Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен звук - хъркане(свистене) след отпускане на газта


ggeorgieev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

отскоро имам проблем - когато колата е в движение и на скорост, след отпускане на педала на газта се чува едно леко хъркане в купето, идващо някъде отпред. Дали имате идея от какво може да се получава, прави го и на газ и на бензин, така, че изключвам проблема да е от газта. Дали е възможно да е от скоростната кутия, или пък някой тампон на двигателя? Не разбирам много много, затова се допитвам до Вас първо, преди да отида до някой майстор да смени 100 неща докато отстрани проблема :D Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прилича ли на звук на ауспух, на гърне ? Или на съскането на турбото при отнемане на газта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е възможно да наподобява звук на гърне, тъй като не е типично "съскане" на турбина, а по скоро се чува като хъркане. Поне на мен не ми прилича на такъв звук. Появи се от скоро, преди 3 месеца като взех колата не се чуваше. По гърнетата няма ръжда, колата е италианска, но е възможно и от там да е. Ако случайно се чува от турбото, значи си заминава, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в движение ли го прави ? А на място има ли го същото хъркане ?

Ако имаш канал (или твой приятел), единия отнема газта отгоре, втория долу в канала слуша. Няма начин да не се открие от къде хърка. Както вече се спомена, причината може да бъде гърне, тръба, връзка между тях ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хърка само в движение, когато колата е на скорост. Когато е изключена от скорост го няма или поне аз не го чувам тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забравих да спомена, че хъркането на място и при изключена скорост го няма. Само да не е нещо кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ходих при един познат майстор - проверихме маслото в кутията, цялото окачване, гърнетата - нищо. Гледахме и турбината - няма омасляване - всичко изглежда ок. Майстора каза, че така нареченото от мен "хъркане" идва от турбото и е нормално, макар, че на мен ми се струва, че преди не го правеше... Та въпроса ми е, трябва ли да ме притеснява този звук от разтоварването на турбото или да си карам с усмивка? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още с първото ти мнение щях да напиша, че това е "хъркането" от разтоварването на турбината. Не знам до каква степен е нормално, но досега всички TDI - та, които съм карал (включително Октавията) хъркат и то най-вече когато изцедя колата на някоя предавка и рязко отнема газта за да премина на по-горна предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, възможно е, но при мен го прави и на ниските (от 2000-3000 оборота), пък е и бензинка... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен хъркането е от съединителя. Когато ускорявам и превключа на по-висока се чува рева. Не е турбото - то съска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при мен друг е проблема, защото се чува само при пускане на газта, съединителя няма роля в цялата работа. Явно ще трябва да ходя и някъде другаде да я гледат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да я качиш на подемник, влез вътре и симулирай проблема, то и на канал може, но трябва да вдигаш на крик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, възможно е проблема да е от пружината, за която говори колегата pepino, тъй като доколкото разбрах и моят маховик е демпферен (специално за този мотор) ...майсторите нищо не могат да хванат за момента, явно ще си карам така и ще си свиркам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина си с демпферен маховик навярно него чуваш. Те от нови са така . Не си го забелязал по-рано. Дори мога да те вкарам в още един филм, ако искаш :D - при потегляне, при студен мотор когато си още на полусъединител и на отворен прозорец (особено ако си в гараж smile091 ) се чува едно дебело тумкане пропорционално на честотата на въртене на коляновия вал - тум-тум-тум... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега, но предпочитам повече филми да не си вкарвам за момента :D благодаря на всички за съдействието :) s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.