Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със Sony Xperia P


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

ще адски благодарен ако някой може да ми помогне.

Вчера въпросно умно устройство си изгуби синхронизацията с контактите, пробвахме да възстановим синхронизациите от Гугъл акаунтите и не става. Ходих до Германос казаха, че мога да им го оставя за един месец и евентуално да го оправят. Но както може да се сетите един месец без целия контакт лист е неприемлив вариант.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем можели да ме насочи към сервиз, къде /ако е възможно/ в рамките на няколко часа да се опитат да възстановяват контакт листа?

 

Предварително много благодаря на отзовалите се smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем е често срещан. За съжаление съм възстановявал контакти само ако са предварително синхронизирани със софтуера на телефона към компютър. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги имаш контактите в Google,бий му един ресет и после си ги вкарай от там.Винаги е добре да имаш едно копие и на SD картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са синхронизирани в Google профила, от там можеш да си ги експортнеш и да си ги импортнеш в телефона, без сервиз. Ако ги нямаш там - няма кой да ги върне. Контактите са в едно файлче, база данни, от там могат да се изкарат, ако си root-нал телефона и сам можеш, ако не си го - мога да ги изкарам някак през конзолата, но ако файла е повреден, което е станало, за да си ги изгуби - няма как да се възстановят. Затова и аз така правя регулярно копие export на SD картата... Веднъж съм направил експорт, който след копиране от устройството нещо се е прецакал и беше с размер 0kb, което означава, че файла е празен... та и аз го ядох тоя... защото ги нямаше в Google профила... Та така :) Други варианти нямаш. В сервизите не знам как ще ти ги изкарат, ако файла е повреден.

 

Най-добрият вариант в момента е да отвориш gmail-a и от там да цъкнеш на Contacts горе под логото на Google, където пише Gmail --> има падащо меню и от него цъкаш на Contacts. Там, ако ги няма - няма ги. Ако ги има, правиш експорт и сваляш CSV или vCard файлчето, копираш на картата памет или на телефона и от телефона импортваш контактите... обаче ще ти ги дублира... по спомен така прави...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема, е че това е телефона на майка ми и си нямам и на идея какво е правила с него, като back up на данните. Та затова ми се щеше без ресетване да мина.

Сега ще си поиграя с предложението на колегата shaft да видя дали ще успея да възстановя нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай по-нова или чиста система. Т.е. чрез хард ресет.

А проблема се нарича - Сони Експерия.

На жената взех "U" само проблеми създава и то софтуерни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите.

Влязох в сайта на Сони и изтеглих софтуера за телефона и направих един back up. То и андроида се ъпдейтна smile048

Намерих vCard, но след като го импортнах, контактите пак ги нямаше, явно ще трябва да ресетна софта и да видим какво ще стане.

 

Добре, че аз съм old school и не харесвам никакви умни телефони и моите глупави телефони работят smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ресетване на софта няма да направиш нищо повече, освен да изтриеш всичко :) Което... не ти помага хич. Щом ги няма от Gmail-a / контактите - значи няма да ги намериш вече... още повече и андроида, ако се е ъпдейтнал, какво казваш, той си прави ресет сам... Би трябвало да си прави ресет, като се ъпдейтва андроида и това е еквивалентно на хард ресет и т.н. - изтрило е всичко. А ако си правил бекъп от текущия телефон, а след това си го връщал - нищо не си направил значи :) там ги няма, няма как да бекъпнеш нищо и да върнеш нещо :) Ако в google ги няма и след ъпдейта не се е синхронизирал и да са се върнали (след рестарт-а) - няма ги.

 

Просто андроид не е толкова интуитивен като iOS или Windows Phone - колкото и затворени да са тези системи, колкото и пари да струват - оправдават доверието на крайния потребител, защото там трудно ще ти се случи нещо такова. Андроид е още разработка, която... ще си остане разработка и ще има такива глупости/случки още много време... Андроид е замислен от програмисти за програмисти или много high level user-и, които знаят като пипат къде и какво са направили или въобще не пипат... докато при iOS и Windows Phone нямаш достъп до много места и няма такава опасност да прецакваш редовно нещата :)

 

Поздрави

 

ПП: Същото се случва и със "системките" за бекъпване и не знам си какво си - те се стремят да са Generic, което ще рече "всеобхватни" (за повече модели телефони на един бранд), но това не винаги е добра идея... няма значение дали програмката е от сайта на сони, самсунг или който и да е бранд... Аз, например, съм брал ядове от Kies-а на самсунг - уж е официално, пък почти ми брикна телефона... трябваше да се оправям сам на ръка, пък търчах да зареждам батерията при виваком, защото драйверите се бяха обозили и не искаше да се зарежда батерията, заради тъпия Kies ъпдейт... рефлашввах сам телефона, без сервизи и мързели разни, които ти казват, че 1 месец ще "гледат" (на кафе ли, на боб ли)... Мъка... та така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ресетване на софта няма да направиш нищо повече, освен да изтриеш всичко :) Което... не ти помага хич. Щом ги няма от Gmail-a / контактите - значи няма да ги намериш вече... още повече и андроида, ако се е ъпдейтнал, какво казваш, той си прави ресет сам... Би трябвало да си прави ресет, като се ъпдейтва андроида и това е еквивалентно на хард ресет и т.н. - изтрило е всичко. А ако си правил бекъп от текущия телефон, а след това си го връщал - нищо не си направил значи :) там ги няма, няма как да бекъпнеш нищо и да върнеш нещо :) Ако в google ги няма - няма ги.

 

Просто андроид не е толкова интуитивен като iOS или Windows Phone - колкото и затворени да са тези системи, колкото и пари да струват - оправдават доверието на крайния потребител, защото там трудно ще ти се случи нещо такова. Андроид е още разработка, която... ще си остане разработка и ще има такива глупости/случки още много време... Андроид е замислен от програмисти за програмисти или много high level user-и, които знаят като пипат къде и какво са направили... докато при iOS и Windows Phone нямаш достъп до много места и няма такава опасност да прецакваш редовно нещата :)

 

Поздрави

 

От vCard файла започват да се импортират контакти и там са +/- 30-40 контакта по-малко, и се виждат имената и всичко, но после като се отвори контакт листа има само една част, която е импортирана от другите приложения.

Най-интересното е когато някой звъни му се изписва името, така че тези контакти ги има някъде сега ми остава да изгубя още половин ден, за да ги намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава смени изгледа :) Може да гледаш само от Сим картата или само от Телефонния указател... Това някъде по опциите на Contacts приложението... Т.е. като отвориш приложението /телефона/ за контактите, там цъкай из менюто с опциите - не мога да се сетя къде е на андроид 4.1.2 (предполагам, си го ъпдейтнал до тази версия - аз съм с 4.0.4) имаше някакви гадости да показваш всички контакти - Sim + телефон или само сим или само телефон... предполагам, че нещо такова е... и го рестартирай след импортването, защото иначе трябва да търсиш къде е процеса на контактите, да го убиеш, защото не си ъпдейтва базата след импорта... смотана история...

 

И още нещо - може да ги няма всички контакти, да... Това се случва, например, ако си вкарал 10 човека последната седмица, ама не си му пускал интернета на телефона и той не се е синхронизирал... и тия контакти няма да ги имаш - само до тогава, до когато е имал достъп до интернет... и други пречки има... ама е много дълго за приказване...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава смени изгледа :) Може да гледаш само от Сим картата или само от Телефонния указател... Това някъде по опциите на Contacts приложението... Т.е. като отвориш приложението /телефона/ за контактите, там цъкай из менюто с опциите - не мога да се сетя къде е на андроид 4.1.2 (предполагам, си го ъпдейтнал до тази версия - аз съм с 4.0.4) имаше някакви гадости да показваш всички контакти - Sim + телефон или само сим или само телефон... предполагам, че нещо такова е... и го рестартирай след импортването, защото иначе трябва да търсиш къде е процеса на контактите, да го убиеш, защото не си ъпдейтва базата след импорта... смотана история...

 

И още нещо - може да ги няма всички контакти, да... Това се случва, например, ако си вкарал 10 човека последната седмица, ама не си му пускал интернета на телефона и той не се е синхронизирал... и тия контакти няма да ги имаш - само до тогава, до когато е имал достъп до интернет... и други пречки има... ама е много дълго за приказване...

 

Поздрави

 

Виж за това с изгледа не съм се сещал smile126 не знам с коя версия го ъпдейтнах, просто толкова ми писна от проклетия телефон, че само му казах ъпдейт и го зарязах.

А интеренета му е включен постоянно утре пак ще го ръчкам, че вече и време и нерви нямам да се занимавам повече с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално за новите телефони на сони

 

Лично аз ползвам от години www.onemediahub.com ,кояо ти извлича контактите както от гмайла,така и от телефона.Всичко се съхранява на много по-сигурно място от гмайла.Синхронизира се веднага при добавяне/изтриване на контакт,календар или файл ;)

Пробвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много благодаря за насоките, днес след ресет успях да възстановя контактите.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.