Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

не включва перка за охлаждане 1.4 мпи


doobdev

Recommended Posts

та вентилаторът работи като му подадеш директно ток.като откачъ буксата на датчика за температурата и се опитам да го дам от там на късо нищо не се случва. датчика който е на радиатора над пропката за източване.савети за диагностика по на там моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Ако е фабиа 2 бушоните са под волана.

 

Аз не разбрах , но термодатчика работи ли или не.Защото ако не работи няма как да ти се вклюва перката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отзивчивостта. става въпрос за фабия 1 и по конкретно че се оказа че не всички бушони са в таблото при шофьорската врата а и под капака на акомулатора .отделно аз не успях да дам на късо вентилатора (по късно успях) така че поне за сега проблема е в датчика. още веднъж благодаря и който е отговорен може да трие темата .ако не се справя ще моля за помощ пак. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се предварително обаче след смяна на датчика се оказа чепроблема не е решен а именно. ](*,)

смених датчика който се намира на радиатора но перката продалжава на не се включва, уреда в купето работи.

другото странно което забелязах е че въпреки че антифриза в разширителният съд ври аз оспявам да пипна радиатора горещ е но се търпи.и третото знам че има датчик за температурата на антифриза в главата и при спрял мотор ако е необходимо вклюва перка но къде е и как изглежда не знам.някой ако има адекватни идей ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , а до каква Т ти загравя колата ? Друго, което си мисля е, че щом можеш да пипнеш радиатора , то големия кръг не работи. Вероятно може да е термостат, защото доколокот знам той отваря големия кръг. Но за да не те подведа и да купиш и термостат отиди да го проверят него и водната помпа. Поне при старата ми Фела така беше.

 

Поздрави.

 

П.С може и някой от механиците тук да даде някой др съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се предварително ...........................................................и третото знам че има датчик за температурата на антифриза в главата и при спрял мотор ако е необходимо вклюва перка но къде е и как изглежда не знам.някой ако има адекватни идей ще съм много благодарен.

В корпуса на термостата се намира . Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.