Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със сигнала на радиото...


Recommended Posts

Здравейте,

 

От доста време почвам да се чудя и да ме дразни сигнала на радиото... Мисля, че в началото, когато се качих в октавията ми се стори, че радиото си е супер чисто навсякъде и много ме радваше... Може и да си въобразявам, защото нова кола ала-бала, но в момента се мъча и почти навсякъде му давам да пресканира, за да се чуе хубаво станцията, така че да не пръщи... и от моно става стерео, ама винаги... Имате ли такива проблеми? И забелязах, че на мен антената в началото, когато взех колата, беше от тези, които не се свалят лесно, т.е. с анти-кражба механизъма, а сега преди два дена я свалям и гледам от тия в левчето, само на резба, иначе нагоре си е с уплетката... Накрая го няма чопчето след резбата, което като съм я свалял преди го имаше... Явно на някой му трябвала оригинална и са ми я свалили - или ЕТ или бояджийте... Та се чудя, дали в момента не прави проблеми там нещо?

 

Споделяйте, да намеря и реша проблема, защото издивявам...

 

Благодаря!

 

Поздрави

 

ПП: сега е ей такава с черното в средата: aerial-spiral-neck-large_72.jpg

 

Ето я разликата:

 

113633.jpg

 

 

Спомням си, че на първата мивка едвам я свалих, исках да я прекарам на валяците... Дърпах като луд и я оставихме с антената да си седи... Сега само резба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    12

  • stivi797

    6

  • димон

    5

  • Alexandar

    4

Най-много писали в темата

Шафте, явно вече не си с оригиналната антена, някъде са я сменили. Но аз пък като съм с оригиналната - кво ? Само в София и Пловдив ловя едно радио през целия град без да шуми. Другаде - непрекъснато губене на станциите. Пробвай с друга антена - няква !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, аз ни едно бе човек! Всяко дори фреш ми шуми тука там... Където ти бях казвал "мърдам с метър", за да чуя нещо... Това не го правех в началото.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като смених Шкодите го забелязах този неприятен ефект.При мен се беше измъкнала антената откъм касетофона.Оправиха ми го уж и след 1 седмица пак същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че не е от там, защото съм го свалях да си слагам колонките отзад и т.н. Та, не се оправи нито веднъж от антената зад радиото. Остава само на покрива...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли си миеш автомобила на автомивка с валяци?!!!

Абе... След като разбрах се размина само със сефтето, което й направих преди да разбера... От тогава до сега не е стъпвала там. Дай идея да си оправя антената... С нова нали?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето съвременни касетофони имат два режима на чуствителността на тунера (преди беше Local и DX) сега има само Local ON/OFF ... та ако е включена таз функция чуствителността става много малка и трудно лови (това е предвидено за места с много силен сигнал) ... по подразбиране при Пионера е изключено , ама знае ли се на ваще оригинални радия какво е заложено по подразбиране.

П.П. Аз преди време докато ми бе нова боята и се въздържах да дупча тавана карах с една жичка стърчаща от каесетофона и почти никъде в София не губеше сигнал ... сега вече с антена на тавана и включен AF от София до Варна губя сигнал само в тунелите ... е вярно , че не ползвам оригинални радия , но и Пионера не е от най-висок клас smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за съжаление нямам голямо,хубаво и оригинално радио в оборудването и си сложих Jvc то от старата на новата...Факт е че на О1 с антена за 3 лв от Руския пазар Пловдив никога не е имало проблеми със станциите,а на по-съвременната smile045.Нямам претенции да разбирам,просто това са моите наблюдения.Струва ми се че не един и 2ма колеги се оплакват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като гледам на фабията ми е същата ситуацията!Антената е същата като на октавията с касетофон Сони съм и пак големи смущения.И аз се набутах на автомивка с валяци и ми я бяха изкъртили антената,запоих я както си му е реда и от пред към касетофона няма разхлабени спойки и пак неще да хваща хубаво сигнала явно си е проблем при шкодите.Иначе турските станции ги хваща перфектно ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с това, нали преди време му правих аукс входа:

IMAG0915.jpg

 

Свири добре, задоволително през аукс-а и през MP3 диск (не съм го пробвал с аудио диск), обаче от известно време откривам, че като цъкам да търси наново станцията... например да преместя, ако е 100.3 на 100.4 и да върна пак на 100.3 и направо избухва като на концерт - стерео, силно, приятно, яко... И след няколко метра пак моно и пращящо... Това не знам от какво се прецаква, но първата, втората година не беше така... Не съм търсил станциите така...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с О1,с оригиналният касетофон и имам приятели с Голф 4 със същият касетофон и имаме жесток проблем с радиото губи го малко ако се отдалечиш или раздвижиш из София и незнам от къде е проблема и какво да правя.Направо съм полудял,аз в града си слушам само радио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, то това моето е старото мелоди, но на стероиди, т.е. с дискове, вместо касети и плейва МеРеЗе-та... Утре ще пробвам нещо, че нямах време днес...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с това, нали преди време му правих аукс входа:

IMAG0915.jpg

 

Свири добре, задоволително през аукс-а и през MP3 диск (не съм го пробвал с аудио диск), обаче от известно време откривам, че като цъкам да търси наново станцията... например да преместя, ако е 100.3 на 100.4 и да върна пак на 100.3 и направо избухва като на концерт - стерео, силно, приятно, яко... И след няколко метра пак моно и пращящо... Това не знам от какво се прецаква, но първата, втората година не беше така... Не съм търсил станциите така...

 

Поздрави

Тунерите на автокасетофоните имат една бобинка с феритче, което се ползва за механична настройка на детектора. Това феритче губи свойства, т.е. целия кръг бяга от първоначалната си настройка с времето. Влошава се качеството, а на слух се възприема като шумене или гъргорене, а в още по напреднала фаза касетофона преминава през станциите на автоматично търсене без да осъзнава, че има такива, смена моно/стерео ако се задържи на честотата и т.н.

Нужно е демонтиране на касетофона и настройка в сервиз от човек който знае за какво иде реч.

Аз знам, но от 6 години не се занимавам вече с това.

Няма вечни неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тунерите на автокасетофоните имат една бобинка с феритче, което се ползва за механична настройка на детектора. Това феритче губи свойства, т.е. целия кръг бяга от първоначалната си настройка с времето. Влошава се качеството, а на слух се възприема като шумене или гъргорене, а в още по напреднала фаза касетофона преминава през станциите на автоматично търсене без да осъзнава, че има такива, смена моно/стерео ако се задържи на честотата и т.н.

Нужно е демонтиране на касетофона и настройка в сервиз от човек който знае за какво иде реч.

Аз знам, но от 6 години не се занимавам вече с това.

Няма вечни неща...

 

 

Благодаря за изчерпателния отговор! Обаче... от 2009-та Септември (намерих му датата на производство на касетофона) до 2013 днешни дни... нормално ли е за това време да се предаде почти? Браси лайката, колко евтини неща вкарват в тия шкоди...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браси лайката, колко евтини неща вкарват в тия шкоди...

 

Шафте, хайде сменяй я тая шкода вече. Все нещо ти е криво по нея. Имаш дребен проблем и пак генерално се изказваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз скоро правих на една октавиа радиото - 2 ДИН (Мелоди или Симфони).

Пройзводителя беше Вистеон, една доста сериозна фирма.

Но изпълнението на това радио беше под всякаква критика.

Доста неща бяха си спестили с цел поевтиняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тунерите на автокасетофоните имат една бобинка с феритче, което се ползва за механична настройка на детектора. Това феритче губи свойства, т.е. целия кръг бяга от първоначалната си настройка с времето. Влошава се качеството, а на слух се възприема като шумене или гъргорене, а в още по напреднала фаза касетофона преминава през станциите на автоматично търсене без да осъзнава, че има такива, смена моно/стерео ако се задържи на честотата и т.н.

Нужно е демонтиране на касетофона и настройка в сервиз от човек който знае за какво иде реч.

Аз знам, но от 6 години не се занимавам вече с това.

Няма вечни неща...

 

 

Благодаря за изчерпателния отговор! Обаче... от 2009-та Септември (намерих му датата на производство на касетофона) до 2013 днешни дни... нормално ли е за това време да се предаде почти? Браси лайката, колко евтини неща вкарват в тия шкоди...

 

Поздрави

 

Нормално е!

Я сметни колко години са това!

Навремето и аз чоплех такива неща.... Автомобилни уредбички, приемници, усилватели, касетофони и СД та. Но по разбираеми причини - отслабнали зъркели - и аз не се занимавам вече.

Иначе ако не държиш толкова на радиото - и един "Пайниър" за 180 лева ще ти свърши отлична работа! :smt017

Че и ще те кара повече години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро правих на една октавиа радиото - 2 ДИН (Мелоди или Симфони).

Пройзводителя беше Вистеон, една доста сериозна фирма.

Но изпълнението на това радио беше под всякаква критика.

Доста неща бяха си спестили с цел поевтиняване.

 

 

STREAM-а също е произведен от Вистеон - Португалия. Изпълнението беше нормално, не знам какво имаш предвид под " всякаква критика" ??? На моя стрийм се случиха само калпави копчета - нацепват се , но в последствие ми попаднаха от по-старите стримове'2005 ( старото матриал smile091 ) и си ги смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Škoda Blues A5

Original Škoda MP3 CD radio

Serial production for Škoda Octavia II since 2008, since 2009 additionally for Škoda Yeti

http://www.carcommunications.technisat. ... te&seite=1

 

На моето пише, че е от Технисат или Technisat, но не ги знам какви са тия...

Отделно съм виждал на самото радио, което имам аз, и доколкото си спомням пише - Блаупунк Португалия - ама не мога да намеря снимки и го карам по спомени...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи има един разглобен Стрийм на съставните му части от съквартиранта ми (друг колега от форума), та той ми показваше една тема от Брис Шкода, където обясняваха, ако си спомням правилно, че има 2 вида Стрийм-ове - на едните надписа STREAM e в средата, а на другите вдясно.

Едните са произведени в Португалия и пишеше, че са с по-лошо качество, а другите са немски или чешки не помня точно и съответно са друга бира.

Ако си спомням правилно с надписа Стрийм в средата са португалските...

 

Аз съм също с португалски и от време на време сигнала се губи и има леки смущения, дори и в София. Странното е, че го прави абсолютно произволно и понякога на място Х където вчера е имало смущения, днес си свири идеално... Иначе и аз съм с голямата антена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Стрийма е явно като Денса на Фабиа/Руумстър.

Проблемните са производство на Visteon, а немските Technisat са безпроблемни.

При Денса има разлика и в хардуера и в софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят стрийм е португалски , добра изработка вътре, но като е на радио съска ( шуми) през 10 м . В София и Пловдив няма проблем - с километри не прекъсва, но в другите градове е зор. Слаба чувствителност на тунера е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да си играете?

Цял ден ще утрепете - за тоя дето духа.

Или повече дни ще утрепете.....

Защо - защото ще работи още година или две, и после пак ще се наложи да го правите.

Затова купете едно Сони или Пайниър - има много добри модели по за 200 лв, или може и малко повече да са - и сменявайте!

Че и изходните им усилватели са истински 4х50-60 вата, с мос транзистори, и ще дават доста приличен звук.

Докато Стрийма..... Хайде да не му коментирам аудиохарактеристиките.

Че ще кажа неща - дето възпитаните хора само си ги мислят! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.