сипва изтича от долу

затова и питах тук, ама май само се чете и никакви идей....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, виж тук има някаква руска гадория може да свърши работа http://www.rimetbg.hit.bg/products.html. На лек автомобил не съм пробвал, но в казармата на камионите сипвахме керосин през свещите, така престояваше цяла нощ - после въртяхме на манивела докато не излезе мизерията , завиваш свещите и газ, това за смяна на филтър и масло после забрави. Ама тия камиони май нямаха сегменти smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо , ти сам знаеш , че тез мотори си страдат от прегаряне на клапаните ако не ги гледаш ... най-лесно ще разбереш дали са клапани или сегменти с масло в цилиндрите - сипваш една - две спринцовки и мериш компресия - вдигне ли се значи са сегменти , ако не се вдигне - клапани ... на Формана мотора беше с близо 1 мм. ръб на ризите и имаше 10 компресия , така че това 4.5 - 6 е много след 8 -те Атм. при които препоръчват ремонт на мотора и за това си мисля , че таз кола е карана с натегнати клапани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.