Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Премахване на катализатор и чип тунинг на 1.8 Т


Recommended Posts

Здравейте, колеги, обмислям напоследък варианта да подсиля малко колата софтуерно (чипче). Та относно тази моя замислена интервенция, имам няколко въпроса:

1. Колата е с газов инжекцион, с голям изпарител - от 170 до 240 к.с. - дали ще има проблем, при положение, че след софтуерната намеса колата отива на около 180-190 к.с.?

2. Говорих с Брезел (Brezel) от VW форума, та той каза, че няма ядове, обаче трябвало да махна катализатора. Всичко ок, ама това ме притеснява, тъй като изчетох доста теми за проблем с ламбда сондата след това. Та, какви са вариантите и дали въобще да го махам тоя катализатор, при положение, че в момента не виждам проблем?

3. Струва ли си цялата тая работа или да не се занимавам с глупости? :D

 

Начинаещ съм с бензиновите двигатели и коли като цяло, така че разчитам на Вашите мнения и препоръки! s_flag :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам относно катализатора как стоят нещата, тъй като не съм наясно относно проблема с ламбда сондата след това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем със сондата - свети чек-а. Не го махай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, значи ще си седи така, благодаря за помощта.

 

Тя твоята няма ламбда след катализатора, махай го и слагай чип, ще литне. :idea: И никакви чекове няма да светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай чип и няма да съжалявяш, колата става много по приятна за каране дори в ниските и средни обороти :smt017

На бензин съм и не съм имал проблеми с катализатора нито преди, нито след чипосването. Всъщност кой знае, ако се махне може пък и да тръгне още повече :-k . На мен също ми е интересно. Въобще някой отстранявал ли е катализатора, без да е необходимо да го прави и до колко има реално повишение на мощността след това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.