Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за един "Рапид" - София


Palio

Recommended Posts

Здравейте на всички!

 

Първо, като новак в този форум нека да се представя. Казвам се Павлин, от доста време живея в София, но по принцип съм от Велико Търново.

 

Вчера съвсем случайно попаднах тук и веднага се набутах в този раздел. Защо ли? Ами защото се събудиха едни стари мечти за красивата двуврата соц-бегачка...

 

Та така - не знам дали ще се стигне до закупуване на такава, но много ме блазни идеята... И се сетих, че преди няколко месеца попаднах на един "Рапид", който си отлежава доволно в една уличка покрай автогара "Овча купел"... Отидох тази сутрин - там си е. Пуснала корени и чакаща по-добра съдба...

 

Не съм я снимал - нямам с какво. По лаишката ми преценка - сравнително добре изглеждащ екземпляр. Нов номер, счупен преден десен мигач, дебела маска, поизбеляла, странна /поне за мен/ черна централна зона на предния капак. Джантите - май стандартни стоманени.. Салонът - според мен беше комплектен, ама като не разбирам много... Лепенки от ретро рали "Розова долина" 2008.

 

Може би имате впечатления за тази машинка, може и да е на някого от вас. Не успях да издиря собственика, довечера мисля пак да пообиколя. Ако знаете някакви подробности за автомобила, моля споделете!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има я. Само дето не съм много спец по компютрите, та не мога да я постна тука. Адресът е ул. "Костур" 12. Има паркинг. Машинката е там - червеничка.

 

Работя сравнително близо. Ако има някой разбиращ, който има интерес, може някоя вечер след работа да я огледаме и да я обсъдим на по бира - ще ми бъде драго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://maps.google.bg/maps?q=%D1%83%D0 ... 9Nul7LOfyg

 

Ето го. Не изглежда много зле, но трябва да се огледа на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я колата:

https://maps.google.bg/maps?q=%D0%BF%D0 ... 1646374966

 

Знам я, защото и аз съм я гледал не веднъж, но не съм намерил на кой е... :) Там не е мърдана, според мен, от 2-3 години - някъде преди толкога време съм я гледал, все на това место си е спряна и си е все същата.

 

Поздрави

 

ПП: Skodko ме изпревари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, поне 2 години стои паркиран там. И аз съм минавал няколко пъти да го разглеждам. Разпитай в околността и успех :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да разпитваш, колата както каза skoda_estelle е на колегата Сашо /lorddigital/, който обаче от години е в Щатите и я е оставил за стопанисване на друг колега - Оги /shkogi/, който живее в Овча купел. До преди няколко години я поддържаше в движение и добър вид, дори ходихме веднъж с него на ретро-рали Розова долина, а мисля, че и на събори е идвал... но след това му се роди 3-то дете и вече няма време и възможност да се занимава с хоби кола, дори във форума не влиза. Рапидът доколкото знам не се продава, но все пак може да напишеш едно ЛС на lorddigital, той все още влиза тук отвреме-навреме...

 

п.п. като спомена, че не разбираш от този модел, тогава значи Рапидът не е за теб - има много разлики със стандартната Шкода 105/120 освен по купето, ами и по окачване и спирачки, частите са екзотични и вече много трудно се намират, а в София почти не останаха майстори, които да им правят ремонти - от личен опит го казвам, понеже самият аз имам Рапид и за доста неща не бих им гласувал доверие да пипат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно откритие:) Както каза колегата Krankenstein Рапида не се продава - иначе си е червен по рождение ,на практика вторият рапид дето около 2001-ва година са появи на форума (след този на Krankenstein) със тогавашен собственин Андрей от когото го купих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Жалко за колицата, явно отдавна не се е движила. Стои си на почти същото място със спаднати гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, оня ден минах и го видях - сякаш е ”хвърлен” на тротоара...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Е колата е с нов собственик, в момента е започната цялостна реставрация по нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимки! Иначе не се приема!  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.