Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум при палене.


invisiblebm

Recommended Posts

Здравейте! Изчетох доста материла по форума, но уви не открих точно това, което ми трябва.

Има доста теми, в които се дискутират шумовете но при мене явно нещата са по-различни.

Става въпрос за Октавия 2 , 1,6 FSI, 2006. Колата я имам от 3 години и съм навъртял 60 000 км. Сега е на 190 000 оригинални километра.

От един месец се появи много дразнещ шум. Има го само при паленето и се появява само понякога. Чува се ясно в рамките на 2,3 секунди.

Шумът е от видът на: тр-тр-тр-тр или нещо такова. Не е шшшшуиу.. както някои колеги вече са писали.

Обяснението може да изглежда неточно, но просто не знам как да го опиша. Нещо изтраква сякаш перката се удря в пластмаса и след няколко секунди

изчезва. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоже да са хидравлични повдигачи и да чукат докато се напълнят. Някои от тях остават натиснати при изгасяне на мотора и горещото масло изтича от тях... Що не го запишеш звука да го чуем ?!!

Ей тук малко писано за звуците на FSI oт страната на фси-тата :D

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?f=16&t=46239

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин се опитах да го запиша, но не се появи. При първото запалване се чуха повдигачите за секунда и това беше.

Ще продължа да записвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вдигнахме я вчера с един мотокар и я слушахме отгоре и отдолу. Хидравличните повдигачи понякога

тракат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.