Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за избор на автомобил.


Recommended Posts

Здравейте , предстои ми смяна на автомобила и ако може да ми помогнете с избора , защото последните месеци съм разгледал хиляди обяви , прочел съм хиляди мнения в различни форуми и вече съм много объркан , около 6500-7000 лева мога ли да взема нещо около 2004-2006 г. , това което гледам в колата е най-вече нисък (около 6.5 градско) разход и да не е нещо от наи-малкия сегмент автомобили .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , така не се прави ... имаш парите , отиваш гледаш , харесваш и скачаш в трапа и се надяваш да е по-плитък ... по твоита методика (само дето не чета по форумите) вече втора година гледам и си карам още старите бангии smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , предстои ми смяна на автомобила и ако може да ми помогнете с избора , защото последните месеци съм разгледал хиляди обяви , прочел съм хиляди мнения в различни форуми и вече съм много объркан , около 6500-7000 лева мога ли да взема нещо около 2004-2006 г. , това което гледам в колата е най-вече нисък (около 6.5 градско) разход и да не е нещо от наи-малкия сегмент автомобили .

И тука няма да е по-различно, колкото хора има в тоя форум толкова мнения ще чуеш, и ще стане поредната гопворилня с вероятност за ожесточени спорове -каквото ти харесва на теб и ти е на сърце това си купи -това е моето мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси дизелова Октавия 1, и то варианта Тур - това всъщност е пак единица, но предлагаща се по същото време, когато и двойката - само че не гледай толкова километрите - а в какво състояние е.

Или ако попаднеш на по-стара от посочените години кола, съответно не Тур - не гледай дали турбината е с постоянна или с променлива геометрия, а да не свири.

Виж и сервизната книжка в какво състояние е.

Огледай също така и шасито, спирачките, климатика, ел. повдигачите, фаровете, праговете.... Абе, както си му е редът.

Покарай я, и я виж как върви, а и как спира - и гледай, и най-важното се заслушай, да няма нещо фрапиращо по спирачките и по ходовата част.

Закачи я и на компютър - да я видиш за грешки.

И ще се сдобиеш с добро возило, което няма да те удря по джоба. s_flag

А Хондата - частите й са доста по-скъпи от тия на Октавията. Пък за вместимостта на купето по-добре да не говорим...... Че е като на детска количка - по сравнение с тая на О1. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази финансова рамка, и във връзка с годините на колата, която търсиш се огледай за VW и по-скоро за някоя от дъщерните (Сеат, Шкода) или за Форд (Фокус). Шкода е добър избор (цена-качество-подръжка), Сеат - цените са същите (защо ли ;) ), но качеството на изработка е по-кофти, VW са по-скъпички за закупуване (подръжката е същата, качеството е много добро), Форд - визията им е добра (по-модерни интериор и екстериор), TDCI моторите са доста икономични и поне аз не съм чувал за проблеми с тях, цените за подръжка са съпоставими с VW (и компания).

И всичко до тук е моето мнение - от тук насетне изборът си изцяло твой. Според мен първо се спри на 1-2 марки и модела и след това търси мнение само за тях.

Поздрави, успех в избора и после да се похвалиш :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази финансова рамка, и във връзка с годините на колата, която търсиш се огледай за VW и по-скоро за някоя от дъщерните (Сеат, Шкода) или за Форд (Фокус). Шкода е добър избор (цена-качество-подръжка), Сеат - цените са същите (защо ли ;) ), но качеството на изработка е по-кофти, VW са по-скъпички за закупуване (подръжката е същата, качеството е много добро), Форд - визията им е добра (по-модерни интериор и екстериор), TDCI моторите са доста икономични и поне аз не съм чувал за проблеми с тях, цените за подръжка са съпоставими с VW (и компания).

И всичко до тук е моето мнение - от тук насетне изборът си изцяло твой. Според мен първо се спри на 1-2 марки и модела и след това търси мнение само за тях.

Поздрави, успех в избора и после да се похвалиш :smt017

 

 

стига пристрасти, ако нямаш опит с други не пиши. подръжката на форд е майка плаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия Фордове!

Фокусите и Фиестите вътре са тесни, та знае ли се, малките моторчета TDCI са достатъчно аварийни, а и цените на частите също не са никак ниски, пък и тапицериите им..... Ужасно остаряват и се разнищват, и то след 3-4 години стабилна експлуатация! И колата почва отвътре да мяза на курник - колкото и да я чистиш.

Единствено шасито е добро - но и това на Шкодата също не му отстъпва!

А френското - прочети в последния Автобилд за 100000 км тест на Пежо 5008 - и няма какво повече да говорим. [-X

Оценка 3 - и то с два достатъчно сериозни дефекти по мотора! И след 100000 км - е налице видимо снижаване на динамичните му показатели!

Това как ти се вижда? Защото на мен не ми изглежда никак добре.

Френско - единствено големите Ситроени, С5, си струват - защото хем имат добра возия, а хем са и достатъчно здрави!

Обаче цените им...... са доста по-високи. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети бе, чети преди да пишеш! Ако можеш и помисли преди това!

 

Човека е дал бюджет и години. Аре сега отвори мобилето и да видим, какво ще му предложиш дето да е в тия пари, в тия години и да не е от най-ниския клас, както той иска.

 

Аз съм му предложил реални алтернативи. Дай да видим твойте. Ама ако може в неповече от 150 реда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази финансова рамка, и във връзка с годините на колата, която търсиш се огледай за VW и по-скоро за някоя от дъщерните (Сеат, Шкода) или за Форд (Фокус). Шкода е добър избор (цена-качество-подръжка), Сеат - цените са същите (защо ли ;) ), но качеството на изработка е по-кофти, VW са по-скъпички за закупуване (подръжката е същата, качеството е много добро), Форд - визията им е добра (по-модерни интериор и екстериор), TDCI моторите са доста икономични и поне аз не съм чувал за проблеми с тях, цените за подръжка са съпоставими с VW (и компания).

И всичко до тук е моето мнение - от тук насетне изборът си изцяло твой. Според мен първо се спри на 1-2 марки и модела и след това търси мнение само за тях.

Поздрави, успех в избора и после да се похвалиш :smt017

 

 

стига пристрасти, ако нямаш опит с други не пиши. подръжката на форд е майка плаче.

Имам опит с доста марки и модели, но спрямо определените от колегата граници това ми се виждат най-разумните алтернативи. Какво да му предложа - някоя талянка, на която лампите правят дискотека още в завода? Или някоя японка, че да му свалят две кожи за евентуален ремонт?

И последно - прочети третият ред от долу на горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на твое място бих си взел една дизелова Октавия (Октавия 1 имам впредвид), според мен все пак си остава най-добрия избор в посочения ценови диапазон, само дето няма да е 2004-2006 най-вероятно... Изпитан автомобил, изпитан мотор, нисък разход и също доста важно - огромен багажник. Но аз съм пристрастен и то много... smile049

Чисто от любопитство погледнах, че за тези пари има и по-нови автомобили от други марки като година на производство (може би има и защо да е така), така че изборът си е твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали съм му написал - Октавия 1 Тур, а и какво да гледа!

А и Александър му е написал горе-долу същото - защо, как мислиш?

Дизели на тия години и за тия пари се намират - да погледне обявите.

По-подходящо от това - едва ли ще намери.

Отвори Мобилето..... Не е само то - хайде сега, има още поне 10 места, където пускат обяви.

По-нови автомобили от други марки - хубаво, но как обстоят нещата при тях с ремонтите и с резервните части?

Нали ще я кара колата - а няма да му седи пред къщи!

Затова казвам и как са нещата при Пежотата и при Фордовете - по-скъпа поддръжка, и като цяло, повече проблеми.

И въобще не се приближават и близко до Шкодите като надеждност.

Пък ако иска нещо по-малко - Фабията, комби обаче, също е добър избор.

Но цената на една Фабия е приблизително същата каквато и на една Октавия.....

Тъй че лично аз бих предпочел Октавията.

Колко са дотук редовете - 13 или 14?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, ако извадиш от мобилето оферта за Октавия дизел 2004+ за 6500лв. в движение (и да не е бившо такси), аз поемам ангажимента пред целия форум да ти купя каса бира или шише от нетъркалящите се.

 

Обаче ако не можеш, поне веднъж кажи " е сбърках да го еба". Може и по цензурирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък лично бих предпочел Тойота Авенсис за тия години и тия пари си има доста добри оферти в сайтовете, хубави и здрави коли са, доста по-хубави от октавията тур,най-малкото на вид, като качество и двете са екстра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабии има четири, като максималната им цена е 5000 лв. Като за последната пишат, че е нов внос.

Октавии - няма от тая година, но има по-стари, от 1999-2000, като цените са 3100-3990 лв. Като не мисля, че това ще е лош избор - и именно това съм написал още в първия си коментар. Да не гледа километрите - а да гледа състоянието на колата.

Най-малкото, защото няма гаранция, че кола от 2004 г ще е в по-добро състояние от такава от 2000 г - знаеш го това много добре.

Друга алтернатива - Сеат Ибиза 1.4ТДИ, 5500 лв. Той вече е от 2004 г.

И още една алтернатива - защото ти нали говориш за повече алтернативи - Ситроен С5 от 2003-2006 г, дизели, цените са от 4600 до 6900 лв. И това е една от малкото френски коли, които са наистина надеждни, и си струва човек да ги купи.

Това е от Мобиле Бг, стр. 19-20.

Да търся ли и оферти от други сайтове? Или и това е достатъчно?

Това, че конкретно в сегашния брой на Мобиле Бг няма Октавия от съответната година, и на съответната цена - не значи, че няма такива оферти изобщо.

Тъй че - да търси и да следи обявите!

Пък и ако следващата седмица се появят няколко такива оферти - това какво означава? И какво доказва?

Ето и друг сайт с обяви - http://obiavi.grad.bg/Skoda_Octavia_%D0 ... 0%B1%D0%B0

Втората оферта точно се вмества в изискванията. Макар че има и други интересни обяви.

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.