Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с уреда за бензина.


Rapid

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

От 1 месец спря да ми работи уреда, който показва бензина на таблото. Като дам на контакт и стрелката не се помръдва. Интересното е че лампичката си работи. Светва си като намалее бензина. Някаква идея как да подкарам и стрелката да отчита ??

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли с почукване? При мен това решаваше проблема ... временно smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме идея. Дай контакт и започни да вадиш от сондата жици. Виж кога ще изгасне лампата. Мисля, че беше средната жица за нея. Като видиш коя е за лампата, върни я и дай другите 2 на маса. Едната от двете като е на маса, трябва уреда да показва "1". Aко покаже значи е сондата, ако не, значи е уредчето. Сондата или се разглобява и чисти или се купува нова за 30лв, или стара за около 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме идея. Дай контакт и започни да вадиш от сондата жици. Виж кога ще изгасне лампата. Мисля, че беше средната жица за нея. Като видиш коя е за лампата, върни я и дай другите 2 на маса. Едната от двете като е на маса, трябва уреда да показва "1". Aко покаже значи е сондата, ако не, значи е уредчето. Сондата или се разглобява и чисти или се купува нова за 30лв, или стара за около 5.

 

Благодаря Саше, ще пробвам,

иначе и аз пробвах с почукване на уреда ма не помогна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сериозно по темата , уреда за бензин е просто един омметър , като му приложиш дадено съпротивление и тои го отчита ,лесно може да се провери дали работи , а уреда в резервоара е съпротивлението -една метална пръчка с поплавък която се плъзга и променя съпротивлението и това се мери лесно , другото са жици.Най неприятното е че като се наведеш над дупката на резервоара те лъхат бензинови пари . То на всички коли май е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Подарих на колегата един уред, но явно не е влизал скоро, за да каже какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Резултат им,а ама на половина. Сложих уреда който адаша ми подари. Работи, само че рапидовото табло е различно и лампичката която свети когато ти намалее бензина се намира в самото утредче а при 120 -ките лампичката е сложена там където на мен ми е оборотомера. Ще трябва да си потърся такова,което е от табло с оборотомер. А сега ми се скъса и единия заден амортисьор, изобщо не и върви тая година. smile048 Та сега си търся и амортисьор от 130 или Рапид , другите идват къси.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Работи, само че рапидовото табло е различно и лампичката която свети когато ти намалее бензина се намира в самото утредче а при 120 -ките лампичката е сложена там където на мен ми е оборотомера....

На моята 120-ка е в уреда :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си размениш механизмите? Така и така на моя трябва да се боядиса стрелката :)

 

Здравейте,

Резултат им,а ама на половина. Сложих уреда който адаша ми подари. Работи, само че рапидовото табло е различно и лампичката която свети когато ти намалее бензина се намира в самото утредче а при 120 -ките лампичката е сложена там където на мен ми е оборотомера. Ще трябва да си потърся такова,което е от табло с оборотомер. А сега ми се скъса и единия заден амортисьор, изобщо не и върви тая година. smile048 Та сега си търся и амортисьор от 130 или Рапид , другите идват къси.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете,че уредите за бензина са 3 вида...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си размениш механизмите? Така и така на моя трябва да се боядиса стрелката :)

Това мислех да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо, имам останали задни амортисьори за 130 , само че ползвани / аз така и не си намерих нови / . Та ако не държиш на нови - пиши ще ти пратя. А имам някъде и нови гумички , ако искаш можеш направо да си ги направиш с ново масълце и ще станат добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Резултат им,а ама на половина. Сложих уреда който адаша ми подари. Работи, само че рапидовото табло е различно и лампичката която свети когато ти намалее бензина се намира в самото утредче а при 120 -ките лампичката е сложена там където на мен ми е оборотомера. Ще трябва да си потърся такова,което е от табло с оборотомер. А сега ми се скъса и единия заден амортисьор, изобщо не и върви тая година. smile048 Та сега си търся и амортисьор от 130 или Рапид , другите идват къси.

 

Поздрави

тази лампичка е извън уреда само преди 1981. Аз много обичам такива уреди без лампичка, ако не те кефи, обади се ще ги сменим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази лампичка е извън уреда само преди 1981. Аз много обичам такива уреди без лампичка, ако не те кефи, обади се ще ги сменим

 

82-ра, лампичката също е извън уреда. Промяната идва някъде с новото купе след 83г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.