Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с airbag


sivov_svilen

Recommended Posts

При сваляне на предни седалки на Октавия 2 и съответното изключване на кабелите за еърбеците на седалките, в последствие при връщането на седалките и включването отново на куплунзите ми светна знака за еърбек на таблото явно е отчело някаква грешка, кабелите са свързани но продължава да свети. Някой имал ли е подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, да. Трябва да ги нулираш с кабел за диагностика VCDS или старо име VAG-COM. Всеки дилър има системка и може да го направи.

 

Това се получава, защото системата изгубва сигнала с възглавницата и след това трябва да й нулираш брояча, защото за нея еърбега е гръмнал и няма да го отвори нито да спре да свети... Докато не изчистиш/нулираш с кабелчето и всичко ще си работи.

 

Не си прецакал нищо, просто сега трябва да дадеш едни пари за нулиране. Ако се изключи акумулатора, изчака се около час и след това се работи по еърбеците, няма да има нужда от чистене после - това са предположения от моя страна, защото в бришкода видях много хора така да правят и никой не каза, че чисти грешки след тези стъпки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Да не отварям нова тема - еърбега в пасажерската седалка ми прави номера вече година и нещо. Светва лампата на таблото и VCSD-a показва грешка с бега в пасажерската седалка.

 

Аз сядам отзад и си напъхвам ръката в седалката и с много мъки като че ли достигам с върха на пръстите някакъв куплунг. С още триста мъки го набутвам и изчиствам грешката. Всичко точно. Не светва повече.

И така няколко месеца докато някой не мръдне пасажерската седалката много назад или напред по-рязко и пак същата история...

Трябва ли да сваля и разглобя цялата седалка за да го набутам тоя куплунг като хората? Или ако някой ако е разглобявал да ми каже къде се пада точно, защото всеки път го уцелвам на късмет след около 30 мин мъка и вече ми писна. Явно проблемът е, че не мога да го щракна като хората и се държи на магия докато някой не премести седалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.