Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пътуване до Киото ,Япония


shotik

Recommended Posts

Отдаде ми се случай ,да пътувам с жена ми до Киото,Япония.

Първо ще постна един линк за снимките,които сме правили там,ще допълвам албума,защото са над 9400 снимки и тук и в някой друг форум да ги качвам поотделно е свързано с много време.

Ето линка :

 

http://www.snimka.bg/?album;aid=755899

 

Снимките не са подреждани по теми,трудно ми е да ги търся и сортирам,ще видите храмове,паркове .къщи,влакове,велосипеди и много други,надявам се ,че ще ви харесат !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са много хубави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://shotik.snimka.bg/travel/yaponiya ... 429.756403

 

http://shotik.snimka.bg/travel/yapponiy ... -29.756404

 

Направи ми впечатление ,че на много места ,като големи магазини,културни центрове,кръстовища имат патрули,които не са полицаи,но са с униформа ,с бели ръкавици и палки,които нощем светят в червено,са в помощ на движението,като при различните случай спират коли и дават път на пешеходци и обратно,като всеки път правят лек поклон към всички.Големия храм със статуите на Буда е най-големия дървен обект в света,към 20 метра, а статуята е към 15 м и е от 550 тона бронз и злато.Както в Киото и тук не всички улици имат тротоари,но няма и паркирани превозни средства по улиците,които са еднопосочни в повечето случаи.Трябва да имаш паркомясто ,за да можеш да си купиш автомобил,а когато си някъде из града,паркираш само на паркинг!

Всички къщи са със завършена фасада,няма недовършени като у нас,които се строят са заградени с мрежи и имат табла с надписи ,с които уведомяват и се извиняват за неудобството ,има и нарисувани фигури на работници ,ще ги видите на снимките.

Елените и сърните при храма са свободно движещи се ,за тях се продават специални бисквити,нямаш право да им даваш друго!

Навсякъде са подредени цветя и фигурки от пластмаса или друг материал на разни животни,които са възприети за някакъв случай,като за обич,здраве,финанси.

Навсякъде е асфалтирано и няма никъде кал,колите са чисти,стари коли не се виждат,вероятно има някаква политика.Коли от други страни съм видял само няколко мерцедеса,фолксваген пасат и новите "бръмбари".Камионите са предимно малки,но има и големи,с много,но с такт сложен хром,разни изгъзени камиони не видях.Влаковете са чисти ,с щори на прозорците,редовни са и се движат до 100 км в час/те са като градска железница ,но дори от Киото до Нара това беше максималната скорост/.Всички шофьори на автобуси и таксита,машинисти на влакове и придружители на влака са с униформи и бели ръкавици.На една гара се качиха слепи мъже и чак когато бяха настанени да седнат и служителят ,който ги доведе и слезе ,тогава влака тръгна.По голямо е учудването ми ,че след няколко гари,точно на врата на вагона имаше друг служител ,който ги изведе и придружи по перона.Имат информация за такива случаи и я изпълнява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нов албум ,2 май 2013 г . няколко храма и широка въжена железница ,с която са пренасяни големи рибарски лодки от река до езеро до 1950 г .По този начин се е съкращавал пътя на стоките.

Представлява два коловоза с междурелсово разстояние от 2600 мм,по които се движат две вагонетки ,свързани с въже.Едната е долу и е влизала в реката под лодка и с издърпване ,лодката се е качвала върху вагонетката и така е пътувала нагоре,докато другата е слизала.

 

Има и общи снимки от храмове,паркове и градска част,където ще видите шофьор на автобус и до него автомат ,на който трябва да пуснете билет или да валидирате карта ,за да може да слезнете от автобуса.

На гарата в Киото ,за да видите скоростните влакове,се купува билет за 170 йени и отивате на перона.

 

Приятно гледане !

 

http://shotik.snimka.bg/travel/yaponiya ... -dr.760021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очарован съм! Разгледах всяка една снимка в детайли. Всичко изглежда толкова чисто и подредено, сякаш е пуснато в експлоатация преди седмица и наведнъж. Само като видях един паркинг с размерите на тези от Kaufland и подобни как нито една кола не е стъпила на бялата линия... За Япония съм чувал само хубави работи (само земетресенията не ми харесват там). Благодаря че сподели с нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Снимките са направени в Осака,посетихме дворец,но вътре не влизахме,защото имаше много чакащи.Посетихме и се качихме на Виенското колело,най - високата точка е на 112.5 м.На някоя снимка се вижда магистрала ,която е на 7-9 м над улица и е като градска магистрала.На първата снимка на велосипед ,я направих ,защотo10 дни той си беше там!На втората снимка е супермагазин ,с три етажа паркинги,където с асансьор изкачват закупеното.След това е понтон на река,пресичаща Осака, има и кръстовища ,на което е позволено пресичането по диагонал,защото е определено време само за пешеходци.Едни от забележителностите на двореца е големите камъни с дебелина към 1 м и площ от 62,59 ,49 кв.метра и др.Стените с а с най-голяма височина от 24 метра .Вратите на двора са огромни ще видите какви са пантите ,според педята ми.Ще видите и котка,която е развеждана на каишка !Рибите ,които висят ,са от плат и са изрисувани и от вятъра се издуват,някакъв празник се очакваше.

На последните снимки ще видите направени от масивни тръбни елементи ,които принуждават велосипедисти и мотористи да слязат от превозните си средства и да минат през него.

Не мога да пиша за всичко,приятно разглеждане !

 

http://shotik.snimka.bg/travel/osaka-06-05-2013.777385

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Страхотно преживяване е било =D>

 

 

Да си кажа ,че после една седмица поне сънувах разните места и понякога се събуждах и се чудех къде съм и истина ли беше пътуването до там или сън !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме гладували,носехме 3 кг сирене,6 пакета кори за баница,това искаха дъщерята и зетя,от техните храни ни подбираха такива ,които са близки до нашата кухня.Като атракция ни водиха в една закусвалня,мисля ,че бях писал,намираща се на централната гара,представлява зала около 15 на 20 метра,в средата са монтирани маси като буква П,където се приготвят блюдата,до тях има транспортьорна лента ,където се слагат блюдата и те се придвижват пред клиентите,които са седнали на столове.

За да се влезе се чака ред,като първо може да е пред вратата,а после в едната страна на 15 стола и като някой отиде на масите ,всички се преместват с един или няколко стола навътре.За групи се записва от специално назначени за тази работа жени и като се освободят места ги запазват за групата,докато и дойде реда,сяда се на местата и си избираш нещо от преминаващите по лентата храни,Аз се престраших и си хапнах суши,октопод,червен хайвер ,ориз с други неща увит във водорасли ,подобно на нашите сърми,името не си спомням,няма хляб!Всички тези порции са така премерени,че не ти правят сметка какво си ял,а колко чинийки има пред теб и всяка се таксува по 170 йени,около 1.7 долара,което е евтино ,при заплати от 250000 до 350000.

Изпращат те с поклони и покана да идеш пак.

Друг ден посетихме една пицария ,където за два часа ядеш на корем,плащаш за една пица.Има много хранителни продукти ,които по вид са едно ,а като го ядеш излиза за друго,в смисъл виждаш нещо зелено като крем поръсено с бяло и го мислиш за сладко ,а то е солено и с особен вкус.Има доста места ,където предлагат пилешки продукти,което е било сравнително ново в кулинарията им.Има много хубаво кисело мляко,на което е написано ,че е с българска закваска и вкусът му ми напомни детските ми години,60- те г. на миналия век.Има и много щандове на френската кухня,като най-евтини са кроасаните и подобни кифли.Има хляб,който е нарязан и запечатан като при нас,леко сладникъв.Водата е като нашата варовита вода и аз си пиех,но дъщерята настояваше да пием бутилирана вода.Различни бисквити и брашнени изделия пак с вкус ,който може да не очакваш.Захарни изделия в изобилие,меки и твърди бонбони,подобие на локум ,но не толкова сладък като нашия и по-жилав,на много места предлагат чай,в знак на уважение ,че си посетил щанда или магазина,с много поклони ,чак да ти е неудобно да откажеш!

Една вечер ходихме на ресторант,където масите са в сепаре,от коридора се сяда по турски или си пускаш краката надолу,много тясно за нас и се затварят две врати с хартиени ленти,които те отделят от коридора.Като дойде келнерката,почука и изчака ,докато дъщеря ми отговори,не отварят ,докато не получи разрешение от клиента.Поднасят меню на таблет,избираш и си отива,след десетина минути донесе първото ястие.После по електронен път си поръчвахме още .За чужденци се предлагат прибори,но аз геройски се преборих с техните пръчки за ядене !

Ами за сега това се сещам,вижте снимките от 28.04 ,там са ме снимали в закусвалнята ,а за 05.05 ,в ресторанта.Надявам се да съм ги качил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъщеря ми е от 2005 г там ,зетя от 2007 г и са здрави ,не са останали ненахранени,намерили са продукти които подхождат на нашата кухня,но ползват и типични японски храни -риба,водорасли,чай и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.