Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сф, Цар Борис ІІІ, основно и локално платно


Recommended Posts

Днес се сдобих с фиш, когато се престроявах от основното в локалното платно. Това е кръстовището с бул. "Бъкстон". Да има знак само направо, но локалното също е бул. Цар Борис ІІІ и според мен си запазвам посоката, дори и с пресичането на трамвайните релси. Заради излизащите и завиващите към Бъкстон там няма непрекъсната маркировка.

Фиша ще си го платя, но ме е малко яд, че не поисках да пише акт и да го оспорвам. Случайно някой да има повече информация дали катаджията е прав? В ЗДП и правилника няма вече локални платна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене е прав. Нямаш право да нарушаваш значение на задължителен знак и да пресичаш "линията" на значението му, която описва той - т.е. както е сложен на този стълб/светофар, няма право да минаваш зад/след него и да влизаш в локалното, респективно да пресечеш/незачетеш значението му. Там си е нарушение - да. Дори да си искал да е акт, пак нямаш право да направиш завой/продължаване в локалното, защото е след знака... Правил съм го само веднъж и за щастие е нямало полиция там, явно... иначе районното е там близко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е проблема, вече няма локална лента в правилника и ЗДП. Всичко е една улица. Даже намерих и съдебно решение, което отменя акт, точно защото локално в закона няма. И като всичко е бул. Цар Борис ІІІ, как се завива? Би трябвало да напише в акта, че не съм спазил знак направо, идвайки по Борис и продължавайки по Борис?! Питам ако някой е по-наясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че там нарушението ти се обуславя (както и посоката на движение) от присъствието на релси на трамвай. Май и знакът затова е сложен - да не се пресичат линиите, ако идваш от тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че там нарушението ти се обуславя (както и посоката на движение) от присъствието на релси на трамвай. Май и знакът затова е сложен - да не се пресичат линиите, ако идваш от тази посока.

:smt017 И според мен нарушението (и съответно знакът) са заради трамвайните релси. Едновременно със зеления светофар за автомобилите, движещи се в посока Красно село, вероятно се пропуска и трамваят в двете посоки. Я си представи, че решиш от основното платно да се вмъкнеш в локалното, а в същото време от някоя от двете посоки идва трамвай, който преминава - и хоп - ПТП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка един светофар преди този, на Т.Каблешков и Борис ІІІ и където десния завой е разрешен, дясно завиващите също се съобразяват с движението на трамвайте. И там зеления сигнал за направо и на дясно и на трамвайте е с един и същи период.

А за главно и локално - вече няма такава постановка в закона, всичко е един единствен път. Що се отнася до нарушението това се практикува от всички, включителни и полицията, и там ще продължава да се извършва защото след Каблешков следващия разрешен десен завой е чак на Гешов и няма друг начин за влизане в квартала.

Мисля да пусна един мейл до полицията, да вземат да обяснят как е ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка един светофар преди този, на Т.Каблешков и Борис ІІІ и където десния завой е разрешен, дясно завиващите също се съобразяват с движението на трамвайте. И там зеления сигнал за направо и на дясно и на трамвайте е с един и същи период.

Да, там верно, че развръзките от основното платно са позволени във всички посоки. А там е даже още по-сложно, щото трамваят се разклонява. Ама сигурен ли си, че зеленият за автомобилите, движещи се по Борис III в посока Бъкстон/Красно село, и трамвайният са синхронизирани на един и същи период? Щото ми се струва нелогично тия, дето завиват надясно по Каблешков, посока Борово пазара, да трябва да чакат трамвая. Да не говорим пък, че там има и трамвай дето завива в обратната посока, наляво към Овча купел и това допълнително оплита схемата.

Мисля да пусна един мейл до полицията, да вземат да обяснят как е ситуацията.

Ба, те пък като вземат да отговорят - чакай от умрял писмо. Ама пробвай все пак де.

 

Иначе тоя булевард Цар Борис е много безумен заради липсата на точно тия завои (е, и щото е целия павиран де). Не може на възлово кръстовище като Красно село да нямаш завой от Борис по Гоце Делчев, независимо от коя посока идваш. И с тия локални платна допълнително се усложнява схемата. Пълно безумие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Красно село ,за да завиеш към Борово,първо влизаш в локалното ,обикаляш едно каре сгради и с десни завои се включваш в ул Житница и пресичаш,там има указателна табела с маршрута на това движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво,

 

Знака е "задължително направо", а ти на кръстовището правиш десен завой, след това ляв и тогава вече си в "локалното". В допълнение при зелено на Цар Борис свети и "зелено" на трамвая.

 

Накратко - приеми, че си направил нарушение и просто го знай за друг път smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , това е знак и то задължителен , не коледна украса ... стига са оправдва кат ученичка , ми черпи , че си минал само с фиш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не може на възлово кръстовище като Красно село да нямаш завой от Борис по Гоце Делчев, независимо от коя посока идваш. И с тия локални платна допълнително се усложнява схемата. Пълно безумие.

Ако идваш от Руски паметник можеш да завиеш на ляво в посока бул. Житница и то съвсем легално. ;)

Ивчо, че си бил в нарушение спор няма - знакът указва задължителна посока на движение. А това, че са ти написали фиш е за да не обжалваш - фишът не подлежи на обжалване. Иначе, доколкото си спомням, си бил за акт от около 100лв.

И понеже няма да пребориш системата, а само ще си скъсаш нервите - пусни си го в другия крачол и занапред първо се оглеждай за ченгета, преди да "газиш" знаци ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идваш от Руски паметник можеш да завиеш на ляво в посока бул. Житница и то съвсем легално. ;)

Първо, ако идваш от Руски паметник, Житница ти се пада вдясно, а не вляво, и второ, изрично съм написал завой по Гоце Делчев, а не по Житница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идваш от Руски паметник можеш да завиеш на ляво в посока бул. Житница и то съвсем легално. ;)

Първо, ако идваш от Руски паметник, Житница ти се пада вдясно, а не вляво, и второ, изрично съм написал завой по Гоце Делчев, а не по Житница.

"Ляво-дясно" - моя грешка :oops: Ако обърна още една бира и "напред-назад" може да объркам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/sdvr.stolichna ... ion=stream

Доста прилежно и системно отговарят тук :)

Може да се пробваш и резултата да е по-приемлив от e-mail...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, то че е нарушение - нарушение е. И аз съм го правил точно там. :oops:

Местните от квартала ме открехнаха на следната далавера - постът на КАТ е разположен в локалното (обикновено по-надолу за да не се вижда от Ц.Б.ІІІ) и ти не трябва да продължаваш направо, а завиваш в първата пряка от локалното надясно, още преди поста на КАТ. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин точно на същия светофар щеше да ме отнесат едни полицаи. Бях първа кола на светофара (посока от Княжево към центъра) и тръгнах като светна зелено, онези изскочиха с един стар Мерцал S класа - бронирана и стар МЛ на червено откъм районното. Естествено бяха без светлинна и звукова сигнализация, което не им попречи буквално да ми резнат пътя, въпреки че след това се застопориха в лява лента с 40 км/ч. Таааааа.... внимавайте, защото и "родната милиция ни пази".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.