Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fault codes 01135 01134


lllubo

Recommended Posts

Вчера преглеждах за някакви грешки просто да съм сигурен че всичко е ок. На 46 Central Conv има 2 грешки:

01135 - Interior Monitoring Sensors 
           004 - No Signal/Communication
01134 - Alarm Horn (H12) 
           004 - No Signal/Communication

Изтрих ги, но те веднага пак се появиха. Ясно ми е че изтриването на грешки не решава проблеми. Преди месец ги нямаше. Чудех се дали нещо не се е разкачило някъде. Поразучих за грешките. Дори и тука се коментира за буксата под шофьорската седалка. Ние с жената редовно я местим напред-назад. Тъпото е че на доста места пише и доста други грешки свързани с тази букса или пък само за втората (проблем с пищялката), но така в комплект не намирам много инфо. Пробвах да се заключа вътре в колата и алармата не писна. Преди жената е допускала подобна грешка и алармата се е включвала. Реших да потърся сензора (или може би са няколко), но не знам къде да ги търся. Някой да знае къде се намира сензора в купето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Мисля, че сирената нещо е отишла... Преди време имаше някой друг във форума с този проблем... Но не мога да се сетя какво се оказа там... Имам спомен, че беше сирената.

 

Колкото до втория проблем, сензора го дават, че е във плафона??? 1Z0951171 му е номера...

 

Поздрави

 

ПП: прочети тука какво са писали: http://uk-mkivs.net/forums/p/465983/3200589.aspx

 

Според мен, сирена или сензор... Сирената щом не ти свири, а и дава грешка... Отишла е, според мен... а пък може и щом като си вътре в колата и при движение не свири, сензора да е... Почни със сирената по моргите и после ще видиш дали е и сензора отишъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше някой друг във форума с този проблем... .

Не сме един и двама. От 7-8 м. сиренката никаква я няма, обаче.....днес сутринта затворих песа в колата и забравих да натисна бутончето на страничната колонка. След минутка сирената се разписка...Както се казва - стават чудеса.

Тоя факт го възприемам като компенсация :D , за това че АГР-а ми се бъзика от 2 седмици - работи га му е кеф(дори и след почистване) smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бутончето на страничната колонка

къде е този бутон?

А за сирената - мерси, по-натам явно ще я сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде тези от вас, които са със заводска аларма на О2 да си признаят дали и колко пъти им се е случвало следното:

Заключвате, отивате да си свършите работата, връщате се, отключвате и като влезете и запалите индикатора на вратата остава да свети постоянно в червено. Би трябвало да показва, че алармата е била задействана... но ако колата е била наблизо/в двора и сте сигурни, че не е пищяла... тогава защо свети червено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде тези от вас, които са със заводска аларма на О2 да си признаят дали и колко пъти им се е случвало следното:

Заключвате, отивате да си свършите работата, връщате се, отключвате и като влезете и запалите индикатора на вратата остава да свети постоянно в червено. Би трябвало да показва, че алармата е била задействана... но ако колата е била наблизо/в двора и сте сигурни, че не е пищяла... тогава защо свети червено?

Скоро ще стане година откакто я карам моята.Правила ми го е тоя номер 3 пъти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера преглеждах за някакви грешки просто да съм сигурен че всичко е ок. На 46 Central Conv има 2 грешки:

01135 - Interior Monitoring Sensors 
           004 - No Signal/Communication
01134 - Alarm Horn (H12) 
           004 - No Signal/Communication

Изтрих ги, но те веднага пак се появиха. Ясно ми е че изтриването на грешки не решава проблеми. Преди месец ги нямаше. Чудех се дали нещо не се е разкачило някъде. Поразучих за грешките. Дори и тука се коментира за буксата под шофьорската седалка. Ние с жената редовно я местим напред-назад. Тъпото е че на доста места пише и доста други грешки свързани с тази букса или пък само за втората (проблем с пищялката), но така в комплект не намирам много инфо. Пробвах да се заключа вътре в колата и алармата не писна. Преди жената е допускала подобна грешка и алармата се е включвала. Реших да потърся сензора (или може би са няколко), но не знам къде да ги търся. Някой да знае къде се намира сензора в купето?

 

2-3 пъти са ми излизали тези грешки. Ако няма нещо сдало багажа, се изчистват като натискаш и пускаш няколко секунди бутона на страничната конзола. След това изчистваш грешките и тестваш обемния датчик дали работи. Заключваш колата с отворен прозорец, чакаш няколко секунди и размахжаш ръка под плафона. Тава го четох някъде в briskoda, пишеше че проблем най-вероятно е контактен при този бутон отстрани, ама докато ми се оправя така не смятам да го разглобявам. Най-интересното при мен беше че като отворя вратата при пусната аларма почваше да свири, т.е тези грешки означават че се изключва сирената ама само за обемния датчик а не като цяло, все едно е натиснат бутона отстрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех този бутон - днес си поиграх с него. Свети червено и бял (жълто), а като е активирана алармата не свети. Какво означава червеното, какво бялото. Забелязах че като отворя вратата и свети червено и като го натиска и свети бяло и може да изгасне чак като я заключа колата. Говорите че ако е пищяла то е щяла да свети червено? Ако може по-подробни разяснения за светлинките на този бутон и кога се натиска и какво означава. Иначе тия дни ще пробвам и това да видя дали изчезва грешката като го натискам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорите че ако е пищяла то е щяла да свети червено?

Не бутончето, а диодчето на вратата до прозореца.

Бутончето, като го натиснеш, светва жълто и ти деактивира обемните датчици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех този бутон - днес си поиграх с него. Свети червено и бял (жълто), а като е активирана алармата не свети. Какво означава червеното, какво бялото. Забелязах че като отворя вратата и свети червено и като го натиска и свети бяло и може да изгасне чак като я заключа колата. Говорите че ако е пищяла то е щяла да свети червено? Ако може по-подробни разяснения за светлинките на този бутон и кога се натиска и какво означава. Иначе тия дни ще пробвам и това да видя дали изчезва грешката като го натискам

Любо с този бутон се деактивира обемния датчик.Ако примерно има дете или куче в колата и искаш да е включена алармата.Да им бяха сложили и по един ударен датчик на тези аларми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Говорите че ако е пищяла то е щяла да свети червено?

Не бутончето, а диодчето на вратата до прозореца.

Бутончето, като го натиснеш, светва жълто и ти деактивира обемните датчици.

 

И при мен е същата история, светодиода и датчиците, вече 2 или 3 пъти ми го е правила това. Но после се оправя....

И така до следващия път, чистя грешките, и дотам.

Ала засега просто не ми се занимава, а ще чакам да дефектира, и тогава ще си играя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте заговорили за алармата и яз да попитам, :) когато е заключена колата понякога свети копчето до ръчната, а понякога не. Някой знае ли каква е зависимостта там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти даде грешка сирената автоматично се набива грешка и от обемния датчик... като си смениш сирената, ще заработи отново и той.

Най-добрия вариант е да си намериш някой свестен електричар..., да ти сложи някаква читава интерфейсна аларма и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте заговорили за алармата и яз да попитам, :) когато е заключена колата понякога свети копчето до ръчната, а понякога не. Някой знае ли каква е зависимостта там.

 

И аз май съм го виждал така. И на мен ми е любопитно. А дали не изгасва след време :-k

Не съм се сещал да погледна колата след 5 минути дали още свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам дали има връзка, ама моя опит показва, че когато нещо по алармите/централното не работи както трябва, 90% от случаите проблема е в проклетите ключета на вратата. И обикновенно това е първия симптом към последващи проблеми (незаключване, неотключване и прочие хубавни) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незаключване, неотключване

Пепел ти на пръстите :mrgreen: не ни плаши излишно за момента :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се сещал да погледна колата след 5 минути дали още свети.

Намирал съм я сутрин така в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.