Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разглобяване на шофьорска врата на Октавия 2


Bladimir

Recommended Posts

Привет колеги, интересува ме някой дали има сервизно ръководство за Октавия 2 ????

 

Проблемът е - преди около месец си сложих говорители и в задните врати в "Авал". Нещата отекоха повече от 2 часа от предвиденото та почти мръкна. Но понеже замисъла бе да се сложат новите отпред, а фабричните отзад трябваше да се отворят корите и на предните за да се види че работата ще е доста трудна, та новите отидоха отзад. От известно време ми прави впечатление, че бравата на вратата е леко хлабава и потраква, кората откъм въздуховода зее, дръжката на вратата поддава..... - такива "майсторченца" не препоръчвам. Та искам да я отворя и да си я оправя. Не ми се разправа с тях щото мина и доста време, а и те гаранция не дават. Покрай тази история за сега се отказах до си правя волана с кожа - много се изговори по темата за тапицирането при Вилнер - просто не ми харесва идеята да ми се бърника по волана. Та Това е - ако някой има идеи до помага

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

 

За вратата-кората ще я свалиш обаче ако незнаеш как в никакъв случай не се хващай ,защотот е голяма олелия на мене ми беше хлатнала дръжката на вратата свалих кората и отдоло има като желязен предпазител , и свалих си кората и реших да свалям и аз този препазител(незнам как се казва) беше хванат с 6 нита(от големите) разбих нитовете и отвътре бесхе хванато стъклото на едни шини в никакъв случай неможах да бръкна за да мога да си оправя дръжката ,следваха мъчения и мъчения и накрая се отказах....Хванах този препазител на два болта колкото да го държи.На седващият отидох при един мой човек,той също се мъчи много време поне 2-3 часа си игра,изкара стъклото че после как бръкна на магия но я направхме сега леко помръдва но не е като преди... Голям зор е да знаеш от мен !!!!

 

П.С. Успех ако ще сваляш нещо !!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako става дума за външната дръжка на вратата - то тя се сваля отвън. Вътре няма какво да се бъзика. А това , че ти се мърда кората на вратата - счупена е кората в мястото на закопчалките. При всяко вадене се чупи , АКО не ползваш PVC лопатки за помагане в мястото около дупката за духане на парното. Може да се поправи, ако е станала белята- не е проблем.

Ти откъде си, бе пич ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, интересува ме някой дали има сервизно ръководство за Октавия 2 ????

 

 

http://surround-bg.com/common/skoda/oct_2_body_rus.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отстрани има болт

 

отстрани има болт , който прави......... и той точно се намира.... че има 2-3 болта - явни и скрити под капачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети в сервизното и внимавай кой болт колко оборота (2,5) го развиваш за да не падне супорта на бравата във вратата. Има картинки и подробно е описано стъпка по стъпка...

 

Ако се клати задната част на дръжката отвън само притегни всички болтове. Ако ръчката за отваряне отвън има голям луфт на дърпане в бравата има въженце, което има няколко възможни зъбчета за зацепване...Струва ми се обаче, че няма да се справиш лесно. Не е ли по-добре да идеш до ЕТ и да се запознаеш с някой работник и да го черпиш една бира в барчето? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е задната част и с леко притягане се надявам да стане работата - да се прибере бравата към вратата - луфта не е голям. Това за ЕТ и аз си го мислех. Първо ще махна кората отвътре да напасна ръкохватката дето са копчетата за прозореца и после ще му мисля.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.