Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за вентилатор на радиатора за охлаждане


dima_03

Recommended Posts

Колата е 1.2 12V и тъй като се стопли на времето не чувам да се включва вентилатора /обикновено при паркиране в гаража се е включвала поради маневри на 1 и задна/ и я оставих да работи на място след около 10мин се включи перката но на бързи обороти което ме смути и днес един майстор установи ,че не ми работи перката на вентилатора на радиатора на бавните обороти/92-97гр/ ,а се включва втората степен и следва да си търся нов вентилатор.Уточнявам стрелката на таблото не е преминавала 90* досега не ми светила и лампичката за охл.течност.Въпроса възможен ли е ремонт на този вентилатор или следва да закупя нов .И възможно ли е да съм прегрял двигатела без да разбера./антифриза е чист,маслото също/И съвет за нов вентилатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли директно да подадеш напрежение и така да тестваш двете степени? На Голф бавната и бързата степен бяха на една намотка, като при едната степен се подаваше в края, а при бавната някъде в средата. И като ти работи бързата, няма причина да не работи и бавната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва е майстора и завърта бързо, но каза ,че няма да работи спомена за резистор.Къде се намира този резистор в самия вентилатор или друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.