Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запалка


nikihristov

Recommended Posts

Колеги,

 

Има ли начин да се направи така, че напрежението в запалката да се изключва с гасенето на двигателя ?

Сега тя е винаги под напрежение.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,проследяваш кабела от къде е свързан,откачаш или режеш и търсиш кабел с 12 волта ,който го има само при "контакт" на контактния ключ. Това е верига за запалване/към бобината /,за чистачки ,може да има и други,пиша само теоретично,защото така е на старите коли.Ако е от таблото за предпазителите ,може само да го прехвърлиш на друг предпазител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор!

Рапидката е чисто нова - сърце не ми дава да го направя по този начин :oops:

 

За това търся някой "по-културен", ако има такъв... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начин със сигурност има, но виж преди да правиш каквото и да било по колата, как ти стои въпроса с гаранцията. Друг е въпросът, че според мен, файда от това да й гасиш напрежението няма. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Има ли начин да се направи така, че напрежението в запалката да се изключва с гасенето на двигателя ?

Сега тя е винаги под напрежение.

 

Поздрави

А защо искаш да правиш тази манипулация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ,така. Аз за тая Рапидка май не съм чел, никой не се е похвалил. И снимки не съм гледал. Колегата трябва да се коригира. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Има ли начин да се направи така, че напрежението в запалката да се изключва с гасенето на двигателя ?

Сега тя е винаги под напрежение.

 

Поздрави

А защо искаш да правиш тази манипулация?

 

 

Свикнал съм като извадя ключа да угасват например GPS-a и радар детектора - не е болка за умиране, но лично на мене ми е по-удобно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че като минат...5 или 10 минути след изваждането на ключа, тока се прекъсва. Ако след като спреш, излизаш от колата и я заключиш, би трябвало със самото заключване, веднага да се прекъсне захранването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, досега бяха директно захранени и едва ли са променили нещо.

 

@nikihristov GPS и радардетектора по-добре ги сваляй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мойта О1 е така както колегата казва,като дадеш контакт и го върнеш няма ток,ако запалиш покараш и спреш извадиш ключа след 10 тина минути прекъсва.Мен там ми седи зарядното на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалката не съм я проверявал, но осветлението в купето гасне след около десетина минути ако има оставена отворена врата. Предполагам, че ще е същото и със запалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на запалката има ток винаги

 

Ахъм. Поне на О2 е перманентно захранена. Точно това му е ценното на VAG.

 

Знаете ли колко е досадно да ти гасне къмпингарската лампа, баш като ти се е отворила глътката? И трябва да оставиш мезето и да ходиш да ресетваш системата през 10-20 минути... или колкото е там. Тъпото е, че с кастофона не е така. Ама поне като млъква периодично нямаш зор да скачаш да го пуснеш веднага, а със светлината е супер куцо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Има начин да решиш проблема без да режеш кабели.Снабди се с реле 12 В с нормално

отворен контакт и ток около 20 А . Свържи управлението на релето към предпазител,

чието напрежение се изключва от контактния ключ а контактите на релето, последователно на предпазителя на запалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги,сърдечно благодаря,много ми помогна този пост,новак съм тук и моята О1 закупена на скоро за малко да ме накара да търся нови електроники захранвани от запалката smile091 Благодаря отново,не за първи път се опирам за помощ тук smile159 smile175 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.